Jak określić wynagrodzenie za wycenę?
REKLAMA
REKLAMA
Jakie postanowienia należy zawrzeć w umowie określając wysokość wynagrodzenia?
REKLAMA
Strony w umowie mogą w sposób swobodny określić wynagrodzenie za sporządzenie operatu szacunkowego. Strony w umowie o dokonanie wyceny nieruchomości w szczególności powinny uwzględnić wysokość wynagrodzenia, sposób w jaki zostanie dokonana zapłata, termin dokonania zapłaty, w jakim czasie zostanie wykonane dzieło (informacja ta jest potrzebna do ustalenia oceny prawidłowo wykonanego dzieła, a następnie do uregulowania wynagrodzenia we wskazanym terminie). Dodatkowo w umowie należy zamieścić kwoty, jakie zostały poniesione przez Wykonawcę – rzeczoznawcę majątkowego w wyniku wykonania dzieła.
Zobacz: Co może być przedmiotem wyceny?
Postanowienia umowne dotyczące określenia w umowie wyceny nieruchomości
1. Zamawiający (Pan Albert Sokołowski zamieszkały w Krakowie przy ulicy Kamińskiego 8 m 9, legitymujący się dowodem osobistym AEW 6907, zwany dalej „Zamawiającym”) oraz Wykonawca Pan Damian Pych, zamieszkały w Krakowie przy ulicy Dymińskiego 8 m 89, legitymujący się dowodem osobistym ADE 6065, posiadający uprawnienia zawodowe o numerze 096/999 wydane w dniu 8.11.2009 roku, przez ministra ds. Budownictwa i Transportu, zwany dalej „Wykonawcą”) w niniejszej umowie zgodnie ustalili wynagrodzenie w wysokości 5500 tysięcy złotych brutto (słownie: pięć tysięcy pięćset złotych),
2. Wypłata wynagrodzenia w kwocie określonej w pkt 1 nastąpi dopiero po dokonaniu potwierdzenia prawidłowego wykonania operatu szacunkowego przez Zamawiającego.
3. Wypłata wynagrodzenia w kwocie określonej w pkt 1 nastąpi w terminie 14 dni od momentu potwierdzenia prawidłowego wykonania operatu szacunkowego przez Zamawiającego.
Podstawa Prawna:
- art. 642 ust. 1 Kodeks cywilny
Zobacz serwis: Spółdzielnia mieszkaniowa
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.