REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Wszystko w zasięgu ręki/ fot. Strefy Nieruchomości
Wszystko w zasięgu ręki/ fot. Strefy Nieruchomości

REKLAMA

REKLAMA

Kupując mieszkanie przywiązujemy coraz większą wagę do otaczającej nas infrastruktury. Idealna lokalizacja to taka, w obrębie której możemy mieszkać, pracować i spędzać wolny czas.

Rozwój rynku nieruchomości jest impulsem do powstawania projektów typu mixed-use, których celem jest wszechstronne zaspokojenie potrzeb klientów. Takie kompleksy komercyjno-mieszkaniowe, wplatające elementy kulturalno-rozrywkowe są coraz częstszym zjawiskiem zwłaszcza w dużych aglomeracjach, gdzie każdy metr kwadratowy musi być zagospodarowany w maksymalnym stopniu.

REKLAMA

Idea mixed-use może być zastosowana w pojedynczym budynku, jak i w całym kompleksie, w obrębie którego zawarte zostały powierzchnie mieszkalne, biurowe, handlowo-usługowe oraz obiekty kultury. Taka przestrzeń spotyka się z dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i najemców powierzchni komercyjnych. Pozwala tworzyć zintegrowane społeczności, które funkcjonują w obrębie danego kompleksu.

Mieszkanie dla konesera

REKLAMA

Takie projekty często powstają w miejscach z dużym potencjałem, zarówno lokalizacyjnym, jak i społecznym, które do tej pory nie zostały należycie zagospodarowane. Dlatego między innymi rewitalizacja starych obiektów stała się coraz częstszym zjawiskiem na warszawskim rynku nieruchomości. Zabytkowe kamienice lub budynki adaptowane na powierzchnie mieszkalno-biurowe nie tylko cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców, ale także idealnie komponują się z tkanką miejską.

Świetnym przykładem są takie warszawskie dzielnice jak Praga Północ i Południe, które mimo świetnej lokalizacji i komunikacji z centrum miasta, dopiero od niedawna zyskały uznanie w oczach inwestorów.

Wzorem godnym naśladowania jest kompleks Centrum Praskiego Koneser, który powstał na terenach dawnej fabryki wódek na Pradze Północ. Budowane i adaptowane są tam nie tylko powierzchnie mieszkalne i biurowe, ale także handlowe oraz gastronomiczne. Dodatkowo zwieńczeniem idei mixed-use będzie Muzeum Polskiej Wódki, a całość zamknięta w postindustrialnym stylu.  

Dalszy ciąg materiału pod wideo

- Zarówno powierzchnie biurowe, jak i mieszkania cieszą się w tym miejscu bardzo dużym zainteresowaniem nabywców, dla których Stara Praga zaczyna być miejscem modnym i intrygującym – zauważa Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.  

REKLAMA

– W naszej ofercie mamy 2-pokojowy apartament z panoramicznymi oknami oraz tarasem na całej szerokości mieszkania. Ta niezwykła nieruchomość, wykończona w wysokim standardzie, jest gotowa do wprowadzenia.- Opisuje Damian Kielan z Emmerson Realty S.A.

Kolejnym przykładem mixed-use jest Soho Factory, powstałe w miejscu dawnych zakładów przemysłowych na praskim Kamionku. Biura, sklepy, muzea, restauracje i oczywiście mieszkania tworzą unikalny, postindustrialny mikroklimat.

Jest to swojego rodzaju enklawa, która przyciąga ludzi sztuki i biznesu oraz mieszkańców, doceniających niebanalną architekturę – opisuje Marzena Besowska z Emmerson Realty S.A – przykładem nieruchomości, która odwzorowuje charakter całego projektu jest apartament zaprojektowany w stylu loftowym. Ciche, jasne i niezwykle przestronne mieszkanie o powierzchni ponad 145 mkw. znajduje się w luksusowym apartamentowcu z pięknym widokiem na panoramę miasta.

Projektów typu mixed-use w mniejszej lub większej skali pojawia się coraz więcej na warszawskim rynku nieruchomości. Stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych form budownictwa, które uwzględniają tylko jedno lub dwa zastosowania.

Emil Chrzanowski, Emmerson Realty S.A.

Strefynieruchomosci.pl

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA