Jak zaaranżować wannę w podłodze?
REKLAMA
REKLAMA
Właściciele dużych domów o nieograniczonych przestrzeniach mogą pozwolić sobie na aranżację łazienki z wanną w podłodze.
REKLAMA
Wanna w podłodze? Nie dla wszystkich
Wanna w podłodze nie polecanym rozwiązaniem dla rodzin z małymi dziećmi. Dostęp do takiej wanny jest utrudniony, z racji różnicy poziomów. Wejście do niej powinno być zabezpieczone wysokimi poręczami (na wzór wejścia do basenu). Z pewnością wanna wstawiona w podłogę, sprawia niesamowite wrażenie. Łazienka nabiera przy niej wyrazu luksusu i relaksu. Często, modele przystosowane do wbudowania w podłogę mają opcję hydromasażu, jacuzzi, a nawet możliwość podłączenia radia lub telewizji. Taka wanna będzie ozdobą drugiej łazienki, która w domu służy bardziej do celów wypoczynkowych. Do tego typu modeli powinno się pozostawić nieutrudniony dostęp z czterech stron. Wymaga to naprawdę dużych powierzchni.
Zobacz także: Hydra - kolekcja pryszniców do każdej łazienki
Uwaga na problemy
Wanna w podłodze wymaga zdecydowanie więcej uwagi pod względem technicznym. Chcąc dopasować ją idealnie do wnętrza, powinniśmy zacząć plany montażu, już na etapie budowy domu. Tego typu wanny można instalować właściwie tylko w przypadku nowych domów, aranżowanych od stanu surowego. Wanna w podłodze - na parterze nie sprawia większych trudności. Trzeba oczywiście pamiętać o tym, żeby plany uwzględniały odpowiednio głęboką nieckę na wannę. Jej dół pokrywa się izolacją przeciwwodną i zalewa betonem. Wannę wstawia się do przygotowanej odpowiednio niecki z odpływem. Można ją postawić we wnęce na nóżkach, bądź kupić model przystosowany do powieszenia jej na krawędziach podłogi. Dobrze jest umieścić wannę w zrobionym podeście. Nie musimy wtedy zanadto pogłębiać łazienki, a w razie awarii będziemy mieli łatwy dostęp do urządzeń hydromasażu.
Zobacz także: Jak zaaranżować łazienkę w stylu vintage?
REKLAMA
REKLAMA