REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć prysznic, jeśli chcemy zrezygnować z kabiny?

Magda Górska
Jeśli chcemy zaaranżować w swoim domu prysznic, wcale nie musimy kupować gotowej kabiny. Istnieje wiele rozwiązań, które pozwolą nam na zbudowanie indywidualnego będącego jednocześnie ozdobą łazienki.
Jeśli chcemy zaaranżować w swoim domu prysznic, wcale nie musimy kupować gotowej kabiny. Istnieje wiele rozwiązań, które pozwolą nam na zbudowanie indywidualnego będącego jednocześnie ozdobą łazienki.

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli chcemy zaaranżować w swoim domu prysznic, wcale nie musimy kupować gotowej kabiny. Istnieje wiele rozwiązań, które pozwolą nam na zbudowanie indywidualnego będącego jednocześnie ozdobą łazienki.

W dzisiejszych czasach wciąż się gdzieś spieszymy, co często uniemożliwia nam wygospodarowanie czasu na relaksującą kąpiel w wannie. Bywa też, że po prostu brakuje nam na nią miejsca - wówczas najlepszym rozwiązaniem jest prysznic bez kabiny. Warto więc postarać się więc, aby był on nie tylko funkcjonalny, ale i atrakcyjny. A taką funkcję spełni właśnie prysznic bez kabiny.

REKLAMA

Zobacz także: Jak dobrać odpowiednią umywalkę?

Tanio, klasycznie, bez brodzika

Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem, jeżeli chcemy samodzielnie zbudować prysznic, jest dobudowanie ścianki kartonowo-gipsowej i wyłożenie jej pasującą do wnętrza glazurą. W wejściu natomiast zamontować można drążek, na którym powiesimy kotarę. W tym przypadku to, ile wygospodarujemy przestrzeni na prysznic zależy od wielkości łazienki. Jeśli uda nam się znaleźć go odpowiednio dużo, warto dobudować w środku poręczne półki, na których ustawimy niezbędne kosmetyki.

Luksfery w akcji

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli nie chcemy kupować gotowej kabiny, a zależy nam na oryginalności i designerskim efekcie, obudujmy nasz prysznic luksferami! Najprostszym rozwiązaniem jest zaaranżowanie kabiny w kącie łazienki i ustawienie z nich jednej ściany, która osłoni pomieszczenie przed wodą. Jeśli do dyspozycji mamy więcej miejsca możemy się pokusić o ciekawsze rozwiązania, np. ściankę w kształcie półkola!

Zobacz także: Jaką wannę z hydromasażem wybrać?

Łazienkowa wyspa

REKLAMA

O ile posiadamy odpowiednio duże mieszkanie lub dom, możemy zaserwować sobie magiczne miejsce do kąpieli w iście designerskim stylu. Tutaj możliwości są niemal nieograniczone. Zbudujmy na środku łazienki ścianę w kształcie spirali, w której wnętrzu ukryty będzie nasz prysznic bez kabiny. Podobny efekt uzyskamy, układając z kilku ścian labirynt, w którego wnętrzu komfortowo będziemy mogli wziąć prysznic. Ściany w obu przypadkach pomalować można wodoodpornym tynkiem lub obłożyć glazurą. Zaskakujący efekt gwarantowany!

Mierz możliwości na zamiary! Wymyślne kształty pryszniców zachęcają, ale pamiętaj, że najważniejsza jest funkcjonalność. Miejsce kąpielowe nie powinno zajmować większej części łazienki!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

REKLAMA

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

REKLAMA

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

REKLAMA