Czy można zaaranżować bibliotekę w łazience?
REKLAMA
REKLAMA
Biblioteka w łazience – te dwie rzeczy wydają się nie iść w parze. Nie trudno zauważyć, że w takim otoczeniu nasze ulubione lektury narażone są na niszczycielskie działanie wody. Czytanie w wannie pełnej pachnącej wody z pianą jest jednak tym, co wiele osób uważa za najlepszy relaks po pracowitym dniu. Czy więc takie połączenie w ogóle jest możliwe?
REKLAMA
Zobacz także: Jak zamienić tradycyjną łazienkę w domowe SPA?
Dla kogo?
Połączenie minibilioteki z łazienką to wcale nie abstrakcja. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Z pewnością powinniśmy z niego zrezygnować, jeśli mamy pociechy. Dzieci nie zawsze bowiem wykazują się należytą ostrożnością. Nie powinniśmy także odbierać im przyjemności z beztroskiego korzystania z łazienki i z zabaw podczas kąpieli. Nie jest to również dobre rozwiązanie, jeżeli czytamy w wannie tylko od czasu do czasu. Środki ostrożności związane z posiadaniem łazienkowej biblioteki mogą bowiem z czasem zacząć nas irytować.
Zobacz także: Jak urządzić łazienkę w stylu pop-art?
Jak to zrobić?
REKLAMA
Biblioteka w łazience powinna być zaaranżowana w miejscu, w którym uniknie kontaktu z wodą. Dobrym pomysłem będzie wybranie mebla w kształcie kasetonu. Ulubione książki poukładajmy razem z „suchymi” kosmetykami, łazienkowymi drobiazgami i zapasowymi ręcznikami. Dodatkowo ustawić w nim możemy wiklinowe koszyki ze szczotkami do włosów bądź spinkami. W ten sposób nasz regał będzie pełnił nie tylko funkcję biblioteczki, ale i bazy pod dekorację. Tak zaaranżowanej łazienkowej bibliotece zagrażać będzie jedynie niezręczność czytelnika.
Aby stworzyć bibliotekę w łazience niezbędne jest okno i dobra wentylacja. Dobrze jest również, jeśli aranżowane pomieszczenie ma odpowiednio duży metraż. Tylko w takim przypadku będziemy mogli być w stu procentach pewni, że wilgoć nie zagrozi naszym zbiorom.
REKLAMA
REKLAMA