REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprzedaż nieruchomości w zimie

Andrzej Wal
http://www.w-a-l.pl/

REKLAMA

Zima nie jest najlepszym czasem na sprzedaż mieszkania lub domu. Śnieg, deszcz i niskie temperatury to są dodatkowe wyzwania z którymi musi się zmierzyć właściciel. Jest jednak kilka rzeczy które można zrobić by zaprezentować swoją nieruchomość w sposób miły i przyjemny dla potencjalnych nabywców.

REKLAMA

Światło

W każdym oknie odsłoń zasłony, żaluzje i wpuść jak najwięcej światła.
We wszystkich pomieszczeniach włącz dostępne źródła światła.
Jeżeli pomieszczenie jest jeszcze ciemne włącz dodatkowe – punktowe oświetlenie na podłodze lub meblach.
Obowiązkowo wyłącz komputer, laptopa i telewizor.
W czasie pokazu nie powinna być włączona zmywarka lub pralka.
Wszystkie głośne urządzenia powinny zostać wyłączone.

Zobacz serwis: Kupno - sprzedaż nieruchomości

Temperatura

Wywietrz wszystkie pomieszczenia i podkręć tak ogrzewanie by było przyjemnie ale nie gorąco. Czasami lepiej wcześniej ogrzać pomieszczenia, a następnie ustawić normalną temperaturę ponieważ część osób, które chce kupić mieszkanie lub dom zwraca na to uwagę.
Temperatura wewnątrz podobnie jak zapach są bardzo ważnymi elementami i należy zrobić wszystko by wpływały pozytywnie na zakup, zwłaszcza jeżeli na zewnątrz jest nieprzyjemnie.
Jeżeli masz kominek obowiązkowo należy go uruchomić.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Nastrój

REKLAMA

Postaraj się by twój salon oraz pozostałe pokoje wyglądały romantycznie. Sposobów na to jest dużo jednak należy ograniczyć do jednego maksymalnie dwóch akcentów.
Ważnym elementem każdego pokoju jest łóżko, kanapa, sofa, lub wypoczynek.
Zadbaj by były perfekcyjnie przygotowane w czasie oglądania.
Zmień swoją łazienkę w spa. Pozostaw na widoku tylko pojedyncze sztuki płynu, szamponu i mydła.
Na wieszakach mogą być ładne szlafroki, a na półkach pedantycznie ułożone ręczniki.
Sypialnię można ożywić pozostawiając w niej na łóżku tacę z filiżanką kawy, serwetką i gazetą.
W jadalni dobre wrażenie zrobi stół przygotowany do posiłku.
Dobrym pomysłem jest włączenie łagodnej muzyki. Jednak tutaj nie zawsze można trafić w gust innych i lepiej zapytać czy jazz lub klasyka jest tolerowana przez oglądających, którzy chcą kupić mieszkanie – dom.
Złym pomysłem jest włączenie radia i słuchanie co jakiś czas reklam. Lepiej przygotować własną muzykę, która nie będzie rozpraszała lub psuła nastroju.
Wiele osób jest uczulonych na silne zapachy z kadzidełek, świec, dezodorantów, lub odświeżaczy.
Znacznie lepszym pomysłem są domowe wypieki i poczęstunek. Z ich pomocą możemy dłużej pokazywać pomieszczenie, mieszkanie i dom.
Podobny efekt możemy uzyskać pokazując zdjęcia nieruchomości sfotografowanej na wiosnę, w lecie lub jesienią, proponując dodatkowo w trakcie oglądania napoje.
Inną metodą wpływającą pozytywnie na zakup mieszkania – domu są  przejrzyste opisy kuchni, łazienki, pokojów i innych pomieszczeń pozostawione na stoliku, biurku lub innym widocznym miejscu.

Zadając sobie pytanie, jak sprzedać mieszkanie – dom należy pamiętać, że w rzeczywistości jest bardzo mało czasu by zrobić dobre wrażenie na kupującym i zostać dobrze zapamiętanym. Dlatego należy wykorzystać maksymalnie każdą nadarzającą się okazję by pozytywnie zaskoczyć kupującego i przedstawić nieruchomości w jak najlepszym świetle.

Przeczytaj:  Usługi pośrednictwa - umowa pośrednictwa sprzedaży nieruchomości

 
Przypomnę na koniec o rzeczach podstawowych o których najczęściej się niestety zapomina. Należy do nich:
– umycie okien
– powieszenie nowych zasłon i firanek
– usunięcie pajęczyn
– odkurzenie
– wytarcie z kurzu mebli, lamp, karnisza, żyrandola
– umycie podług i pastowanie
– układanie w szafkach kuchennych, półkach oraz lodówce
– wyrzucenie śmieci i pustych opakowań
– wyczyszczenie wszystkich uchwytów, baterii, prysznica, wanny, umywalki
– odświeżenie fug
– wyłączenie automatycznej sekretarki
– wyciszenie telefonu komórkowego

Chcąc sprzedać dom jego właściciel powinien przypilnować by kupujący zobaczył odśnieżone chodniki oraz podjazdy. Powinien również zadbać by miejsca w których jest ślisko były posypane piaskiem.
Nie należy robić złego wrażenia pokazując na początku, że nie jesteśmy dobrymi gospodarzami.

Przeczytaj: Nowe obowiązki pośredników nieruchomości – większe prawa klientów

Przeczytaj: Najczęstsze rozterki przy sprzedaży mieszkania

Przeczytaj: Zakup nieruchomości z hipoteką

W okresie zimowym trudno jest sprzedać mieszkanie – dom, dlatego każdy potencjalny nabywca powinien być po pokazie oczarowany miejscem i ludźmi.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA