REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy grzejniki mogą pełnić również funkcję dekoracyjną?

Dbałość o szczegóły ma ogromne znaczenie. To one sprawiają, iż łazienka spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale staje się równocześnie miejscem, w którym naprawdę można odpocząć i w którym chce się przebywać. Fot. Enix
Dbałość o szczegóły ma ogromne znaczenie. To one sprawiają, iż łazienka spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale staje się równocześnie miejscem, w którym naprawdę można odpocząć i w którym chce się przebywać. Fot. Enix

REKLAMA

REKLAMA

Łazienka w naszym mieszkaniu jest miejscem, w którym możemy się odprężyć po całym dniu, a grzejniki mogą pełnić w niej funkcję dekoracyjną. Chwila relaksu w wannie z pianą bądź pod prysznicem pozwalają nam się odstresować, pomocne w tym mogą okazać się dekoracyjne grzejniki. Dodatki odpowiednio dobrane do wnętrza i armatura wysokiej jakości sprawią, że chętnie będziemy spędzać czas w łazience.

Dbałość o szczegóły ma ogromne znaczenie. To one sprawiają, iż łazienka spełnia nie tylko funkcję użytkową, ale staje się równocześnie miejscem, w którym naprawdę można odpocząć i w którym chce się przebywać. Każde wnętrze ma swój niepowtarzalny charakter i każde powinno być traktowane indywidualnie. Ważnym i potrzebnym elementem wyposażenia łazienki są grzejniki, zwłaszcza te dekoracyjne. Urządzenia, które kiedyś spełniały jedynie sezonową funkcję grzewczą dzisiaj, dzięki udoskonalonym rozwiązaniom, zaopatrzone w grzałkę elektryczną mogą służyć domownikom przez cały rok. Dawniej miały dobrze ogrzewać pomieszczenie i nie rdzewieć dziś natomiast, do ich produkcji wykorzystuje się nowoczesne technologie, a niezwykle oryginalny design oraz staranne wykończenie nadają grzejnikom zupełnie nową funkcję. Dyskretne, o symetrycznych kształtach i dobranej do kolorystyki wnętrz barwie, błyszczące lub matowe potrafią być prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

REKLAMA

Zobacz także: Czy grzejnik łazienkowy musi być nudny?

Charakter wnętrza, istniejące w nim elementy użytkowe oraz dekoracyjne, a także zastosowana kolorystyka mają ogromny wpływ na wybór odpowiedniego, pasującego do całości grzejnika łazienkowego. Design i barwa urządzenia powinny podkreślać klimat pomieszczenia.

Nowoczesne, przestronne wnętrze utrzymane w tonacji eleganckiej szarości z delikatną srebrną i grafitową nutą. W takiej łazience, pozbawionej elementów o barwie intensywnej, można wyciszyć się i odpocząć. Na ścianach subtelny rysunek traw przywodzący na myśli oryginalną łąkę w kolorze szarym, które odbijają się w kwadratowym lustrze wiszącym nad umywalką i grafitową szafką z niezbędnymi w każdej łazience akcesoriami. Obok wanna otoczona ciemnoszarymi płytkami nadająca wnętrzu powagę i elegancję. Nad nią proste półki w kolorze szafki, na żele, szampony, płyny do kąpieli i oliwki do masażu – wszystkie w barwach harmonizujących z wystrojem pomieszczenia. Białe świece, ręczniki z delikatnym akcentem szarości i do połowy opuszczone żaluzje o barwie szaro-grafitowej, przez które wpada światło słoneczne, podkreślają wyjątkowy charakter wnętrza. Kiedy zapada zmrok łazienkę oświetlają subtelne, niezakłócające nastroju niewielkie lampki sufitowe. Na jednej ze ścian zawieszono, pasujący do całości, elegancki grzejnik o funkcji dekoracyjnej w kolorze graphite strukturalny, o nietypowej a zarazem funkcjonalnej formie. Konstrukcja urządzenia oparta jest na jednym, ozdobnym kolektorze z chromowaną listwą, która idealnie koresponduje z wnętrzem łazienki. Niezwykle elegancki design sprawia, iż nie można oprzeć się wrażeniu, iż urządzenie jest nieodłącznym i koniecznym elementem łazienki, świetnie komponującym się z kolorystyką wnętrza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Minimalistyczne i funkcjonalne wnętrze, posiadające jedynie niezbędne elementy wyposażenia, zachwyca swoją prostotą i estetyką. Duże, oryginalne okno wpuszczające do pomieszczenia mleczne światło dnia wraz z dominującą we wnętrzu bielą tworzą niepowtarzalny klimat łazienki. Okrągła wanna, niewielka umywalka i prostokątna bryła półki, pełniącej równocześnie funkcje stolika i ławy świetnie komponują się z szarością ścian i brązem paneli podłogowych. Niezwykle prosta o ciekawym wzornictwie kabina prysznicowa, potwierdza funkcjonalny charakter wnętrza. Tu każdy znajdzie coś dla siebie - poranny orzeźwiający prysznic czy wieczorną aromatyczną kąpiel, a może czas na lekturę lub słuchanie muzyki przy blasku świec. W tak urządzonej łazience doskonale prezentuje się ozdobny grzejnik. Urządzenie posiada proporcjonalny, harmonijny kształt, występuje standardowo w kolorze graphite strukturalny. To doskonała symetria i oryginalna forma.
Każda łazienka jest niepowtarzalna, każda ma swój specyficzny klimat, który tworzą znajdujące się w pomieszczeniu sprzęty, drobne dodatki, elementy użytkowe i ozdobne.

Zobacz także: Jak zaaranżować mozaikę w łazience?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA