Jak zaaranżować pokój dla nastolatki w stylu pop-art?
REKLAMA
REKLAMA
Tworzywo, forma, kolor
REKLAMA
Styl pop-art nie boi się odważnych zestawień kolorystycznych. Charakterystyczne dla pop-artowego wnętrza jest stosowanie zaskakujących materiałów, barw i wzorów. Czerwienie, zielenie, żółcie, fiolety przywodzą na myśl barwy wielkomiejskich neonów i komiksów. Meble sprawiające wrażenie jednorazowych wykonane są z plastiku, tworzywa sztucznego, pleksi. Z pewnością nie każdy mógłby się odnaleźć w takim wnętrzu. Styl pop-art przeznaczony jest zwłaszcza dla ludzi odważnych i młodych, którzy z zainteresowaniem patrzą na popkulturę.
Jakie są pop-artowe dodatki?
Zobacz także: Pokój dla niemowlaka – krok po kroku
Kluczem do stworzenia pop-artowego klimatu jest zachowanie proporcji między jasnym monochromatycznym tłem ścian, a wyrazistymi dodatkami. By pokój spełniał wszystkie swoje funkcje (tzn. był miejscem do odpoczynku, nauki i przyjmowania gości) najlepiej wygospodarować jedną strefę, która będzie głównym punktem dekoracyjnym wnętrza. Pozostała część pokoju powinna być tylko stonowaną kontynuacją aranżacji.
Zobacz także: Pokój dziecięcy – radzimy jak pobudzić wyobraźnię malucha
Najpopularniejsze są motywy komiksowe, wykorzystujące dorobek takich artystów jak Andy Warhol czy Roy Lichtenstein. Możemy sięgnąć także po ikony popkultury, jak Marlin Monroe, James Dean, Elvis Presley. Kolorowe poduszki z nadrukami słynnych popowych motywów, jaskrawe grafiki, opływowe formy mebli – to właśnie składniki prawdziwie pop-artowego wnętrza.
REKLAMA
REKLAMA