REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprzedaż nieruchomości w zimie

Andrzej Wal
http://www.w-a-l.pl/

REKLAMA

Zima nie jest najlepszym czasem na sprzedaż mieszkania lub domu. Śnieg, deszcz i niskie temperatury to są dodatkowe wyzwania z którymi musi się zmierzyć właściciel. Jest jednak kilka rzeczy które można zrobić by zaprezentować swoją nieruchomość w sposób miły i przyjemny dla potencjalnych nabywców.

REKLAMA

Światło

W każdym oknie odsłoń zasłony, żaluzje i wpuść jak najwięcej światła.
We wszystkich pomieszczeniach włącz dostępne źródła światła.
Jeżeli pomieszczenie jest jeszcze ciemne włącz dodatkowe – punktowe oświetlenie na podłodze lub meblach.
Obowiązkowo wyłącz komputer, laptopa i telewizor.
W czasie pokazu nie powinna być włączona zmywarka lub pralka.
Wszystkie głośne urządzenia powinny zostać wyłączone.

Zobacz serwis: Kupno - sprzedaż nieruchomości

Temperatura

Wywietrz wszystkie pomieszczenia i podkręć tak ogrzewanie by było przyjemnie ale nie gorąco. Czasami lepiej wcześniej ogrzać pomieszczenia, a następnie ustawić normalną temperaturę ponieważ część osób, które chce kupić mieszkanie lub dom zwraca na to uwagę.
Temperatura wewnątrz podobnie jak zapach są bardzo ważnymi elementami i należy zrobić wszystko by wpływały pozytywnie na zakup, zwłaszcza jeżeli na zewnątrz jest nieprzyjemnie.
Jeżeli masz kominek obowiązkowo należy go uruchomić.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Nastrój

REKLAMA

Postaraj się by twój salon oraz pozostałe pokoje wyglądały romantycznie. Sposobów na to jest dużo jednak należy ograniczyć do jednego maksymalnie dwóch akcentów.
Ważnym elementem każdego pokoju jest łóżko, kanapa, sofa, lub wypoczynek.
Zadbaj by były perfekcyjnie przygotowane w czasie oglądania.
Zmień swoją łazienkę w spa. Pozostaw na widoku tylko pojedyncze sztuki płynu, szamponu i mydła.
Na wieszakach mogą być ładne szlafroki, a na półkach pedantycznie ułożone ręczniki.
Sypialnię można ożywić pozostawiając w niej na łóżku tacę z filiżanką kawy, serwetką i gazetą.
W jadalni dobre wrażenie zrobi stół przygotowany do posiłku.
Dobrym pomysłem jest włączenie łagodnej muzyki. Jednak tutaj nie zawsze można trafić w gust innych i lepiej zapytać czy jazz lub klasyka jest tolerowana przez oglądających, którzy chcą kupić mieszkanie – dom.
Złym pomysłem jest włączenie radia i słuchanie co jakiś czas reklam. Lepiej przygotować własną muzykę, która nie będzie rozpraszała lub psuła nastroju.
Wiele osób jest uczulonych na silne zapachy z kadzidełek, świec, dezodorantów, lub odświeżaczy.
Znacznie lepszym pomysłem są domowe wypieki i poczęstunek. Z ich pomocą możemy dłużej pokazywać pomieszczenie, mieszkanie i dom.
Podobny efekt możemy uzyskać pokazując zdjęcia nieruchomości sfotografowanej na wiosnę, w lecie lub jesienią, proponując dodatkowo w trakcie oglądania napoje.
Inną metodą wpływającą pozytywnie na zakup mieszkania – domu są  przejrzyste opisy kuchni, łazienki, pokojów i innych pomieszczeń pozostawione na stoliku, biurku lub innym widocznym miejscu.

Zadając sobie pytanie, jak sprzedać mieszkanie – dom należy pamiętać, że w rzeczywistości jest bardzo mało czasu by zrobić dobre wrażenie na kupującym i zostać dobrze zapamiętanym. Dlatego należy wykorzystać maksymalnie każdą nadarzającą się okazję by pozytywnie zaskoczyć kupującego i przedstawić nieruchomości w jak najlepszym świetle.

Przeczytaj:  Usługi pośrednictwa - umowa pośrednictwa sprzedaży nieruchomości

 
Przypomnę na koniec o rzeczach podstawowych o których najczęściej się niestety zapomina. Należy do nich:
– umycie okien
– powieszenie nowych zasłon i firanek
– usunięcie pajęczyn
– odkurzenie
– wytarcie z kurzu mebli, lamp, karnisza, żyrandola
– umycie podług i pastowanie
– układanie w szafkach kuchennych, półkach oraz lodówce
– wyrzucenie śmieci i pustych opakowań
– wyczyszczenie wszystkich uchwytów, baterii, prysznica, wanny, umywalki
– odświeżenie fug
– wyłączenie automatycznej sekretarki
– wyciszenie telefonu komórkowego

Chcąc sprzedać dom jego właściciel powinien przypilnować by kupujący zobaczył odśnieżone chodniki oraz podjazdy. Powinien również zadbać by miejsca w których jest ślisko były posypane piaskiem.
Nie należy robić złego wrażenia pokazując na początku, że nie jesteśmy dobrymi gospodarzami.

Przeczytaj: Nowe obowiązki pośredników nieruchomości – większe prawa klientów

Przeczytaj: Najczęstsze rozterki przy sprzedaży mieszkania

Przeczytaj: Zakup nieruchomości z hipoteką

W okresie zimowym trudno jest sprzedać mieszkanie – dom, dlatego każdy potencjalny nabywca powinien być po pokazie oczarowany miejscem i ludźmi.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA