Strategie stosowane przy sprzedaży nieruchomości
REKLAMA
REKLAMA
Metody wykorzystywane przy okazywaniu nieruchomości
REKLAMA
Przy pokazywaniu nieruchomości potencjalnemu nabywcy warto skorzystać z różnych metody, które zachęcą do sprzedania mieszkania, domu, czy też działki. Na początku pokazywania nieruchomości należy w sposób dyskretny towarzyszyć osobom oglądającym i odpowiadać na pytania przez nich zadane. Możesz także skorzystać z innej strategii, tzn. już na wstępie przejąć inicjatywę, stosownie komentując poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu. Mile jest widziane, jak przed oglądaniem nieruchomości sprzedający przekaże potencjalnym nabywcom plan wraz z opisem nieruchomości i podstawowymi informacjami na temat mieszkania, domu. W opisie nieruchomości należy podać następujące informacje:
- cena za całość nieruchomości,
Zobacz serwis: Dom i działka
- cena za metr kwadratowy nieruchomości,
- położenie nieruchomości,
- liczba pokoi nieruchomości,
- powierzchnia nieruchomości,
- wysokość stałych opłat,
- aktualny wypis z księgi wieczystej,
- kopię aktu notarialnego umowy sprzedaży mieszkania,
- wizytówka lub dane kontaktowe sprzedającego (imię, nazwisko, adres e-mail).
Warto pamiętać o tym, że precyzyjne przygotowanie się do pokazywania mieszkania przyczyni się do zwiększenia zaufania potencjalnym kupców, którzy przeważnie obawiają się różnych wad zarówno prawnych, jak i fizycznych, technicznych nieruchomości.
Kiedy warto negocjować cenę mieszkania?
Wówczas, gdy sprzedający będzie miał wielu chętnych potencjalnych nabywców na zakup nieruchomości może podwyższyć cenę nieruchomości. Należy o tym fakcie poinformować klientów w stosowny sposób, np. wobec bardzo dużego zainteresowania nieruchomością cena uległa zwiększeniu. Sprzedający często obawiają się podwyższyć cenę mieszkania, gdyż obawiają się tego, że cena podana w ogłoszeniu jest wiążąca. Jednakże należy pamiętać o tym, że cena podana w ofercie nie jest zobowiązaniem, z którego nie możesz się wycofać. Dopiero cena podana w akcie notarialnym jest wiążąca, jeżeli akt został podpisany przez strony umowy. Ostatnim krokiem, po znalezieniu już kupca na nieruchomość jest sfinalizowanie transakcji u notariusza, a następnie przekazanie nieruchomości nowemu właścicielowi.
Zobacz także serwis: Wspólnota mieszkaniowa
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.