REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Gabriela Szuba
Zazwyczaj wygląd baterii związany jest z rodzajem ceramiki, z której wykonana jest umywalka. Obecnie najczęściej stosowane są baterie jednouchwytowe. W takim modelu, nie musimy odkręcać kurków. Fot. www.kingasliwa.pl
Zazwyczaj wygląd baterii związany jest z rodzajem ceramiki, z której wykonana jest umywalka. Obecnie najczęściej stosowane są baterie jednouchwytowe. W takim modelu, nie musimy odkręcać kurków. Fot. www.kingasliwa.pl

REKLAMA

REKLAMA

Dobrze dobrana umywalka pozwoli nam szybko i łatwo przeprowadzić poranną toaletę. Należy pamiętać, że dobrze dobrana umywalka powinna być ustawiona blisko okna. Odpowiednia bateria, pomoże nawet w optycznym powiększeniu łazienki.

Dla każdego coś dobrego

Umywalka jest nieodłącznym elementem łazienki. To niezwykle praktyczne urządzenie sanitarne. Pomaga nam w wielu czynnościach i obowiązkach domowych. Odpowiednio dopasowana do wysokości korzystających z niej domowników, pozwoli usprawnić np. poranną toaletę. W pobliżu umywalki trzymamy zazwyczaj potrzebne nam kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy. Ważne jest, żeby już w planach aranżacji, uwzględnić dla niej dobre miejsce. Najlepiej w pobliżu okna i z możliwością podłączenia sztucznego światła. Nad umywalką zazwyczaj zawieszamy lustro. Dla pań, jest to także miejsce, przy którym wykonują codzienny makijaż.

REKLAMA

Zobacz także: Jak stworzyć prysznic, jeśli chcemy zrezygnować z kabiny?

Małe dziecko

Kształt i forma umywalki, mają wielkie znaczenie. Możemy wybrać modele montowane w szafce. Wówczas, dodatkowo zyskamy miejsce na przechowanie akcesoriów, np. środków czystości. Jeśli w naszym domu jest małe dziecko, warto zainwestować w dużą umywalkę. Duży format ułatwi maluchowi korzystanie z niej. Dodatkowo, oszczędzimy sobie sprzątania ciągle zachlapanych powierzchni.

Zobacz także: Jak stworzyć z łazienki gabinet odnowy?

Dobór baterii

Zazwyczaj wygląd baterii związany jest z rodzajem ceramiki, z której wykonana jest umywalka. Obecnie najczęściej stosowane są baterie jednouchwytowe. W takim modelu, nie musimy odkręcać kurków. Niektóre umywalki mają przygotowany otwór na baterię. W ofercie sklepów, dostępna jest obecnie cała gama wzorów i materiałów. Możemy wybrać baterie klasyczne lub nieco bardziej nowoczesne. Są wykonane ze stali lub aluminium. Najczęstszym wykończeniem jest chrom. Baterie w aranżacji łazienki spełniają ważną funkcję. Odpowiednio dobrane, mogą rozświetlić wnętrze. Światło odbija się od ich powłoki, a jego umiejętne skierowanie, pozwala optycznie powiększyć małą łazienkę.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

REKLAMA

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA