REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sprzedaż nieruchomości w zimie

Andrzej Wal
http://www.w-a-l.pl/

REKLAMA

Zima nie jest najlepszym czasem na sprzedaż mieszkania lub domu. Śnieg, deszcz i niskie temperatury to są dodatkowe wyzwania z którymi musi się zmierzyć właściciel. Jest jednak kilka rzeczy które można zrobić by zaprezentować swoją nieruchomość w sposób miły i przyjemny dla potencjalnych nabywców.

REKLAMA

Światło

W każdym oknie odsłoń zasłony, żaluzje i wpuść jak najwięcej światła.
We wszystkich pomieszczeniach włącz dostępne źródła światła.
Jeżeli pomieszczenie jest jeszcze ciemne włącz dodatkowe – punktowe oświetlenie na podłodze lub meblach.
Obowiązkowo wyłącz komputer, laptopa i telewizor.
W czasie pokazu nie powinna być włączona zmywarka lub pralka.
Wszystkie głośne urządzenia powinny zostać wyłączone.

Zobacz serwis: Kupno - sprzedaż nieruchomości

Temperatura

Wywietrz wszystkie pomieszczenia i podkręć tak ogrzewanie by było przyjemnie ale nie gorąco. Czasami lepiej wcześniej ogrzać pomieszczenia, a następnie ustawić normalną temperaturę ponieważ część osób, które chce kupić mieszkanie lub dom zwraca na to uwagę.
Temperatura wewnątrz podobnie jak zapach są bardzo ważnymi elementami i należy zrobić wszystko by wpływały pozytywnie na zakup, zwłaszcza jeżeli na zewnątrz jest nieprzyjemnie.
Jeżeli masz kominek obowiązkowo należy go uruchomić.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Nastrój

REKLAMA

Postaraj się by twój salon oraz pozostałe pokoje wyglądały romantycznie. Sposobów na to jest dużo jednak należy ograniczyć do jednego maksymalnie dwóch akcentów.
Ważnym elementem każdego pokoju jest łóżko, kanapa, sofa, lub wypoczynek.
Zadbaj by były perfekcyjnie przygotowane w czasie oglądania.
Zmień swoją łazienkę w spa. Pozostaw na widoku tylko pojedyncze sztuki płynu, szamponu i mydła.
Na wieszakach mogą być ładne szlafroki, a na półkach pedantycznie ułożone ręczniki.
Sypialnię można ożywić pozostawiając w niej na łóżku tacę z filiżanką kawy, serwetką i gazetą.
W jadalni dobre wrażenie zrobi stół przygotowany do posiłku.
Dobrym pomysłem jest włączenie łagodnej muzyki. Jednak tutaj nie zawsze można trafić w gust innych i lepiej zapytać czy jazz lub klasyka jest tolerowana przez oglądających, którzy chcą kupić mieszkanie – dom.
Złym pomysłem jest włączenie radia i słuchanie co jakiś czas reklam. Lepiej przygotować własną muzykę, która nie będzie rozpraszała lub psuła nastroju.
Wiele osób jest uczulonych na silne zapachy z kadzidełek, świec, dezodorantów, lub odświeżaczy.
Znacznie lepszym pomysłem są domowe wypieki i poczęstunek. Z ich pomocą możemy dłużej pokazywać pomieszczenie, mieszkanie i dom.
Podobny efekt możemy uzyskać pokazując zdjęcia nieruchomości sfotografowanej na wiosnę, w lecie lub jesienią, proponując dodatkowo w trakcie oglądania napoje.
Inną metodą wpływającą pozytywnie na zakup mieszkania – domu są  przejrzyste opisy kuchni, łazienki, pokojów i innych pomieszczeń pozostawione na stoliku, biurku lub innym widocznym miejscu.

Zadając sobie pytanie, jak sprzedać mieszkanie – dom należy pamiętać, że w rzeczywistości jest bardzo mało czasu by zrobić dobre wrażenie na kupującym i zostać dobrze zapamiętanym. Dlatego należy wykorzystać maksymalnie każdą nadarzającą się okazję by pozytywnie zaskoczyć kupującego i przedstawić nieruchomości w jak najlepszym świetle.

Przeczytaj:  Usługi pośrednictwa - umowa pośrednictwa sprzedaży nieruchomości

 
Przypomnę na koniec o rzeczach podstawowych o których najczęściej się niestety zapomina. Należy do nich:
– umycie okien
– powieszenie nowych zasłon i firanek
– usunięcie pajęczyn
– odkurzenie
– wytarcie z kurzu mebli, lamp, karnisza, żyrandola
– umycie podług i pastowanie
– układanie w szafkach kuchennych, półkach oraz lodówce
– wyrzucenie śmieci i pustych opakowań
– wyczyszczenie wszystkich uchwytów, baterii, prysznica, wanny, umywalki
– odświeżenie fug
– wyłączenie automatycznej sekretarki
– wyciszenie telefonu komórkowego

Chcąc sprzedać dom jego właściciel powinien przypilnować by kupujący zobaczył odśnieżone chodniki oraz podjazdy. Powinien również zadbać by miejsca w których jest ślisko były posypane piaskiem.
Nie należy robić złego wrażenia pokazując na początku, że nie jesteśmy dobrymi gospodarzami.

Przeczytaj: Nowe obowiązki pośredników nieruchomości – większe prawa klientów

Przeczytaj: Najczęstsze rozterki przy sprzedaży mieszkania

Przeczytaj: Zakup nieruchomości z hipoteką

W okresie zimowym trudno jest sprzedać mieszkanie – dom, dlatego każdy potencjalny nabywca powinien być po pokazie oczarowany miejscem i ludźmi.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

REKLAMA

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

REKLAMA