REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czy można zaaranżować bibliotekę w łazience?

Magda Górska
Zaaranżowanie biblioteki w łazience wydaje się mocno kontrowersyjne. Przy dobrym pomyśle można jednak zaaranżować bibliotekę w łazience  zapewniając naszym ulubionym książkom bezpieczeństwo.
Zaaranżowanie biblioteki w łazience wydaje się mocno kontrowersyjne. Przy dobrym pomyśle można jednak zaaranżować bibliotekę w łazience zapewniając naszym ulubionym książkom bezpieczeństwo.

REKLAMA

REKLAMA

Zaaranżowanie biblioteki w łazience wydaje się mocno kontrowersyjne. Przy dobrym pomyśle można jednak zaaranżować bibliotekę w łazience  zapewniając naszym ulubionym książkom bezpieczeństwo.

Biblioteka w łazience – te dwie rzeczy wydają się nie iść w parze. Nie trudno zauważyć, że w takim otoczeniu nasze ulubione lektury narażone są na niszczycielskie działanie wody. Czytanie w wannie pełnej pachnącej wody z pianą jest jednak tym, co wiele osób uważa za najlepszy relaks po pracowitym dniu. Czy więc takie połączenie w ogóle jest możliwe?

REKLAMA

Zobacz także: Jak zamienić tradycyjną łazienkę w domowe SPA?

Dla kogo?

Połączenie minibilioteki z łazienką to wcale nie abstrakcja. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Z pewnością powinniśmy z niego zrezygnować, jeśli mamy pociechy. Dzieci nie zawsze bowiem wykazują się należytą ostrożnością. Nie powinniśmy także odbierać im przyjemności z beztroskiego korzystania z łazienki i z zabaw podczas kąpieli. Nie jest to również dobre rozwiązanie, jeżeli czytamy w wannie tylko od czasu do czasu. Środki ostrożności związane z posiadaniem łazienkowej biblioteki mogą bowiem z czasem zacząć nas irytować.

Zobacz także: Jak urządzić łazienkę w stylu pop-art?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak to zrobić?

REKLAMA

Biblioteka w łazience powinna być zaaranżowana w miejscu, w którym uniknie kontaktu z wodą. Dobrym pomysłem będzie wybranie mebla w kształcie kasetonu. Ulubione książki poukładajmy razem z „suchymi” kosmetykami, łazienkowymi drobiazgami i zapasowymi ręcznikami. Dodatkowo ustawić w nim możemy wiklinowe koszyki ze szczotkami do włosów bądź spinkami. W ten sposób nasz regał będzie pełnił nie tylko funkcję biblioteczki, ale i bazy pod dekorację. Tak zaaranżowanej łazienkowej bibliotece zagrażać będzie jedynie niezręczność czytelnika.

Aby stworzyć bibliotekę w łazience niezbędne jest okno i dobra wentylacja. Dobrze jest również, jeśli aranżowane pomieszczenie ma odpowiednio duży metraż. Tylko w takim przypadku będziemy mogli być w stu procentach pewni, że wilgoć nie zagrozi naszym zbiorom.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

REKLAMA

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

Droga dojazdowa do domu nie musi być szeroka?

Działki pozbawione dobrej drogi dojazdowej można kupić taniej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili więc, jakie są minimalne wymagania dotyczące szerokości dojazdu do nowego domu.

Łodzianie mogą już składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców

W ramach kolejnej edycji miejskiego programu można składać wnioski o dotację na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Indywidualne gospodarstwa mogą uzyskać do 9 tys. zł, a wspólnoty - do 50 tys. zł.

Jak inwestować w nieruchomości?

Ceny mieszkań w Polsce trzymają się mocno. W III kw. 2024 roku wzrosły – o 1,4 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i aż o 12 proc. w ujęciu rocznym. Mimo to wciąż jest wielu chętnych na inwestowanie w nieruchomości. Jak zacząć?

REKLAMA

Kredyt hipoteczny – o tym warto wiedzieć przed złożeniem wniosku!

Wiele osób, zanim odbierze klucze do wymarzonego mieszkania, musi posiłkować się finansowaniem z banku. Kredyt hipoteczny to produkt, który pomaga w zakupie lub budowie nieruchomości. Wymaga jednak pełnej świadomości ze strony kredytobiorcy. Czym tak naprawdę jest ten produkt? Na jakich zasadach jest przyznawany i spłacany? Jakich formalności trzeba dopełnić, aby go otrzymać?

Czy rzeczywiście częściej decydujemy się na mieszkanie na obrzeżach miasta?

Czy nabywcy mieszkań rzeczywiście częściej szukają nieruchomości na obrzeżach miast albo na przedmieściach? O ile są one tańsze od podobnych mieszkań sprzedawanych w centralnych dzielnicach miast?

REKLAMA