REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowy trend - francuskie haiku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Sense Of Beauty
Joanna Kornecka
Nowy trend - francuskie haiku. Fot. SENSE OF BEAUTY
Nowy trend - francuskie haiku. Fot. SENSE OF BEAUTY

REKLAMA

REKLAMA

Teraz masz szansę odmienić swoje mieszkanie i zastosować francuskie haiku. Skuś się na jeden z nowych trendów - projektów francuskiej designerki Constance Guisset, jak np. fotel wyglądający jak rozpięta na drewnianych obręczach krynolina, lampa z lewitującym w powietrzu włącznikiem, akwarium dla rybek, które równocześnie jest klatką dla ptaków.

Kilka słów o autorce

REKLAMA

Projekty Constance Guisset są równie tajemnicze jak ona sama, tworzy nowe trendy, np. francuskie haiku. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie będzie to łatwe. Jej strona internetowa jest enigmatyczna. Sama mało mówi o sobie, robią to za nią jej projekty – poetyckie, pełne niespodzianek, nowatorskie i bardzo pomysłowe. Swój własny stół warsztatowy skonstruowała będąc ośmioletnią dziewczynką, a dwa lata później wykonała na nim pierwszy projekt – wyrzynarkę elektryczną, której używa do dziś. Guisset bawi się formą, ale też funkcją. Duplex to połączenie akwarium i klatki dla ptaków. Jedna przestrzeń, w której ptak może przebywać na tym samym poziomie co ryba. Unikalne mieszkanie dla zwierząt, w formie przeskalowanej butelki zamkniętej szklanym korkiem pełniącym funkcję akwarium. Jej talent i poczucie humoru dostrzegli też bracia Bouroullec i zaproponowali jej pracę w swoim studio projektowym, z którym związana była przez kilka lat. Ma naturę dziecka. Przyznaje, że szybko się nudzi i nie lubi poświęcać dużo czasu jednej rzeczy.

REKLAMA

Zanim ukończyła National School for Industrial Design w Paryżu studiowała nauki polityczne, uczyła się w szkole biznesu i dyplomacji, pracowała w galerii sztuki i była asystentką japońskiego ministra spraw zagranicznych. Wygrał jednak design, którym interesowała się, jak mówi, od zawsze.

Zobacz także: Zaprojektuj wymarzony dom

Nietypowy fotel na biegunach

Pierwszym projektem, w którym ujawnił się jej talent był Dancing Chair – nowoczesna wersja fotela na biegunach. Chociaż można się w nim huśtać, to jednak w niczym nie jest podobny do swojego anachronicznego przodka. Delikatna, drewniana konstrukcja przypomina bardziej ażurową muszlę wyścieloną wielką poduchą uszytą z miękkiej, grubo plecionej tkaniny. Tapicerowane zdejmowane siedzenie jest wygodne i z łatwością dopasowuje się do ciała siedzącego. Główną jego zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnego fotela jest bardzo lekki. Pokazany na Maison&Objet w Paryżu, od razu zwrócił uwagę publiczności na debiutującą designerkę.

Lampy

Fiat Lux to najbardziej niezwykły system oświetleniowy jaki został ostatnio zaprojektowany. Kiedy światło jest włączone, włącznik lampy lewituje w powietrzu, kiedy jest wyłączone staje się autonomiczną sferą, którą możemy połączyć z abażurem za pomocą systemu magnetycznego. Wystarczy tylko wypowiedzieć fiat lux – niech się stanie światłość – i sterujący włącznikiem jak czarodziejską różdżką staje się iluzjonistą. Vertigo to kolejna lampa, o ażurowej konstrukcji, wyznaczająca nowy trend. Zawieszona pod sufitem na niewielkim kloszu, wprowadza do wnętrza klimat intymności. Jest niezwykle lekka (przy średnicy 2 m waży niecałe 500g), poruszana rytmem podmuchów powietrza, obraca się powoli jak wielki wachlarz, rysując w przestrzeni transparentny rysunek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kosz na śmieci

Guisset tworząc nowe trendy bawi się formą, ale też funkcją. Duplex to połączenie akwarium i klatki dla ptaków. Jedna przestrzeń, w której ptak może przebywać na tym samym poziomie co ryba. Unikalne mieszkanie dla zwierząt, w formie przeskalowanej butelki zamkniętej szklanym korkiem pełniącym funkcję akwarium. Chociaż projekty Guisset są niezwykle poetyckie i wyglądają jak magiczne zabawki, nie są pozbawione racjonalizmu, wręcz przeciwnie, projektantka przemyślała ich działanie z precyzją godną miana konceptualisty. Na przykład Tri3 – rozkładany kosz na śmieci, a jednak coś więcej niż zwykły kosz. To opracowany z niezwykłą pomysłowością system pomagający sortować odpadki. Wertykalny segment o nowoczesnym wyglądzie ma trzy osobne pojemniki, każdy przeznaczony na odpowiedni rodzaj śmieci. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni i ma bardzo proste zasady działania. Każdy z pedałów umieszczonych na dole otwiera inną część kosza. I tak górny pojemnik przeznaczony jest na odpady organiczne, środkowy na plastikowe, a dolny na szkło.

Zobacz także: Modny i funkcjonalny przedpokój

Projekty młodej paryżanki to nie masowa produkcja. Są ponadczasowe, a ona sama należy do świadomych swoich poszukiwań projektantów. Idealny projekt powinien zaskakiwać nowatorskimi rozwiązaniami, być funkcjonalny i piękny. A piękno tkwi w prostocie. To jej własny przepis na udane projektowanie.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W którym mieście szanse na własne mieszkanie są największe?

Rynek wtórny na ogół wygrywa z pierwotnym pod względem dostępności mieszkań na przeciętną kieszeń. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach wojewódzkich jest ona największa.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy – co musisz wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą zarabiania na nieruchomościach, ale niesie ze sobą także pewne ryzyka. Co powinna zawierać dobra polisa dla najmu krótkoterminowego? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Second home (dom rekreacyjny) nie tylko dla bogatych. Ile kosztuje taka przyjemność w 2025 roku?

W Polsce obserwujemy rosnące zainteresowanie tzw. „second home”, czyli domem rekreacyjnym. To trend, który dotyczy nie tylko najbogatszych, ale również klasy średniej. Jakie kierunki wybierają Polacy? Góry, morze czy zagraniczne kurorty? Jakie udogodnienia są dla nich kluczowe? I wreszcie – ile są w stanie zapłacić za swój azyl od codzienności?

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

REKLAMA

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

REKLAMA