REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czynniki, które mogą doprowadzić do przeprowadzki

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Są rzeczy, które mogą mieć duży wpływ na standard naszego mieszkania: boisko pod oknem, samoloty, trasa szybkiego ruchu, czy np. pobliski market. Wszystkie te czynniki mogą być na co dzień bardzo irytujące. W wielu przypadkach, niestety frustracja kończy się przeprowadzką.

Boiska sportowe

Wiele osób narzeka na sąsiedztwo obiektów sportowych. Oprócz takich oczywistości jak Stadion Narodowy, który sąsiadom utrudnia życie w czasie koncertów, meczów i innych dużych imprez, okazuje się, że problemem może być nawet niewielki orlik. W ciągu kilku lat wybudowano w Polsce ponad 1,5 tys. takich obiektów, do tego dochodzą boiska przyszkolne. Okazuje się, że problemem dla mieszkańców, których działki bezpośrednio przylegają do boiska, są m.in. wpadająca do ogródka piłka, reflektory świecące w okna lub na taras oraz sam hałas związany z uprawianiem sportu.

REKLAMA

Place zabaw oraz przedszkola

Dzieci są słodkie, ale ich nadmiar działa niektórym na nerwy. Coraz częściej zdarza się, że na osiedlach w dużych miastach pojawiają się petycje z propozycją by usunąć plac zabaw, który wg części mieszkańców jest uciążliwy. Chodzi oczywiście o hałas, który robią bawiące się dzieci. Przeszkadza to często osobom, które pracują z domu i chcą mieć ciszę, by móc się skoncentrować.

Zobacz także: 101 błędów popełnianych podczas sprzedaży nieruchomości

Dzikie zwierzęta

Sąsiedztwo lasu to bez wątpienia miłe towarzystwo. Możemy liczyć na kojącą ciszę, ładny widok z okna i sąsiedztwo natury. Ma to jednak także swoje wady. Mowa o dzikach, których w Polsce jest coraz więcej (już ok. 300 tys.) i coraz częściej można je spotkać nie tylko w lasach, ale i w pobliżu siedzib ludzkich. Niszczą one nie tylko pola uprawne, ale i przydomowe ogródki. Między bajki natomiast można włożyć kwestię zagrożenia atakiem ze strony dzików – to zdarza się bardzo rzadko.

Warsztaty samochodowe

Osoby, które cały dzień spędzają poza domem (np. w pracy) nie znają takiego problemu, ale np. młodzi rodzice z dziećmi lub ci, którzy pracują z domu, mają z tego rodzaju sąsiedztwem poważny problem. Kłopotliwy jest tu nie tylko hałas, ale i zapachy, które dochodzą z takiego obiektu. W przypadku wątpliwości co do przekroczenia dopuszczalnych norm hałasu można zwrócić się do Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym z prośbą o przeprowadzenie kontroli.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Najczęstsze rozterki przy sprzedaży mieszkania

Samoloty i trasa szybkiego ruchu

Podejmując decyzję o zakupie mieszkania wiele osób przymyka oko na pewne minusy. Wydaje nam się, że podchodzące do lądowania samoloty nie są aż tak uciążliwe, że ekran dźwiękoszczelny to dostateczna ochrona przez drogą szybkiego ruchu. Ale potem poziom irytacji hałasem rośnie z każdym dniem. Szczególnie dokuczliwe jest to podczas spokojnego wieczoru, gdy nie ma innych źródeł hałasu i nagle nad blokiem pojawia się zbliżający się do lotniska odrzutowiec.

Zapachy z restauracji

Spokojna restauracja zaszkodzić może jedynie zapachami z kuchni, ale młodzieżowa imprezownia bywa trudniejszym sąsiadem. Za dnia cisza i spokój, ale im później, tym głośniej, z apogeum hałasu w weekend. Do tego tłumy ludzi wychodzące na papieroska i od czasu do czasu awantury pomiędzy podpitymi gośćmi.

Zobacz także: Dlaczego mieszkania nie należy kupować pochopnie?

Sąsiedzi palący na balkonie

W trosce o zapach w mieszkaniu sąsiad wychodzi na każdego papierosa na balkon. Lato czy zima – stoi i pali, tak na oko pięć razy każdego wieczora. I wszystko jest w porządku jeśli tylko wiatr nie układa się tak, że cały dym wpada nam do salonu. Mimo woli stajemy się więc biernym palaczem. Można oczywiście zamknąć okno, ale latem może to być nie mniej uciążliwe niż papieros sąsiada.

Market pod oknami

Dobrze zaopatrzony sklep tuż za bramą osiedla to wygoda jakich mało. Można zrobić zakupy praktycznie każdego dnia i o każdej porze. Problem pojawia się jednak, gdy okna naszej sypialni wychodzą na plac dostaw. Ciężarówki ze świeżymi warzywami i pokrzykujący pracownicy sklepu o 5 rano to nie jest wymarzone sąsiedztwo.

Marcin Krasoń, Home Broker

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA