REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Precz z brodzikami! Łazienkowa rewolucja!

Gabriela Szuba
Rezygnacja ze standardowego brodzika w łazience może stworzyć wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych.
Rezygnacja ze standardowego brodzika w łazience może stworzyć wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych.

REKLAMA

REKLAMA

Rezygnacja ze standardowego brodzika w łazience może stworzyć wiele ciekawych możliwości na aranżację. To sposób, żeby optycznie powiększyć wnętrze. Jest w pełni praktyczny i bezpieczny!

Zalety prysznica bez brodzika

REKLAMA

Bezbrodzikowy prysznic to wciąż nietypowe rozwiązanie. Przyzwyczajeni jesteśmy do białych akrylowych brodzików, których czyszczenie nie należało do najłatwiejszych. Ten typ pasuje właściwie do każdego rodzaju łazienki. W starym budownictwie są one niewymiarowe, albo mają dziwny kształt. Ciężko nam jest wówczas dobrać odpowiednie miejsce na prysznic czy wannę. Bezbrodzikowe prysznice rozwiązują ten problem. Pozwalają na wygospodarowanie tak dużej przestrzeni na prysznic, abyśmy czuli się komfortowo. Ponad to, są w pełni bezpieczne. Tego typu rozwiązania stosuję się przecież na basenach, czy w szpitalach. Prysznice bez brodzika pasują do małych, minimalistycznie urządzonych pomieszczeń. To świetny sposób by optycznie powiększyć wnętrze.

Zobacz także: Jak szafa sprawdzi się w łazience?

O czym należy pamiętać?

Przed zamontowaniem bezbrodzikowego prysznica, należy odpowiednio przygotować łazienkę. Istotny jest wcześniejszy plan zagospodarowania przestrzeni. Musimy uwzględnić miejsce na odpływ. Możemy go zlokalizować przy ścianie lub nawet na środku podłogi w łazience. Taki odpływ montuje się bezpośrednio w podłodze. Pod prysznicem płytki powinny być ułożone tak, by odpływ znajdował się kilka centymetrów niżej niż reszta podłogi. Spadek pozwoli na pełne odprowadzenie wody. Warto zainwestować w ogrzewanie podłogowe. Wówczas rozchlapana woda będzie szybko wysychać.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jaki blat wybrać pod umywalkę w łazience?

Jakich użyć materiałów?

Do stworzenia bezbrodzikowego prysznica możemy użyć gotowych ceramicznych części. Jeśli szukamy innego rozwiązania, warto pomyśleć nad mozaiką lub kamieniem. Płytki muszą być antypoślizgowe. Chcąc uniknąć rozchlapywania wody po całej łazience, można zainstalować przeszklone ścianki dookoła prysznica. Będą spełniały funkcję tredycyjnej kabiny.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

Przygotowania do wojny? Powstaną podziemne obiekty medyczne

Szpitale zostaną wyposażone w podziemną infrastrukturę. Podczas wojny ma ona zapewniać możliwość wykonywania operacji chirurgicznych, prowadzenia intensywnej terapii. Na oddziale łóżkowym pacjenci i personel mieliby zapewnione bezpieczeństwo w sytuacji skażenia.

REKLAMA

Falstart kredytu na Start. Czy doczekamy się pomocy dla kredytobiorców? Czy rynek mieszkaniowy poradzi sobie bez kredytu na Start?

Zapowiedź kolejnego rządowego programu wsparcia dla młodych przy zakupie pierwszego mieszkania (tzw. kredyt #naStart) zelektryzowała rynek. Choć nie ma pewności czy program wejdzie w życie i w jakim kształcie, wielu klientów warunkuje zakup nieruchomości od jego uruchomienia. Równocześnie wzrastają obawy odnośnie kolejnych podwyżek cen nieruchomości. Sprawdźmy, jakie są możliwe scenariusze rozwoju sytuacji na rynku kredytów i nieruchomości.

Nowe obowiązki właścicieli miejsc garażowych 2024 i 2025 r. Znamy szczegóły projektu ustawy o podatkach lokalnych

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej. 

Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

REKLAMA

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

REKLAMA