REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Który pokój przeznaczyć dla dziecka?

Magda Górska
Rodzice często stają przed dylematem, który pokój przeznaczyć dla dziecka, który najlepiej sprawdzi się jako kącik dla ich malucha. Dopóki dziecko jest malutkie nie musimy zastanawiać się, który pokój przeznaczyć dla dziecka, ponieważ łóżeczko może stać w sypialni rodziców.
Rodzice często stają przed dylematem, który pokój przeznaczyć dla dziecka, który najlepiej sprawdzi się jako kącik dla ich malucha. Dopóki dziecko jest malutkie nie musimy zastanawiać się, który pokój przeznaczyć dla dziecka, ponieważ łóżeczko może stać w sypialni rodziców.

REKLAMA

REKLAMA

Rodzice często stają przed dylematem, który pokój przeznaczyć dla dziecka, który najlepiej sprawdzi się jako kącik dla ich malucha. Dopóki dziecko jest malutkie nie musimy zastanawiać się, który pokój przeznaczyć dla dziecka, ponieważ łóżeczko może stać w sypialni rodziców. Jakie należy podjąć decyzje kiedy podrośnie?

Każde dziecko marzy o tym, żeby mieć własny pokój, w którym będzie mogło swobodnie bawić się i uczyć. O ile rodzina nie mieszka w kawalerce, zazwyczaj ma możliwość przeznaczyć pokój dla dziecka. Które z pomieszczeń warto przeznaczyć na pokój dla dziecka?

REKLAMA

Zobacz także: Naklejki ścienne – sposób na szybką dekorację pokoju dziecięcego

Miejsce do zabawy

Czasem rodzice uważają, że dziecko powinno mieć większy pokój, aby móc bawić się na dużej przestrzeni. To założenie jest błędne. Maluch bowiem na ogół spędza w rozmaity sposób swój czas wolny na całej przestrzeni domu: począwszy od swojego pokoju, przez sypialnię rodziców, na łazience i kuchni skończywszy. Inaczej wygląda to w przypadku rodziców. Przede wszystkim mieszkają w pokoju we dwójkę a to już wymusza potrzebę większej przestrzeni. Poza tym przyjmowanie gości czy też organizowanie rodzinnej kolacji w małym pokoju również mogłoby być utrudnione. Dla dziecka należy więc przeznaczyć mniejszy pokój.

Zobacz także: Jak zaprojektować kolorowy i praktyczny pokój dla dziecka?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W dużym mieszkaniu

REKLAMA

Dużo większe pole do popisu mają właściciele wielopokojowych mieszkań. Ci szczęśliwcy powinni przede wszystkim zwrócić uwagę na komunikację wewnątrz mieszkania. Małe dziecko lubi bowiem być blisko rodziców, a więc warto przeznaczyć na jego pokój pomieszczenie znajdujące się blisko ich sypialni. Nastolatki i starsze dzieci natomiast preferują pewną izolację, dlatego najlepiej będą się czuły w pokoju znajdującym się na uboczu domu, gdzie bez obaw będą mogły słuchać głośnej muzyki i w atmosferze intymności spędzać czas ze znajomymi.

Aranżując pokój dla malucha myślmy przyszłościowo. Wybierajmy takie meble, kolory i dodatki, które łatwo i tanio zmienimy lub zmodyfikujemy, gdy dziecko dorośnie. Powinniśmy włączać starsze dzieci w proces aranżacji ich pokoju. Najważniejsze bowiem jest to, aby jego młody właściciel czuł się w nim komfortowo.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

REKLAMA

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

REKLAMA

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA