Jak oświetlić sypialnię, w której śpimy z dzieckiem?
REKLAMA
REKLAMA
Światło, które pozwoli wypocząć
Po przyjściu na świat, przez pierwszych kilka miesięcy niemowlak dzieli sypialnię z rodzicami. Mając dziecko przy sobie, mamy czują większy komfort. Przede wszystkim nocą, gdy najbardziej doskwiera konieczność wstawania i wykonywania wielu czynności pielęgnacyjnych przy maluchu. W sypialni przeznaczonej dla mamy z dzieckiem, oświetlenie gra kluczową rolę. Próba stworzenia aranżacji powinna być dokładnie przemyślana. Nie tylko pod względem ustawienia łóżka i łóżeczka, ale także przede wszystkim biorąc pod uwagę oświetlenie i jego moc.
REKLAMA
Zobacz także: Jak atrakcyjnie oświetlić sypialnię?
Nocne wstawanie do dziecka nie może odbywać się po omacku. Dlatego tak ważne jest, żeby światło w sypialni stwarzało dobrą widoczność. Nie powinno być ono zbyt jasne. Nie tylko, dlatego, że ostra wiązka nie wprawia zaspanego rodzica w dobry nastrój. Ma to także bezpośredni wpływ na dziecko. Nasza pociecha najlepiej będzie zasypiać w półmroku – w towarzystwie ciepłego, nienarzucającego się światła.
Zobacz także: Jaki wybrać materac, gdy śpimy we dwoje?
Jaką lampkę nocną warto kupić?
Górne oświetlenie sypialni, może nie spełnić wymogów do odpowiedniego rozświetlenia kącika dla dziecka. Najlepiej w tym wypadku sprawdzą się lampki nocne, szczególnie te, które rozpraszają światło. Istotną kwestią jest włącznik w zasięgu ręki. Każdorazowe wstawanie, aby zapalić światło, szybko stałoby się bardzo uciążliwe. Lampka powinna być przymocowana do blatu szafki nocnej lub w pobliżu dziecięcego łóżeczka. Dobrze sprawdzą się także dekoracyjne źródła światła o bardzo słabej wiązce, które czuwają przez całą noc. Idealnym rozwiązaniem, będzie także lampa kreślarska z rozsuwanym ramieniem. Pozwala to skierować światło na dany obszar, bez konieczności przestawiania całej lampki.
REKLAMA
REKLAMA