REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak dobrać kosiarkę do danego ogrodu. Poradnik

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Jak dobrać kosiarkę do danego ogrodu, aby nadać mu odpowiedniego charakteru? Chcąc zakupić kosiarkę, powinniśmy zastanowić się jakim rodzajem murawy dysponujemy: dużym czy małym oraz jakie jest jej przeznaczenie. Jak dobrać kosiarkę do danego rodzaju ogrodu - podpowiada ekspert z firmy McCulloch.

Wybór kosiarki do rodzaju murawy

Aby zapewnić murawie odpowiednie warunki wzrostu potrzebujemy właściwej kosiarki. Przed zakupem musimy jednak zadać sobie kilka ważnych pytań, które pomogą nam dobrać poprawny model. Przede wszystkim należy zastanowić się nad: wielkością trawnika, ilością drzew i krzewów ogrodzie, budżetem, który chcemy przeznaczyć na sprzęt, wzniesieniami i pagórkami oraz co chcemy zrobić ze skoszoną trawą.

REKLAMA

Im większy trawnik - tym większa powinna być kosiarka

Wielkość trawnika jest jednym z decydujących czynników. To jak duży jest nasz trawnik oraz jak jest ukształtowany warunkuje powierzchnię poddawaną koszeniu – im większa, tym masywniejsza, a zarazem mocniejsza powinna być nasza kosiarka. Dzięki temu praca zostanie wykonana szybciej i bez zbędnego wysiłku. Dobrze jest również zwrócić uwagę, czy sprzęt posiada własny napęd na koła. Jeśli go brakuje, konieczne jest pchanie urządzenia, co na dużym lub nierównym terenie będzie uciążliweinformuje Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy McCulloch.

A może traktor?

Jeżeli twój ogród ma ponad 1000 m2 powierzchni, powinieneś rozważyć bardziej efektywne rozwiązanie niż kosiarka. Twoje koszenie będzie bardziej skuteczne i dodatkowo zaoszczędzisz  czas. Na większych, otwartych terenach, zarówno traktor jak i Cross Mower sprawują się bardzo dobrze. Dla właściciela domu z dużym ogrodem traktor jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wyróżnia się konkurencyjną ceną oraz funkcją zbierania trawy, dzięki czemu trawnik wygląda bardziej zadbanie. Traktory mogą zostać wyposażone w liczne dodatkowe akcesoria, dzięki czemu wykorzystuje się je do prac ogrodowych przez cały rok m.in. do zamiatania, odśnieżania i transportu.

Przeznaczenie trawnika

Przeznaczenie murawy to kolejny bardzo ważny aspekt. Jeżeli zależy nam na zdrowym, odżywionym trawniku, warto zastanowić się nad naturalnymi metodami nawozu. Takim sposobem jest mulczowanie. Drobne ścinki trawy, które zostają na trawniku ulegają rozkładowi, dostarczając składników mineralnych do gleby. Ponadto warstwa mulczowanej trawy spowalnia odparowywanie wody z ziemi, zachowując jej wilgoć. Z kolei trawniki rekreacyjne, na których gra się w piłkę, często bawi z dziećmi lub przebywają na nich alergicy, wymagają zbierania trawy. Kolejnym rodzajem murawy jest trawnik długoletni, niewymagający częstego koszenia. Zakłada się go na drogach dojazdowych, gdzie kosi się tylko brzeg trawnika, aby trawa nie wrastała w nawierzchnię drogi. Dla takich terenów najodpowiedniejsze są kosiarki z wyrzutem bocznym. Urządzenia tego typu poradzą sobie nawet z wysoką trawą. Sam proces koszenia przeprowadza się na trawnikach tego typu od pięciu do sześciu razy w sezoniekomentuje Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy McCulloch.

Ostrzenie noży

Trzeba pamiętać o dobrym naostrzeniu noży - tępe ostrza mogą zwiększyć zużycie paliwa o 20%. Poza tym tępy nóż poszarpie źdźbła trawy, niszcząc je. Dobrą porą dnia na koszenie trawnika jest ranek albo wieczór, źdźbła są wtedy sprężyste i łatwiej je przycinać. Ważne, żeby kosiarka miała duże tylne koła, które ułatwiają manewrowanie na nierównym terenie. Jeśli masz wątpliwości co do najwłaściwszego systemu i częstotliwości koszenia, wybierz kosiarkę oferującą kilka możliwości: mulczowanie, boczny wyrzut trawy lub zbieranie do kosza. Ostatnia opcja sprawia, że trawnik jest idealnie uprzątnięty i nie trzeba tracić czasu na grabienie. W kosiarkach można wygodnie przełączać maszynę pomiędzy różnymi trybami pracy. Montaż przystawki do wyrzutu bocznego jest szybki i łatwy. Kosz do zbierania trawy wykonany jest z miękkiej tkaniny, dzięki czemu jest lekki i bez problemu można go założyć w każdej chwilimówi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Kosiarki spalinowe dla rożnych trawników

Zobacz także:Trawnik jesienią – pielęgnacja

Źródło: McCulloch

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA