REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak dobrać kosiarkę do danego ogrodu. Poradnik

REKLAMA

Jak dobrać kosiarkę do danego ogrodu, aby nadać mu odpowiedniego charakteru? Chcąc zakupić kosiarkę, powinniśmy zastanowić się jakim rodzajem murawy dysponujemy: dużym czy małym oraz jakie jest jej przeznaczenie. Jak dobrać kosiarkę do danego rodzaju ogrodu - podpowiada ekspert z firmy McCulloch.

Wybór kosiarki do rodzaju murawy

Aby zapewnić murawie odpowiednie warunki wzrostu potrzebujemy właściwej kosiarki. Przed zakupem musimy jednak zadać sobie kilka ważnych pytań, które pomogą nam dobrać poprawny model. Przede wszystkim należy zastanowić się nad: wielkością trawnika, ilością drzew i krzewów ogrodzie, budżetem, który chcemy przeznaczyć na sprzęt, wzniesieniami i pagórkami oraz co chcemy zrobić ze skoszoną trawą.

REKLAMA

Im większy trawnik - tym większa powinna być kosiarka

Wielkość trawnika jest jednym z decydujących czynników. To jak duży jest nasz trawnik oraz jak jest ukształtowany warunkuje powierzchnię poddawaną koszeniu – im większa, tym masywniejsza, a zarazem mocniejsza powinna być nasza kosiarka. Dzięki temu praca zostanie wykonana szybciej i bez zbędnego wysiłku. Dobrze jest również zwrócić uwagę, czy sprzęt posiada własny napęd na koła. Jeśli go brakuje, konieczne jest pchanie urządzenia, co na dużym lub nierównym terenie będzie uciążliweinformuje Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy McCulloch.

A może traktor?

Jeżeli twój ogród ma ponad 1000 m2 powierzchni, powinieneś rozważyć bardziej efektywne rozwiązanie niż kosiarka. Twoje koszenie będzie bardziej skuteczne i dodatkowo zaoszczędzisz  czas. Na większych, otwartych terenach, zarówno traktor jak i Cross Mower sprawują się bardzo dobrze. Dla właściciela domu z dużym ogrodem traktor jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wyróżnia się konkurencyjną ceną oraz funkcją zbierania trawy, dzięki czemu trawnik wygląda bardziej zadbanie. Traktory mogą zostać wyposażone w liczne dodatkowe akcesoria, dzięki czemu wykorzystuje się je do prac ogrodowych przez cały rok m.in. do zamiatania, odśnieżania i transportu.

Przeznaczenie trawnika

Przeznaczenie murawy to kolejny bardzo ważny aspekt. Jeżeli zależy nam na zdrowym, odżywionym trawniku, warto zastanowić się nad naturalnymi metodami nawozu. Takim sposobem jest mulczowanie. Drobne ścinki trawy, które zostają na trawniku ulegają rozkładowi, dostarczając składników mineralnych do gleby. Ponadto warstwa mulczowanej trawy spowalnia odparowywanie wody z ziemi, zachowując jej wilgoć. Z kolei trawniki rekreacyjne, na których gra się w piłkę, często bawi z dziećmi lub przebywają na nich alergicy, wymagają zbierania trawy. Kolejnym rodzajem murawy jest trawnik długoletni, niewymagający częstego koszenia. Zakłada się go na drogach dojazdowych, gdzie kosi się tylko brzeg trawnika, aby trawa nie wrastała w nawierzchnię drogi. Dla takich terenów najodpowiedniejsze są kosiarki z wyrzutem bocznym. Urządzenia tego typu poradzą sobie nawet z wysoką trawą. Sam proces koszenia przeprowadza się na trawnikach tego typu od pięciu do sześciu razy w sezoniekomentuje Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy McCulloch.

Ostrzenie noży

Trzeba pamiętać o dobrym naostrzeniu noży - tępe ostrza mogą zwiększyć zużycie paliwa o 20%. Poza tym tępy nóż poszarpie źdźbła trawy, niszcząc je. Dobrą porą dnia na koszenie trawnika jest ranek albo wieczór, źdźbła są wtedy sprężyste i łatwiej je przycinać. Ważne, żeby kosiarka miała duże tylne koła, które ułatwiają manewrowanie na nierównym terenie. Jeśli masz wątpliwości co do najwłaściwszego systemu i częstotliwości koszenia, wybierz kosiarkę oferującą kilka możliwości: mulczowanie, boczny wyrzut trawy lub zbieranie do kosza. Ostatnia opcja sprawia, że trawnik jest idealnie uprzątnięty i nie trzeba tracić czasu na grabienie. W kosiarkach można wygodnie przełączać maszynę pomiędzy różnymi trybami pracy. Montaż przystawki do wyrzutu bocznego jest szybki i łatwy. Kosz do zbierania trawy wykonany jest z miękkiej tkaniny, dzięki czemu jest lekki i bez problemu można go założyć w każdej chwilimówi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Zobacz także: Kosiarki spalinowe dla rożnych trawników

Zobacz także:Trawnik jesienią – pielęgnacja

Źródło: McCulloch

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA