REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak dobrać kosiarkę do danego ogrodu. Poradnik

REKLAMA

Jak dobrać kosiarkę do danego ogrodu, aby nadać mu odpowiedniego charakteru? Chcąc zakupić kosiarkę, powinniśmy zastanowić się jakim rodzajem murawy dysponujemy: dużym czy małym oraz jakie jest jej przeznaczenie. Jak dobrać kosiarkę do danego rodzaju ogrodu - podpowiada ekspert z firmy McCulloch.

Wybór kosiarki do rodzaju murawy

Aby zapewnić murawie odpowiednie warunki wzrostu potrzebujemy właściwej kosiarki. Przed zakupem musimy jednak zadać sobie kilka ważnych pytań, które pomogą nam dobrać poprawny model. Przede wszystkim należy zastanowić się nad: wielkością trawnika, ilością drzew i krzewów ogrodzie, budżetem, który chcemy przeznaczyć na sprzęt, wzniesieniami i pagórkami oraz co chcemy zrobić ze skoszoną trawą.

REKLAMA

Im większy trawnik - tym większa powinna być kosiarka

Wielkość trawnika jest jednym z decydujących czynników. To jak duży jest nasz trawnik oraz jak jest ukształtowany warunkuje powierzchnię poddawaną koszeniu – im większa, tym masywniejsza, a zarazem mocniejsza powinna być nasza kosiarka. Dzięki temu praca zostanie wykonana szybciej i bez zbędnego wysiłku. Dobrze jest również zwrócić uwagę, czy sprzęt posiada własny napęd na koła. Jeśli go brakuje, konieczne jest pchanie urządzenia, co na dużym lub nierównym terenie będzie uciążliweinformuje Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy McCulloch.

A może traktor?

Jeżeli twój ogród ma ponad 1000 m2 powierzchni, powinieneś rozważyć bardziej efektywne rozwiązanie niż kosiarka. Twoje koszenie będzie bardziej skuteczne i dodatkowo zaoszczędzisz  czas. Na większych, otwartych terenach, zarówno traktor jak i Cross Mower sprawują się bardzo dobrze. Dla właściciela domu z dużym ogrodem traktor jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wyróżnia się konkurencyjną ceną oraz funkcją zbierania trawy, dzięki czemu trawnik wygląda bardziej zadbanie. Traktory mogą zostać wyposażone w liczne dodatkowe akcesoria, dzięki czemu wykorzystuje się je do prac ogrodowych przez cały rok m.in. do zamiatania, odśnieżania i transportu.

Przeznaczenie trawnika

Przeznaczenie murawy to kolejny bardzo ważny aspekt. Jeżeli zależy nam na zdrowym, odżywionym trawniku, warto zastanowić się nad naturalnymi metodami nawozu. Takim sposobem jest mulczowanie. Drobne ścinki trawy, które zostają na trawniku ulegają rozkładowi, dostarczając składników mineralnych do gleby. Ponadto warstwa mulczowanej trawy spowalnia odparowywanie wody z ziemi, zachowując jej wilgoć. Z kolei trawniki rekreacyjne, na których gra się w piłkę, często bawi z dziećmi lub przebywają na nich alergicy, wymagają zbierania trawy. Kolejnym rodzajem murawy jest trawnik długoletni, niewymagający częstego koszenia. Zakłada się go na drogach dojazdowych, gdzie kosi się tylko brzeg trawnika, aby trawa nie wrastała w nawierzchnię drogi. Dla takich terenów najodpowiedniejsze są kosiarki z wyrzutem bocznym. Urządzenia tego typu poradzą sobie nawet z wysoką trawą. Sam proces koszenia przeprowadza się na trawnikach tego typu od pięciu do sześciu razy w sezoniekomentuje Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy McCulloch.

Ostrzenie noży

Trzeba pamiętać o dobrym naostrzeniu noży - tępe ostrza mogą zwiększyć zużycie paliwa o 20%. Poza tym tępy nóż poszarpie źdźbła trawy, niszcząc je. Dobrą porą dnia na koszenie trawnika jest ranek albo wieczór, źdźbła są wtedy sprężyste i łatwiej je przycinać. Ważne, żeby kosiarka miała duże tylne koła, które ułatwiają manewrowanie na nierównym terenie. Jeśli masz wątpliwości co do najwłaściwszego systemu i częstotliwości koszenia, wybierz kosiarkę oferującą kilka możliwości: mulczowanie, boczny wyrzut trawy lub zbieranie do kosza. Ostatnia opcja sprawia, że trawnik jest idealnie uprzątnięty i nie trzeba tracić czasu na grabienie. W kosiarkach można wygodnie przełączać maszynę pomiędzy różnymi trybami pracy. Montaż przystawki do wyrzutu bocznego jest szybki i łatwy. Kosz do zbierania trawy wykonany jest z miękkiej tkaniny, dzięki czemu jest lekki i bez problemu można go założyć w każdej chwilimówi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Kosiarki spalinowe dla rożnych trawników

Zobacz także:Trawnik jesienią – pielęgnacja

Źródło: McCulloch

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny mieszkań 2025: Dla singla, pary, rodziny. Będzie drożej, taniej, czy bez większych zmian? [prognoza]

Ceny mieszkań w Polsce od lat stale i konsekwentnie rosną, ale ten wzrost ten nie jest równomierny. Wpływa na niego wiele czynników – niektóre z nich przewidzieć łatwo, inne trudniej. Od kilku miesięcy rynek nieruchomości cechuje stabilizacja. Czy tak będzie także w 2025 roku? Z jakimi wydatkami muszą liczyć się single, pary, a także większe rodziny, planujący zakup nowego „M” w najbliżej przyszłości i co ostatecznie może wpłynąć na te stawki? Sprawdziliśmy.

Świąteczne promocje u deweloperów. Można liczyć na duże rabaty i atrakcyjne bonusy przy zakupie mieszkania

Świąteczne promocje u deweloperów. Jakie bonusy przygotowali deweloperzy dla swoich klientów? Czy kupując mieszkanie na koniec roku można liczyć na duży rabat? Duża podaż mieszkań to szansa na atrakcyjny zakup. 

Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

REKLAMA

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA