REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowy trend - francuskie haiku

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Sense Of Beauty
Joanna Kornecka
Nowy trend - francuskie haiku. Fot. SENSE OF BEAUTY
Nowy trend - francuskie haiku. Fot. SENSE OF BEAUTY

REKLAMA

REKLAMA

Teraz masz szansę odmienić swoje mieszkanie i zastosować francuskie haiku. Skuś się na jeden z nowych trendów - projektów francuskiej designerki Constance Guisset, jak np. fotel wyglądający jak rozpięta na drewnianych obręczach krynolina, lampa z lewitującym w powietrzu włącznikiem, akwarium dla rybek, które równocześnie jest klatką dla ptaków.

Kilka słów o autorce

REKLAMA

Projekty Constance Guisset są równie tajemnicze jak ona sama, tworzy nowe trendy, np. francuskie haiku. Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż nie będzie to łatwe. Jej strona internetowa jest enigmatyczna. Sama mało mówi o sobie, robią to za nią jej projekty – poetyckie, pełne niespodzianek, nowatorskie i bardzo pomysłowe. Swój własny stół warsztatowy skonstruowała będąc ośmioletnią dziewczynką, a dwa lata później wykonała na nim pierwszy projekt – wyrzynarkę elektryczną, której używa do dziś. Guisset bawi się formą, ale też funkcją. Duplex to połączenie akwarium i klatki dla ptaków. Jedna przestrzeń, w której ptak może przebywać na tym samym poziomie co ryba. Unikalne mieszkanie dla zwierząt, w formie przeskalowanej butelki zamkniętej szklanym korkiem pełniącym funkcję akwarium. Jej talent i poczucie humoru dostrzegli też bracia Bouroullec i zaproponowali jej pracę w swoim studio projektowym, z którym związana była przez kilka lat. Ma naturę dziecka. Przyznaje, że szybko się nudzi i nie lubi poświęcać dużo czasu jednej rzeczy.

REKLAMA

Zanim ukończyła National School for Industrial Design w Paryżu studiowała nauki polityczne, uczyła się w szkole biznesu i dyplomacji, pracowała w galerii sztuki i była asystentką japońskiego ministra spraw zagranicznych. Wygrał jednak design, którym interesowała się, jak mówi, od zawsze.

Zobacz także: Zaprojektuj wymarzony dom

Nietypowy fotel na biegunach

Pierwszym projektem, w którym ujawnił się jej talent był Dancing Chair – nowoczesna wersja fotela na biegunach. Chociaż można się w nim huśtać, to jednak w niczym nie jest podobny do swojego anachronicznego przodka. Delikatna, drewniana konstrukcja przypomina bardziej ażurową muszlę wyścieloną wielką poduchą uszytą z miękkiej, grubo plecionej tkaniny. Tapicerowane zdejmowane siedzenie jest wygodne i z łatwością dopasowuje się do ciała siedzącego. Główną jego zaletą jest to, że w przeciwieństwie do tradycyjnego fotela jest bardzo lekki. Pokazany na Maison&Objet w Paryżu, od razu zwrócił uwagę publiczności na debiutującą designerkę.

Lampy

Fiat Lux to najbardziej niezwykły system oświetleniowy jaki został ostatnio zaprojektowany. Kiedy światło jest włączone, włącznik lampy lewituje w powietrzu, kiedy jest wyłączone staje się autonomiczną sferą, którą możemy połączyć z abażurem za pomocą systemu magnetycznego. Wystarczy tylko wypowiedzieć fiat lux – niech się stanie światłość – i sterujący włącznikiem jak czarodziejską różdżką staje się iluzjonistą. Vertigo to kolejna lampa, o ażurowej konstrukcji, wyznaczająca nowy trend. Zawieszona pod sufitem na niewielkim kloszu, wprowadza do wnętrza klimat intymności. Jest niezwykle lekka (przy średnicy 2 m waży niecałe 500g), poruszana rytmem podmuchów powietrza, obraca się powoli jak wielki wachlarz, rysując w przestrzeni transparentny rysunek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kosz na śmieci

Guisset tworząc nowe trendy bawi się formą, ale też funkcją. Duplex to połączenie akwarium i klatki dla ptaków. Jedna przestrzeń, w której ptak może przebywać na tym samym poziomie co ryba. Unikalne mieszkanie dla zwierząt, w formie przeskalowanej butelki zamkniętej szklanym korkiem pełniącym funkcję akwarium. Chociaż projekty Guisset są niezwykle poetyckie i wyglądają jak magiczne zabawki, nie są pozbawione racjonalizmu, wręcz przeciwnie, projektantka przemyślała ich działanie z precyzją godną miana konceptualisty. Na przykład Tri3 – rozkładany kosz na śmieci, a jednak coś więcej niż zwykły kosz. To opracowany z niezwykłą pomysłowością system pomagający sortować odpadki. Wertykalny segment o nowoczesnym wyglądzie ma trzy osobne pojemniki, każdy przeznaczony na odpowiedni rodzaj śmieci. Pozwala zaoszczędzić sporo miejsca w kuchni i ma bardzo proste zasady działania. Każdy z pedałów umieszczonych na dole otwiera inną część kosza. I tak górny pojemnik przeznaczony jest na odpady organiczne, środkowy na plastikowe, a dolny na szkło.

Zobacz także: Modny i funkcjonalny przedpokój

Projekty młodej paryżanki to nie masowa produkcja. Są ponadczasowe, a ona sama należy do świadomych swoich poszukiwań projektantów. Idealny projekt powinien zaskakiwać nowatorskimi rozwiązaniami, być funkcjonalny i piękny. A piękno tkwi w prostocie. To jej własny przepis na udane projektowanie.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

REKLAMA

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Inżynierowie instalacji sanitarnych odchodzą z zawodu. Przyczyną coraz mniejsze zarobki. Będą minimalne stawki?

Branża projektowania instalacji sanitarnych przeżywa kryzys, który wykracza już daleko poza typowe problemy związane z zatorami płatniczymi. Niskie marże destabilizują całe środowisko projektowe i tworzą błędne koło trudności finansowych. – Biura projektowe przyjmują zlecenia, które nie pokrywają kosztów, albo… zamykają się, a inżynierowie – zmieniają zawód – twierdzi Przemysław Tkaczuk, inżynier instalacji sanitarnych i współwłaściciel biura projektowego PM Projekt.

REKLAMA