REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sposoby dokonania wypowiedzenia umowy lokatorowi

Izabela Perczak
Poznaj sposoby dokonania wypowiedzenia umowy lokatorowi.
Poznaj sposoby dokonania wypowiedzenia umowy lokatorowi.

REKLAMA

REKLAMA

Jesteś właścicielem lokali mieszkalnych, które wynajmujesz lokatorom. Okazuje się, iż lokatorzy nie uiszczają czynszu we wskazanym w umowie terminie oraz podnajmują lokal – bez Twojej uprzedniej zgody. Poniżej zostaną przedstawione dwa wzory pism – które pomogą Ci rozwiązać powyżej wskazane problemy.

Zapisz się na nasz newsletter

Wzór powiadomienia o zamiarze wypowiedzenia umowy najmu

1. Data sporządzenia powiadomienia o zamiarze wypowiedzenia umowy najmu,

REKLAMA

2. Określenie wynajmującego oraz najemcy (dane osobowe oraz dane dotyczące miejsca zamieszkania),

3. Tytuł: Powiadomienie o zamiarze wypowiedzenia umowy najmu okazjonalnego,

4. Treść powiadomienia: Dnia 01.01. 2011 roku została dokonana wpłata z tytułu czynszu na wskazany przeze mnie numer rachunku bankowego. Zważywszy na fakt, iż od 01.01.2011 roku minęły ponad trzy miesiące – wyznaczam Pani dodatkowy termin do 15.04.2011 roku – na dokonanie wpłaty na wskazany numer rachunku bankowego w umowie najmu. Po upływie wskazanego terminu – wypowiem Pani umowę o najem okazjonalny lokalu zwartą dnia 20. 08.2009 roku – zgodnie z pkt 7 niniejszej umowy.

1. Podpis Wynajmującego.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach

Wzór wypowiedzenia umowy o najem okazjonalny

5. Data sporządzenia wypowiedzenia umowy o najem okazjonalny,

6. Określenie wynajmującego oraz najemcy (dane osobowe oraz dane dotyczące miejsca zamieszkania),

7. Tytuł: Wypowiedzenie umowy o najem okazjonalny

REKLAMA

8. Treść powiadomienia: Na mocy pkt 7 umowy o najem okazjonalny lokalu mieszkalnego oraz na podstawie przepisów ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r. – wypowiadam Panu umowę najmu okazjonalnego położonego w Kielcach przy ulicy Połowniaka 2 m 120. Przedmiotowy lokal ma być opróżniony do dnia 15.03.2011 roku,

9. Uzasadnienie wypowiedzenia: Odwołując się do pkt 7 niniejszej umowy – zobowiązał się Pan do niepodnajmowania przedmiotowego lokalu osobom trzecim – bez mojej uprzedniej zgody. Z przeprowadzony rozmów z sąsiadami wynika, iż w lokalu mieszka 6 osób na stałe.

10. Podpis Wynajmującego.

Zobacz także serwis: Dom i działka

Podstawa Prawna:

- ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 21 czerwca 2001 r. (Dz.U. z 2010 roku Nr 3, poz. 13).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W Polsce trzeba wyburzyć ponad 6,5 tys. mieszkań lub domów. Kto nie może się czuć bezpiecznie?

Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że ponad 2,2 mln Polek i Polaków mieszka w domach jednorodzinnych i kamienicach, które mają już ponad 100 lat. Nikt nie wie, czy te osoby mogą się czuć bezpiecznie. Eksperci portalu GetHome.pl dotarli do informacji z GUNB, z których wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Senat zdecydował w sprawie wakacji kredytowych

Senat przyjął bez poprawek ustawę o wakacjach kredytowych. Nowe przepisy teraz trafią do podpisu prezydenta. Jak szacuje resort finansów z z wakacji kredytowych w tym roku będzie mogło maksymalnie skorzystać 562 tys. kredytobiorców.

Wiśnia ozdobna i jej najpiękniejsze odmiany do ogrodu – którą wybrać?

Wiśnia ozdobna uznawana jest za najpiękniej kwitnące drzewo. Jakie odmiany wiśni ozdobnej są najładniejsze? My polecamy Kanzan, Amanogawa, Royal Burgundy i Shirotae. Którą wybrać? Podpowiadamy.

Ministerstwo Finansów: nie będzie przedłużenia wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 r. pomoc dla kredytobiorców tylko z FWK

Ministerstwo Finansów nie przewiduje przedłużania wakacji kredytowych poza 2024 rok. Od 2025 roku wspieranie kredytobiorców w trudnej sytuacji w całości przejmie Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Taką informację przekazał w Senacie 17 kwietnia 2024 r. wiceminister finansów Jurand Drop.

REKLAMA

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz przez dewelopera?

Nie tylko inwestorzy chcą wykańczać mieszkania pod klucz, również kupujący mieszkania na własny użytek coraz częściej korzystają z tej możliwości. Są pakiety podstawowe, jak i projekty indywidualne. Ile trzeba zapłacić? 

W Łodzi na wyburzenie czekają budynki z niemal 2,3 tys. mieszkań. A jak w innych miastach?

W Polsce w ponadstuletnich kamieniach mieszka więcej niż 2,2 mln rodaków. Czy to bezpieczne? Z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego wynika, że liczba budynków mieszkalnych do rozbiórki stale rośnie.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania – cena za m2? [PORADNIK]

Wykończenie mieszkania – cena za m2 różni się w zależności od standardu wykończenia mieszkania. Jaka jest cena metra kwadratowego robocizny? Prezentujemy krótki poradnik - wykończenie mieszkania deweloperskiego pod klucz krok po kroku. Sprawdź, od czego zacząć i co robić po kolei.

Wyjeżdżasz na długi weekend? Sprawdź, jak zabezpieczyć puste mieszkanie

W tym roku majówkowy weekend może być naprawdę długi, dlatego więcej Polaków niż przed rokiem planuje w tym czasie wyjazd. To niestety też idealny czas dla złodziei. Rok temu wiosną było średnio 6666 włamań miesięcznie! Jak się zabezpieczyć? 

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych - prognozy 2024

Co z cenami materiałów budowlanych w 2024 roku? Ostatnie wyliczenia pokazują, że ceny materiałów budowlanych spadają już kolejny miesiąc z rzędu. Niekoniecznie mamy jednak do czynienia ze stałym trendem. Może być to korekta, spowodowana nadmiernym wywindowaniem cen w ubiegłym roku. Pojawia się również pytanie, jak na to wszystko wpłynie nowy program mieszkaniowy “Mieszkanie na start”, proponowany przez rząd.

Czy Polacy chętnie kupują nowe mieszkania w tym roku?

Czy Polacy są zainteresowani kupnem nowych mieszkań? Czy decyzja o zakupie przekładana jest do czasu ruszenia nowego rządowego programu? Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży i jakich rezultatów spodziewają się w 2024 roku?

REKLAMA