Strategie stosowane przy sprzedaży nieruchomości

REKLAMA
REKLAMA
Przy sprzedaży mieszkania warto zastosować różnego rodzaju strategie, które ułatwią dokonanie szybkiej transakcji. Warto pamiętać o tym, że nawet najdrobniejsze czynności wykonywane przy pokazywaniu nieruchomości potencjalnemu nabywcy mogą przyczynić się do zwiększenia szans na sprzedaż nieruchomości.
Metody wykorzystywane przy okazywaniu nieruchomości
REKLAMA
Przy pokazywaniu nieruchomości potencjalnemu nabywcy warto skorzystać z różnych metody, które zachęcą do sprzedania mieszkania, domu, czy też działki. Na początku pokazywania nieruchomości należy w sposób dyskretny towarzyszyć osobom oglądającym i odpowiadać na pytania przez nich zadane. Możesz także skorzystać z innej strategii, tzn. już na wstępie przejąć inicjatywę, stosownie komentując poszczególne pomieszczenia w mieszkaniu. Mile jest widziane, jak przed oglądaniem nieruchomości sprzedający przekaże potencjalnym nabywcom plan wraz z opisem nieruchomości i podstawowymi informacjami na temat mieszkania, domu. W opisie nieruchomości należy podać następujące informacje:
- cena za całość nieruchomości,
Zobacz serwis: Dom i działka
- cena za metr kwadratowy nieruchomości,
- położenie nieruchomości,
- liczba pokoi nieruchomości,
- powierzchnia nieruchomości,
- wysokość stałych opłat,
- aktualny wypis z księgi wieczystej,
- kopię aktu notarialnego umowy sprzedaży mieszkania,
- wizytówka lub dane kontaktowe sprzedającego (imię, nazwisko, adres e-mail).
Warto pamiętać o tym, że precyzyjne przygotowanie się do pokazywania mieszkania przyczyni się do zwiększenia zaufania potencjalnym kupców, którzy przeważnie obawiają się różnych wad zarówno prawnych, jak i fizycznych, technicznych nieruchomości.
Kiedy warto negocjować cenę mieszkania?
Wówczas, gdy sprzedający będzie miał wielu chętnych potencjalnych nabywców na zakup nieruchomości może podwyższyć cenę nieruchomości. Należy o tym fakcie poinformować klientów w stosowny sposób, np. wobec bardzo dużego zainteresowania nieruchomością cena uległa zwiększeniu. Sprzedający często obawiają się podwyższyć cenę mieszkania, gdyż obawiają się tego, że cena podana w ogłoszeniu jest wiążąca. Jednakże należy pamiętać o tym, że cena podana w ofercie nie jest zobowiązaniem, z którego nie możesz się wycofać. Dopiero cena podana w akcie notarialnym jest wiążąca, jeżeli akt został podpisany przez strony umowy. Ostatnim krokiem, po znalezieniu już kupca na nieruchomość jest sfinalizowanie transakcji u notariusza, a następnie przekazanie nieruchomości nowemu właścicielowi.
Zobacz także serwis: Wspólnota mieszkaniowa
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.
REKLAMA