REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowy trend - francuskie haiku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Sense Of Beauty
Joanna Kornecka
Nowy trend - francuskie haiku. Fot. SENSE OF BEAUTY
Nowy trend - francuskie haiku. Fot. SENSE OF BEAUTY

REKLAMA

REKLAMA

Teraz masz szansę odmienić swoje mieszkanie i zastosować francuskie haiku. Skuś się na jeden z nowych trendów - projektów francuskiej designerki Constance Guisset, jak np. fotel wyglądający jak rozpięta na drewnianych obręczach krynolina, lampa z lewitującym w powietrzu włącznikiem, akwarium dla rybek, które równocześnie jest klatką dla ptaków.

Kilka słów o autorce

REKLAMA

Projekty Constance Guisset są równie tajemnicze jak ona sama, tworzy nowe trendy, np. francuskie haiku. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie będzie to łatwe. Jej strona internetowa jest enigmatyczna. Sama mało mówi o sobie, robią to za nią jej projekty – poetyckie, pełne niespodzianek, nowatorskie i bardzo pomysłowe. Swój własny stół warsztatowy skonstruowała będąc ośmioletnią dziewczynką, a dwa lata później wykonała na nim pierwszy projekt – wyrzynarkę elektryczną, której używa do dziś. Guisset bawi się formą, ale też funkcją. Duplex to połączenie akwarium i klatki dla ptaków. Jedna przestrzeń, w której ptak może przebywać na tym samym poziomie co ryba. Unikalne mieszkanie dla zwierząt, w formie przeskalowanej butelki zamkniętej szklanym korkiem pełniącym funkcję akwarium. Jej talent i poczucie humoru dostrzegli też bracia Bouroullec i zaproponowali jej pracę w swoim studio projektowym, z którym związana była przez kilka lat. Ma naturę dziecka. Przyznaje, że szybko się nudzi i nie lubi poświęcać dużo czasu jednej rzeczy.

REKLAMA

Zanim ukończyła National School for Industrial Design w Paryżu studiowała nauki polityczne, uczyła się w szkole biznesu i dyplomacji, pracowała w galerii sztuki i była asystentką japońskiego ministra spraw zagranicznych. Wygrał jednak design, którym interesowała się, jak mówi, od zawsze.

Zobacz także: Zaprojektuj wymarzony dom

Nietypowy fotel na biegunach

Pierwszym projektem, w którym ujawnił się jej talent był Dancing Chair – nowoczesna wersja fotela na biegunach. Chociaż można się w nim huśtać, to jednak w niczym nie jest podobny do swojego anachronicznego przodka. Delikatna, drewniana konstrukcja przypomina bardziej ażurową muszlę wyścieloną wielką poduchą uszytą z miękkiej, grubo plecionej tkaniny. Tapicerowane zdejmowane siedzenie jest wygodne i z łatwością dopasowuje się do ciała siedzącego. Główną jego zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnego fotela jest bardzo lekki. Pokazany na Maison&Objet w Paryżu, od razu zwrócił uwagę publiczności na debiutującą designerkę.

Lampy

Fiat Lux to najbardziej niezwykły system oświetleniowy jaki został ostatnio zaprojektowany. Kiedy światło jest włączone, włącznik lampy lewituje w powietrzu, kiedy jest wyłączone staje się autonomiczną sferą, którą możemy połączyć z abażurem za pomocą systemu magnetycznego. Wystarczy tylko wypowiedzieć fiat lux – niech się stanie światłość – i sterujący włącznikiem jak czarodziejską różdżką staje się iluzjonistą. Vertigo to kolejna lampa, o ażurowej konstrukcji, wyznaczająca nowy trend. Zawieszona pod sufitem na niewielkim kloszu, wprowadza do wnętrza klimat intymności. Jest niezwykle lekka (przy średnicy 2 m waży niecałe 500g), poruszana rytmem podmuchów powietrza, obraca się powoli jak wielki wachlarz, rysując w przestrzeni transparentny rysunek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kosz na śmieci

Guisset tworząc nowe trendy bawi się formą, ale też funkcją. Duplex to połączenie akwarium i klatki dla ptaków. Jedna przestrzeń, w której ptak może przebywać na tym samym poziomie co ryba. Unikalne mieszkanie dla zwierząt, w formie przeskalowanej butelki zamkniętej szklanym korkiem pełniącym funkcję akwarium. Chociaż projekty Guisset są niezwykle poetyckie i wyglądają jak magiczne zabawki, nie są pozbawione racjonalizmu, wręcz przeciwnie, projektantka przemyślała ich działanie z precyzją godną miana konceptualisty. Na przykład Tri3 – rozkładany kosz na śmieci, a jednak coś więcej niż zwykły kosz. To opracowany z niezwykłą pomysłowością system pomagający sortować odpadki. Wertykalny segment o nowoczesnym wyglądzie ma trzy osobne pojemniki, każdy przeznaczony na odpowiedni rodzaj śmieci. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni i ma bardzo proste zasady działania. Każdy z pedałów umieszczonych na dole otwiera inną część kosza. I tak górny pojemnik przeznaczony jest na odpady organiczne, środkowy na plastikowe, a dolny na szkło.

Zobacz także: Modny i funkcjonalny przedpokój

Projekty młodej paryżanki to nie masowa produkcja. Są ponadczasowe, a ona sama należy do świadomych swoich poszukiwań projektantów. Idealny projekt powinien zaskakiwać nowatorskimi rozwiązaniami, być funkcjonalny i piękny. A piękno tkwi w prostocie. To jej własny przepis na udane projektowanie.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA