REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Wszystko w zasięgu ręki/ fot. Strefy Nieruchomości
Wszystko w zasięgu ręki/ fot. Strefy Nieruchomości

REKLAMA

REKLAMA

Kupując mieszkanie przywiązujemy coraz większą wagę do otaczającej nas infrastruktury. Idealna lokalizacja to taka, w obrębie której możemy mieszkać, pracować i spędzać wolny czas.

Rozwój rynku nieruchomości jest impulsem do powstawania projektów typu mixed-use, których celem jest wszechstronne zaspokojenie potrzeb klientów. Takie kompleksy komercyjno-mieszkaniowe, wplatające elementy kulturalno-rozrywkowe są coraz częstszym zjawiskiem zwłaszcza w dużych aglomeracjach, gdzie każdy metr kwadratowy musi być zagospodarowany w maksymalnym stopniu.

REKLAMA

Idea mixed-use może być zastosowana w pojedynczym budynku, jak i w całym kompleksie, w obrębie którego zawarte zostały powierzchnie mieszkalne, biurowe, handlowo-usługowe oraz obiekty kultury. Taka przestrzeń spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i najemców powierzchni komercyjnych. Pozwala tworzyć zintegrowane społeczności, które funkcjonują w obrębie danego kompleksu.

Mieszkanie dla konesera

REKLAMA

Takie projekty często powstają w miejscach z dużym potencjałem, zarówno lokalizacyjnym, jak i społecznym, które do tej pory nie zostały należycie zagospodarowane. Dlatego między innymi rewitalizacja starych obiektów stała się coraz częstszym zjawiskiem na warszawskim rynku nieruchomości. Zabytkowe kamienice lub budynki adaptowane na powierzchnie mieszkalno-biurowe nie tylko cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, ale także idealnie komponują się z tkanką miejską.

Świetnym przykładem są takie warszawskie dzielnice jak Praga Północ i Południe, które mimo świetnej lokalizacji i komunikacji z centrum miasta, dopiero od niedawna zyskały uznanie w oczach inwestorów.

Wzorem godnym naśladowania jest kompleks Centrum Praskiego Koneser, który powstał na terenach dawnej fabryki wódek na Pradze Północ. Budowane i adaptowane są tam nie tylko powierzchnie mieszkalne i biurowe, ale także handlowe oraz gastronomiczne. Dodatkowo zwieńczeniem idei mixed-use będzie Muzeum Polskiej Wódki, a całość zamknięta w postindustrialnym stylu.  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Zarówno powierzchnie biurowe, jak i mieszkania cieszą się w tym miejscu bardzo dużym zainteresowaniem nabywców, dla których Stara Praga zaczyna być miejscem modnym i intrygującym – zauważa Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.  

REKLAMA

– W naszej ofercie mamy 2-pokojowy apartament z panoramicznymi oknami oraz tarasem na całej szerokości mieszkania. Ta niezwykła nieruchomość, wykończona w wysokim standardzie, jest gotowa do wprowadzenia.- Opisuje Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.

Kolejnym przykładem mixed-use jest Soho Factory, powstałe w miejscu dawnych zakładów przemysłowych na praskim Kamionku. Biura, sklepy, muzea, restauracje i oczywiście mieszkania tworzą unikalny, postindustrialny mikroklimat.

Jest to swojego rodzaju enklawa, która przyciąga ludzi sztuki i biznesu oraz mieszkańców, doceniających niebanalną architekturę – opisuje Marzena Besowska z Emmerson Realty S.A – przykładem nieruchomości, która odwzorowuje charakter całego projektu jest apartament zaprojektowany w stylu loftowym. Ciche, jasne i niezwykle przestronne mieszkanie o powierzchni ponad 145 mkw. znajduje się w luksusowym apartamentowcu z pięknym widokiem na panoramę miasta.

Projektów typu mixed-use w mniejszej lub większej skali pojawia się coraz więcej na warszawskim rynku nieruchomości. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form budownictwa, które uwzględniają tylko jedno lub dwa zastosowania.

Emil Chrzanowski, Emmerson Realty S.A.

Strefynieruchomosci.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

REKLAMA

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

REKLAMA