REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czynniki, które mogą doprowadzić do przeprowadzki

REKLAMA

Są rzeczy, które mogą mieć duży wpływ na standard naszego mieszkania: boisko pod oknem, samoloty, trasa szybkiego ruchu, czy np. pobliski market. Wszystkie te czynniki mogą być na co dzień bardzo irytujące. W wielu przypadkach, niestety frustracja kończy się przeprowadzką.

Boiska sportowe

Wiele osób narzeka na sąsiedztwo obiektów sportowych. Oprócz takich oczywistości jak Stadion Narodowy, który sąsiadom utrudnia życie w czasie koncertów, meczów i innych dużych imprez, okazuje się, że problemem może być nawet niewielki orlik. W ciągu kilku lat wybudowano w Polsce ponad 1,5 tys. takich obiektów, do tego dochodzą boiska przyszkolne. Okazuje się, że problemem dla mieszkańców, których działki bezpośrednio przylegają do boiska, są m.in. wpadająca do ogródka piłka, reflektory świecące w okna lub na taras oraz sam hałas związany z uprawianiem sportu.

REKLAMA

Place zabaw oraz przedszkola

Dzieci są słodkie, ale ich nadmiar działa niektórym na nerwy. Coraz częściej zdarza się, że na osiedlach w dużych miastach pojawiają się petycje z propozycją by usunąć plac zabaw, który wg części mieszkańców jest uciążliwy. Chodzi oczywiście o hałas, który robią bawiące się dzieci. Przeszkadza to często osobom, które pracują z domu i chcą mieć ciszę, by móc się skoncentrować.

Zobacz także: 101 błędów popełnianych podczas sprzedaży nieruchomości

Dzikie zwierzęta

Sąsiedztwo lasu to bez wątpienia miłe towarzystwo. Możemy liczyć na kojącą ciszę, ładny widok z okna i sąsiedztwo natury. Ma to jednak także swoje wady. Mowa o dzikach, których w Polsce jest coraz więcej (już ok. 300 tys.) i coraz częściej można je spotkać nie tylko w lasach, ale i w pobliżu siedzib ludzkich. Niszczą one nie tylko pola uprawne, ale i przydomowe ogródki. Między bajki natomiast można włożyć kwestię zagrożenia atakiem ze strony dzików – to zdarza się bardzo rzadko.

Warsztaty samochodowe

Osoby, które cały dzień spędzają poza domem (np. w pracy) nie znają takiego problemu, ale np. młodzi rodzice z dziećmi lub ci, którzy pracują z domu, mają z tego rodzaju sąsiedztwem poważny problem. Kłopotliwy jest tu nie tylko hałas, ale i zapachy, które dochodzą z takiego obiektu. W przypadku wątpliwości co do przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu można zwrócić się do Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym z prośbą o przeprowadzenie kontroli.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Najczęstsze rozterki przy sprzedaży mieszkania

Samoloty i trasa szybkiego ruchu

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania wiele osób przymyka oko na pewne minusy. Wydaje nam się, że podchodzące do lądowania samoloty nie są aż tak uciążliwe, że ekran dźwiękoszczelny to dostateczna ochrona przez drogą szybkiego ruchu. Ale potem poziom irytacji hałasem rośnie z każdym dniem. Szczególnie dokuczliwe jest to podczas spokojnego wieczoru, gdy nie ma innych źródeł hałasu i nagle nad blokiem pojawia się zbliżający się do lotniska odrzutowiec.

Zapachy z restauracji

Spokojna restauracja zaszkodzić może jedynie zapachami z kuchni, ale młodzieżowa imprezownia bywa trudniejszym sąsiadem. Za dnia cisza i spokój, ale im później, tym głośniej, z apogeum hałasu w weekend. Do tego tłumy ludzi wychodzące na papieroska i od czasu do czasu awantury pomiędzy podpitymi gośćmi.

Zobacz także: Dlaczego mieszkania nie należy kupować pochopnie?

Sąsiedzi palący na balkonie

W trosce o zapach w mieszkaniu sąsiad wychodzi na każdego papierosa na balkon. Lato czy zima – stoi i pali, tak na oko pięć razy każdego wieczora. I wszystko jest w porządku jeśli tylko wiatr nie układa się tak, że cały dym wpada nam do salonu. Mimo woli stajemy się więc biernym palaczem. Można oczywiście zamknąć okno, ale latem może to być nie mniej uciążliwe niż papieros sąsiada.

Market pod oknami

Dobrze zaopatrzony sklep tuż za bramą osiedla to wygoda jakich mało. Można zrobić zakupy praktycznie każdego dnia i o każdej porze. Problem pojawia się jednak, gdy okna naszej sypialni wychodzą na plac dostaw. Ciężarówki ze świeżymi warzywami i pokrzykujący pracownicy sklepu o 5 rano to nie jest wymarzone sąsiedztwo.

Marcin Krasoń, Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA