REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Wszystko w zasięgu ręki/ fot. Strefy Nieruchomości
Wszystko w zasięgu ręki/ fot. Strefy Nieruchomości

REKLAMA

REKLAMA

Kupując mieszkanie przywiązujemy coraz większą wagę do otaczającej nas infrastruktury. Idealna lokalizacja to taka, w obrębie której możemy mieszkać, pracować i spędzać wolny czas.

Rozwój rynku nieruchomości jest impulsem do powstawania projektów typu mixed-use, których celem jest wszechstronne zaspokojenie potrzeb klientów. Takie kompleksy komercyjno-mieszkaniowe, wplatające elementy kulturalno-rozrywkowe są coraz częstszym zjawiskiem zwłaszcza w dużych aglomeracjach, gdzie każdy metr kwadratowy musi być zagospodarowany w maksymalnym stopniu.

REKLAMA

Idea mixed-use może być zastosowana w pojedynczym budynku, jak i w całym kompleksie, w obrębie którego zawarte zostały powierzchnie mieszkalne, biurowe, handlowo-usługowe oraz obiekty kultury. Taka przestrzeń spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i najemców powierzchni komercyjnych. Pozwala tworzyć zintegrowane społeczności, które funkcjonują w obrębie danego kompleksu.

Mieszkanie dla konesera

REKLAMA

Takie projekty często powstają w miejscach z dużym potencjałem, zarówno lokalizacyjnym, jak i społecznym, które do tej pory nie zostały należycie zagospodarowane. Dlatego między innymi rewitalizacja starych obiektów stała się coraz częstszym zjawiskiem na warszawskim rynku nieruchomości. Zabytkowe kamienice lub budynki adaptowane na powierzchnie mieszkalno-biurowe nie tylko cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, ale także idealnie komponują się z tkanką miejską.

Świetnym przykładem są takie warszawskie dzielnice jak Praga Północ i Południe, które mimo świetnej lokalizacji i komunikacji z centrum miasta, dopiero od niedawna zyskały uznanie w oczach inwestorów.

Wzorem godnym naśladowania jest kompleks Centrum Praskiego Koneser, który powstał na terenach dawnej fabryki wódek na Pradze Północ. Budowane i adaptowane są tam nie tylko powierzchnie mieszkalne i biurowe, ale także handlowe oraz gastronomiczne. Dodatkowo zwieńczeniem idei mixed-use będzie Muzeum Polskiej Wódki, a całość zamknięta w postindustrialnym stylu.  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Zarówno powierzchnie biurowe, jak i mieszkania cieszą się w tym miejscu bardzo dużym zainteresowaniem nabywców, dla których Stara Praga zaczyna być miejscem modnym i intrygującym – zauważa Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.  

REKLAMA

– W naszej ofercie mamy 2-pokojowy apartament z panoramicznymi oknami oraz tarasem na całej szerokości mieszkania. Ta niezwykła nieruchomość, wykończona w wysokim standardzie, jest gotowa do wprowadzenia.- Opisuje Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.

Kolejnym przykładem mixed-use jest Soho Factory, powstałe w miejscu dawnych zakładów przemysłowych na praskim Kamionku. Biura, sklepy, muzea, restauracje i oczywiście mieszkania tworzą unikalny, postindustrialny mikroklimat.

Jest to swojego rodzaju enklawa, która przyciąga ludzi sztuki i biznesu oraz mieszkańców, doceniających niebanalną architekturę – opisuje Marzena Besowska z Emmerson Realty S.A – przykładem nieruchomości, która odwzorowuje charakter całego projektu jest apartament zaprojektowany w stylu loftowym. Ciche, jasne i niezwykle przestronne mieszkanie o powierzchni ponad 145 mkw. znajduje się w luksusowym apartamentowcu z pięknym widokiem na panoramę miasta.

Projektów typu mixed-use w mniejszej lub większej skali pojawia się coraz więcej na warszawskim rynku nieruchomości. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form budownictwa, które uwzględniają tylko jedno lub dwa zastosowania.

Emil Chrzanowski, Emmerson Realty S.A.

Strefynieruchomosci.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA