REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pojemniki na kwiaty – jak wybrać najlepszy?

Donica. Fot. Fotolia
Donica. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Pojemniki na kwiaty mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej spotykane pojemniki na kwiaty wykonane są z ceramiki, drewna, plastiku oraz metalu. Które będą najlepsze?

Pojemniki na kwiaty wykonuje się z różnych materiałów. Każdy z nich ma zarówno swoje słabe, jak i mocne strony.

REKLAMA

Pojemniki na kwiaty z terakoty

Pojemniki na kwiaty wykonane z terakoty mają czerwono-pomarańczową barwę. Doniczki z tego materiału są różnej wielkości i posiadają różne kształty. Ich trwałość zależy od temperatury w jakiej zostały wypalone (im wyższa temperatura wypalenia tym trwałość donicy jest większa). Jeżeli pozostawiamy doniczki na zewnątrz przez cały rok, najlepiej zainwestować w te wykonane z terakoty mrozoodpornej. Terakotowe donice cieszą się dużym zainteresowaniem, głównie ze względu na swój charakterystyczny kolor i ciekawe kształty. Dodatkowo, rośliny rosnące w nieglazurowanych pojemnikach mogą swobodnie oddychać i zdrowo rosnąć.

Zobacz także: Kamień w ogrodzie – meble, ścieżki i schody

Pojemniki na kwiaty z ceramiki glazurowanej

Donice z ceramiki glazurowanej mogą być różnokolorowe i ozdobione ciekawymi wzorami. Pasują do każdego ogrodu. Dzięki swojej kolorowej i błyszczącej powłoce sprawdzą się zarówno w ogrodach formalnych, jak i tych w stylu japońskim.

Drewniane pojemniki na kwiaty

Drewniane pojemniki na kwiaty są ciekawym pomysłem na ozdobienie ogrodu. Mogą nimi być prostokątne albo kwadratowe skrzynie i okrągłe beczułki. Najlepiej wybierać donice wykonane z impregnowanego drewna, dzięki temu zapobiegniemy ich gniciu. Drewno jest bardzo praktycznym materiałem. Wykonane z niego pojemniki są ciężkie, ale są też odporne na zimno i trwałe. Dodatkowo drewno zapewnia ziemi dobrą izolację (latem chroni korzenie przed przegrzaniem a zimą je ogrzewa). Warto też zabezpieczyć dna donic przed przegniciem. W tym celu można użyć foli polietylenowej, którą należy wyścielić dno donicy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ogród w pojemnikach


Plastikowe donice

Pojemniki na kwiaty wykonane z plastiku czasami przypominają wyglądem donice terakotowe. Jednak plastik jest tańszy i łatwiejszy w utrzymaniu (łatwo można go umyć i jest lekki). Ziemia wsypana do takiej donicy przez długi czas zachowuje wilgotność, należy ją jedynie odpowiednio podlewać. Kupując plastikowe doniczki należy pamiętać o wyborze pojemników wykonanych z plastiku o lepszej jakości. Te marnej jakości mogą wyblaknąć na słońcu i stać się łamliwe.

Zobacz także: Planowanie idealnego ogrodu

Metalowe doniczki na kwiaty

Pojemniki na kwiaty wykonane z metalu świetnie sprawdzają się w ogrodach zaaranżowanych w stylu współczesnym. Mają one gładkie powierzchnie i proste kształty. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na materiał z jakiego donica została wykonana, ponieważ te wykonane z cienkich materiałów są podatne na uszkodzenia. Warto też wyłożyć ich wnętrze materiałem izolacyjnym, jeżeli tego nie zrobimy korzenie roślin będą marzły zimą i przegrzewały się latem. Ciekawe żelazne i aluminiowe pojemniki można spotkać na targach staroci i w sklepach z antykami.

Inne materiały

REKLAMA

Donice na kwiaty mogą być również wykonane z betonu i kamienia, który jest ciężki oraz odporny za zimno. Są też takie pojemniki na kwiaty, do których wykonania użyto pulpy papierowej, czyli sprasowanego papieru z surowców wtórnych, który z czasem ulega rozkładowi. Te donice są niedrogie i lekkie, jednak szybko ulegają zniszczeniu i nie są szczególnie urodziwe.

Jako doniczki możemy również wykorzystać niepotrzebne przedmioty takie jak: wiaderka, stare trzewiki, taczki, zardzewiałe konewki. Takie pojemniki nadadzą Twojemu ogrodowi niepowtarzalnego wyglądu.

Zobacz także: Antyki w ogrodzie – sposób na niepowtarzalny ogród

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA