REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Eksperci Budujesz - Kupujesz
Domowe wanny z hydromasażem świetnie sprawdzają się jako miejscem relaksu i odpoczynku. Niestety, ich cena jest dość wysoka w związku z czym, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Fot. Excellent
Domowe wanny z hydromasażem świetnie sprawdzają się jako miejscem relaksu i odpoczynku. Niestety, ich cena jest dość wysoka w związku z czym, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Fot. Excellent

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu wanna była jednym z elementów podstawowego wyposażenia każdej łazienki, zaś wanny z hydromasażem były rzadziej spotykane. Dziś mamy do wyboru wannę, wannę z hydromasażem albo kabinę prysznicową. Producenci wanien wychodząc naprzeciw coraz to nowocześniejszym prysznicom, proponują coraz to nowsze i ciekawsze wanny z dodatkowym oprzyrządowaniem jakim jest na przykład hydromasaż.

Domowe wanny z hydromasażem świetnie sprawdzają się jako miejsce relaksu i odpoczynku. Niestety, ich cena jest dość wysoka w związku z czym, nie każdy może sobie na nią pozwolić. Jeśli jednak, ktoś zdecyduje się na jej zakup, powinien być bardzo zadowolony. Wanna z hydromasażem może przynieść nam wiele korzyści, nie tylko tych odprężających, ale i zdrowotnych. 

REKLAMA

Zobacz także: Co wybrać do łazienki hotelowej - wannę czy kabinę prysznicową?

Rodzaje masażu w wannie

Wyróżniamy trzy rodzaje hydromasażu:

REKLAMA

Masaż powietrzny – zwany także masażem perełkowym. Wyróżniamy dwa rodzaje wanien z tym rodzajem hydromasażu: z otworami na dnie (tańsza wersja) lub z dyszami na dnie (droższa wersja). W wannie z otworami na dnie kompresor albo dmuchawa wtłaczają powietrze do cienkich przewodów. Całe powietrze jest kierowane do komór pod dnem wanny, skąd powietrze wydostaje się do wanny poprzez małe otwory. W wannie z dyszami na dnie, podobnie jak w pierwszym przypadku, to kompresor wtłacza powietrze, nie do przewodów, ale do dysz umieszczonych w dnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Masaż wodny lub wodno-powietrzny – inaczej bicze wodne. Taki masaż opiera się na masowaniu ciała poprzez bardzo silne strumienie wody zmieszanej z powietrzem. Woda przepływa przez obieg zamknięty w wannie. Obieg jest wymuszany pompą. Woda jest zasysana ssakiem znajdującym się na dnie, a wypuszczana dyszami. Dysze są umieszczone tak, aby masować te części ciała, które tego najbardziej potrzebują np. kręgosłup. 

Masaż ultradźwiękami – Jest to masaż połączony z emisją fal ultradźwiękowych. Fale przenikają przez skórę i powodują kurczenie i rozluźnianie się mięśni. Zapobiegają zmianom i poprawiają elastyczność skóry.

Zobacz także: Łazienka - przestrzeń relaksu

Jak można sterować hydromasażem?

Wyróżniamy dwa sposoby sterowania hydromasażem:

Sterowanie pneumatyczne – hydromasaż obsługiwany jest poprzez przyciski na brzegu wanny. Natężenia masażu powietrznego nie można regulować, za to masaż wodny reguluje się specjalnym pokrętłem. Masaż możemy włączyć dopiero wtedy, gdy woda osiągnie poziom wyższy niż wyloty dysz bocznych.

Niestety ten rodzaj mechanizmu nie ma żadnych czujników, więc trzeba pilnować, aby nie pracował bez wody! To może doprowadzić do spalenia urządzenia.

Sterowanie elektroniczne – wszelkie przyciski sterujące są na obrzeżu wanny. W droższych wersjach sami możemy programować rodzaj, intensywność i długość trwania masażu. Ten układ jest wyposażony w czujniki poziomu wody – chroni to pompę przed spaleniem.

W łazience, w której jest wanna z hydromasażem powinna znajdować się sprawna wentylacja, wanna natomiast należy podłączyć do: instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej oraz wodnej.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA