REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak dobrać kosiarkę do danego ogrodu. Poradnik

REKLAMA

Jak dobrać kosiarkę do danego ogrodu, aby nadać mu odpowiedniego charakteru? Chcąc zakupić kosiarkę, powinniśmy zastanowić się jakim rodzajem murawy dysponujemy: dużym czy małym oraz jakie jest jej przeznaczenie. Jak dobrać kosiarkę do danego rodzaju ogrodu - podpowiada ekspert z firmy McCulloch.

Wybór kosiarki do rodzaju murawy

Aby zapewnić murawie odpowiednie warunki wzrostu potrzebujemy właściwej kosiarki. Przed zakupem musimy jednak zadać sobie kilka ważnych pytań, które pomogą nam dobrać poprawny model. Przede wszystkim należy zastanowić się nad: wielkością trawnika, ilością drzew i krzewów ogrodzie, budżetem, który chcemy przeznaczyć na sprzęt, wzniesieniami i pagórkami oraz co chcemy zrobić ze skoszoną trawą.

REKLAMA

Im większy trawnik - tym większa powinna być kosiarka

Wielkość trawnika jest jednym z decydujących czynników. To jak duży jest nasz trawnik oraz jak jest ukształtowany warunkuje powierzchnię poddawaną koszeniu – im większa, tym masywniejsza, a zarazem mocniejsza powinna być nasza kosiarka. Dzięki temu praca zostanie wykonana szybciej i bez zbędnego wysiłku. Dobrze jest również zwrócić uwagę, czy sprzęt posiada własny napęd na koła. Jeśli go brakuje, konieczne jest pchanie urządzenia, co na dużym lub nierównym terenie będzie uciążliweinformuje Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy McCulloch.

A może traktor?

Jeżeli twój ogród ma ponad 1000 m2 powierzchni, powinieneś rozważyć bardziej efektywne rozwiązanie niż kosiarka. Twoje koszenie będzie bardziej skuteczne i dodatkowo zaoszczędzisz  czas. Na większych, otwartych terenach, zarówno traktor jak i Cross Mower sprawują się bardzo dobrze. Dla właściciela domu z dużym ogrodem traktor jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ wyróżnia się konkurencyjną ceną oraz funkcją zbierania trawy, dzięki czemu trawnik wygląda bardziej zadbanie. Traktory mogą zostać wyposażone w liczne dodatkowe akcesoria, dzięki czemu wykorzystuje się je do prac ogrodowych przez cały rok m.in. do zamiatania, odśnieżania i transportu.

Przeznaczenie trawnika

Przeznaczenie murawy to kolejny bardzo ważny aspekt. Jeżeli zależy nam na zdrowym, odżywionym trawniku, warto zastanowić się nad naturalnymi metodami nawozu. Takim sposobem jest mulczowanie. Drobne ścinki trawy, które zostają na trawniku ulegają rozkładowi, dostarczając składników mineralnych do gleby. Ponadto warstwa mulczowanej trawy spowalnia odparowywanie wody z ziemi, zachowując jej wilgoć. Z kolei trawniki rekreacyjne, na których gra się w piłkę, często bawi z dziećmi lub przebywają na nich alergicy, wymagają zbierania trawy. Kolejnym rodzajem murawy jest trawnik długoletni, niewymagający częstego koszenia. Zakłada się go na drogach dojazdowych, gdzie kosi się tylko brzeg trawnika, aby trawa nie wrastała w nawierzchnię drogi. Dla takich terenów najodpowiedniejsze są kosiarki z wyrzutem bocznym. Urządzenia tego typu poradzą sobie nawet z wysoką trawą. Sam proces koszenia przeprowadza się na trawnikach tego typu od pięciu do sześciu razy w sezoniekomentuje Jerzy Banaszczyk, Ekspert firmy McCulloch.

Ostrzenie noży

Trzeba pamiętać o dobrym naostrzeniu noży - tępe ostrza mogą zwiększyć zużycie paliwa o 20%. Poza tym tępy nóż poszarpie źdźbła trawy, niszcząc je. Dobrą porą dnia na koszenie trawnika jest ranek albo wieczór, źdźbła są wtedy sprężyste i łatwiej je przycinać. Ważne, żeby kosiarka miała duże tylne koła, które ułatwiają manewrowanie na nierównym terenie. Jeśli masz wątpliwości co do najwłaściwszego systemu i częstotliwości koszenia, wybierz kosiarkę oferującą kilka możliwości: mulczowanie, boczny wyrzut trawy lub zbieranie do kosza. Ostatnia opcja sprawia, że trawnik jest idealnie uprzątnięty i nie trzeba tracić czasu na grabienie. W kosiarkach można wygodnie przełączać maszynę pomiędzy różnymi trybami pracy. Montaż przystawki do wyrzutu bocznego jest szybki i łatwy. Kosz do zbierania trawy wykonany jest z miękkiej tkaniny, dzięki czemu jest lekki i bez problemu można go założyć w każdej chwilimówi Jerzy Banaszczyk, Ekspert marki McCulloch.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Kosiarki spalinowe dla rożnych trawników

Zobacz także:Trawnik jesienią – pielęgnacja

Źródło: McCulloch

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA