REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

5 oznak, że oglądane mieszkanie to właśnie te dla nas

REKLAMA

Zastanawiasz się, które mieszkanie kupić? Skąd wiedzieć, które wybrać? Które będzie najlepsze? Jest pięć oznak, po których poznasz, że oglądane mieszkanie to właśnie to, które powinieneś kupić.

REKLAMA

Zakup mieszkania to dla wielu Polaków najważniejsza decyzja finansowa w życiu. Nic więc dziwnego, że sam proces poszukiwania odpowiedniej nieruchomości trwa często kilka miesięcy. Jak już znajdziemy kompromis pomiędzy możliwościami finansowymi a oczekiwaniami co do nieruchomości, podstawowym kryterium wyboru pomiędzy kilkoma propozycjami jest zwykle cena. Liczy się też lokalizacja, powierzchnia, czy czas dojazdu do pracy. A co zrobić, gdy te twarde dane nie umożliwiają podjęcia decyzji? Trzeba skupić się na odczuciach, na miękkich kryteriach. Home Broker podpowiada, na które sygnały zwracać uwagę, by dostrzec, która nieruchomość jest tą jedyną.

  1. Masz wizję
    Wchodzisz w puste mury i niczym puzzle, elementy Twojego przyszłego mieszkania zaczynają się układać. W tym miejscu wyląduje ulubiona sofa, tu będzie stolik RTV, a biurko do pracy pod tamtą ścianą. Nie zastanawiasz się, jak zagospodarować który pokój, bo od razu to wiesz. Nie wahasz się nad ustawieniem kuchni, bo pomieszczenie doskonale pasuje do tego, jak wg ciebie powinna ona wyglądać. Jeśli tak nie jest, warto poszukać innego lokalu.
  2. Mieszkanie staje się punktem odniesienia
    Oglądając kolejne nieruchomości, porównujesz wszystkie do tego jednego. Oceniasz ich położenie, wygląd ustawność i za każdym razem w głowie masz ten punkt odniesienia. I prawda jest taka, że każde kolejne mieszkanie porównanie z tym jednym przegrywa. Jedno nie dorównuje mu widokiem z okna, inne układem pomieszczeń, a kolejne sąsiedztwem czy wyglądem zewnętrznym. Za każdym razem myślami wracasz właśnie to tego lokalu.
  3. Nie chcesz wychodzić
    Pewnych rzeczy nie da się skwantyfikować, opisać czy logicznie wyjaśnić. Jeśli oglądasz jakieś mieszkanie i nie masz ochoty go opuszczać, to dobry znak. Gdy pojawia się myśl o chęci posiedzenia tu jeszcze choćby kilku chwil, to bardzo dobry sygnał.
  4. Dobrze Ci się kojarzy
    To może być drobiazg, choćby układ pokoi, widok z okna, czy jakiś mebel. Gdy mieszkanie przywołuje sielankowe wspomnienia z domu dziadków, gdy już na pierwszy rzut oka uśmiechasz się w duchu, to warto rozważyć jego zakup. Oczywiście pod uwagę należy brać tylko dobre wspomnienia i skojarzenia. Jeśli nieruchomość przywołuje negatywne skojarzenia, powinniśmy natychmiast skreślić ją z listy.

  1. Zostaje w głowie
    Oglądanie mieszkań to żmudne i męczące zajęcie. Większość oglądających ma dość po kilku zaliczonych nieruchomościach. Ale jeśli wracasz do swojego obecnego lokum i wieczorem myślisz o jednym z oglądanych mieszkań, to coś może być na rzeczy. Gdy zaczynasz sobie wizualizować kupno go i szczęśliwe życie w nim, to jest to znak, że warto się tym lokalem zainteresować poważniej.

REKLAMA

Czasami bywa tak, że podświadomie podjęliśmy już jakąś decyzję, ale o tym nie wiemy. Wtedy sprawdza się rzut monetą, bo w momencie gdy pieniążek leci, do głowy przychodzi właściwa odpowiedź. W przypadku trudnej do podjęcia decyzji, warto czasem spróbować takiego rozwiązania. Być może rzeczywiście w chwili rzutu monetą odpowiednie mieszkanie zostanie wybrane.

Przy tym wszystkim trzeba jeszcze pamiętać, że nie ma domu idealnego. Zawsze coś będzie nie grało. W jednym kolor ściany, w drugim wzór dywanu, a w trzecim lokalizacja. Ważne jest jednak, by umieć rozdzielić te minusy na te możliwe do zmienienia i te absolutnie nie do ruszenia. Przebiegającej pod oknami uciążliwej linii kolejowej nie da się przesunąć, ale wymiana mebli kuchennych, zmiana koloru łazienki, czy nawet przesunięcie ścian są już możliwe. Trzeba tylko użyć wyobraźni i umieć zobaczyć mieszkanie w zmienionej formie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Marcin Krasoń, Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich?

Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich? Na ten moment trudno już szacować szkody z powodzi, ale mogą być one większe niż sądzimy. Duże znaczenie mają tu koszty budowlane. 

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakich pokolenie Z? [SONDA]

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakie są w obszarze zainteresowania przedstawicieli pokolenia Z? Czy wybór i zakup mieszkania to kolejny obszar, w którym reprezentanci tych dwóch generacji znacząco się od siebie różnią? Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl

Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

REKLAMA

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

REKLAMA

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA