REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Deszczówka w ogrodzie – sposoby zbierania i przechowywania

Staw. Fot. Fotolia
Staw. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Deszczówka to najkorzystniejsza woda do podlewania roślin, grządek ogrodowych oraz trawników. Zawiera składniki odżywcze, które korzystnie wpływają na rozwój kwiatów, poprawiają ich wzrost oraz wygląd. Sprawdź, jak w łatwy sposób możesz zbierać i przechowywać deszczówkę w ogrodzie.

Deszczówka jest dobrym udogodnieniem późną wiosną i latem, kiedy to temperatura wzrasta a rośliny w naszym ogrodzie potrzebują dodatkowego nawodnienia. Dzięki deszczówce możemy zaoszczędzić zużycie wody bieżącej. Dodatkowo, ustawiając pojemnik do zbierania deszczówki zabezpieczymy naszą działkę przed zalaniem przez wodę deszczową, która spływając z dachu zalega potem w ogrodzie w postaci kałuż.

REKLAMA

Deszczówka w stawach i oczkach wodnych

Deszczówkę można łatwo wykorzystać do podlewania działki. Dobrym sposobem na jej magazynowanie są stawy i oczka wodne. Takie zbiorniki należy wyłożyć gliną lub folią ogrodniczą. Gromadzoną w nich deszczówką możemy podlewać grządki ogrodowe, rośliny oraz trawniki. Należy jednak uważać na przepełnienie się zbiornika w czasie intensywnych opadów deszczu, ponieważ podnoszący się poziom wody może spowodować zalanie działki.

Staw. Fot. Fotolia

Zobacz także: Rodzaje folii do oczek wodnych – którą wybrać?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zbiorniki na deszczówkę

REKLAMA

Deszczówkę można gromadzić w zwykłych beczkach, jednak woda a przechowywana w tego typu pojemnikach często poddawana jest wysokiej temperaturze oraz światłu słonecznemu, co powoduje rozwój glonów. Przy wybieraniu beczki lub pojemnika do trzymania deszczówki warto obliczyć rozmiary powierzchni z której zbiera się wodę (1m2 zbiornika na 25m2 powierzchni) oraz przewidywane zapotrzebowanie na wodę. Dzięki temu zawsze otrzymamy taką ilość deszczówki, jaką potrzebujemy do podlewania działki. Najlepszymi zbiornikami do gromadzenia deszczówki są te wykonane z polietylenu. Są one nieprzezroczyste i nie przegrzewają się od słońca. W wodzie, która jest przechowywana na otwartym terenie zbyt długo, mogą rozwinąć się glony, dlatego też warto pomyśleć o umieszczeniu pojemnika na deszczówkę w piwnicy, gdzie jest chłodno i ciemno lub o zakopaniu go na działce. Najnowsze modele zbiorników na deszczówkę można zamontować bezpośrednio do rynny.

Wykorzystanie deszczówki do podlewania działki to oszczędność pieniędzy oraz ekologiczne działanie. Płacimy mniejsze rachunki a nasz rośliny szybko rosną. Jednak należy pamiętać, o tym, aby nie zbierać deszczówki z pokryć azbestowo-cementowych, ponieważ taka woda ma właściwości rakotwórcze.

Zobacz także: Zbiorniki wodne w ogrodzie

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kiedy jest równonoc wiosenna 2025

Kiedy jest równonoc wiosenna w 2025 r.? Czy każdego roku jest w tym samym terminie? Czy zmiana czasu na letni jest wcześniej czy później niż równonoc wiosenna?

Nowe mieszkanie od dewelopera za pół aktualnej ceny metra kwadratowego: są i będzie ich coraz więcej – jeden warunek

Kompromis jest łatwy do spełnienia. Zamiast płacić 20 tys. zł za metr kwadratowy na warszawskiej woli, można kupić nowiutkie mieszkanie w Błoniu po 8 tys. zł za metr. Podobnie jest za rogatkami innych metropolii, a deweloperzy zaczynają tam budować nowe osiedla na potęgę.

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? W Polsce!

Gdzie w UE najszybciej rosną ceny mieszkań? To właśnie Polska odnotowała jeden z najwyższych wzrostów cen mieszkań w Unii Europejskiej – w III kwartale 2024 roku wyniósł on ponad 14 proc. r./r. Skąd takie ceny?

Co teraz pyli? Marzec 2025

Co teraz pyli? Marzec 2025 r. to początek silnego pylenia trzech pospolitych roślin. Zakład Modelowania Atmosfery i Klimatu w Instytucie Ochrony Środowiska – Państwowym Instytucie Badawczym podaje kalendarz pylenia. Sprawdź, co teraz pyli.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych 2025 - prognozy

W 2024 ceny materiałów budowlanych zaczęły hamować, ale wszystko wskazuje na to, że w tym roku sektor budowlany czeka ożywienie. Czy można się spodziewać podwyżek cen?

Branża budowlana czeka na lepsze czasy, ale statystyki GUNB nie pozostawiają złudzeń

Rok 2024 przyniósł wzrost liczby pozwoleń na budowę, ale to zasługa głównie firm deweloperskich i inwestorów indywidualnych budujących domy jednorodzinne. W budownictwie innym niż mieszkalne pozwoleń było mniej – wynika z danych Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB). Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że w ręku inwestorów jest wiele niewykorzystanych pozwoleń, które uzyskali w poprzednich latach.

Dwa pokoje od dewelopera - ile trzeba zapłacić?

Ile trzeba mieć na dwa pokoje od dewelopera? Jakie są ceny w największych miastach? Czy dużo wzrosły? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Czy WIBOR jest zgodny z prawem? [POLEMIKA]

Artykuł jest polemiką Związku Banków Polskich do artykułów, które ukazały się na naszych łamach, linki do nich podajemy poniżej.

WIBOR, jako wskaźnik referencyjny, jest zgodny z przepisami prawa, zarówno unijnymi, jak i krajowymi. Jego rzetelność została potwierdzona przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF). Orzecznictwo dotyczące kredytów walutowych nie ma zastosowanie do kredytów w złotych. Bank wypełniał i nadal wypełnia wszystkie obowiązki informacyjne wobec swoich klientów. Nie ma uzasadnienia dla kreowania w orzecznictwie dodatkowych obowiązków informacyjnych, nieistniejących w chwili zawarcia umowy.

REKLAMA

Właściciel czy darmowa siła robocza? Nieodpłatna praca przy najmie mieszkań, o której nikt nie mówi

Właściciele mieszkań na wynajem często mają opinię tych, którzy tylko inkasują czynsz i cieszą się łatwym dochodem. W rzeczywistości jednak najem generuje spore koszty, o których rzadko się mówi. Czy rzeczywiście bycie wynajmującym to taki złoty interes?

Pierwsze klucze – teraz pójdą w górę ceny mniej atrakcyjnych i gorzej sprzedających się mieszkań. Tak uważają eksperci

Poprzedni program rządowy – Kredyt zero procent, wywindował rynkowe ceny nowych mieszkań kupowanych wprost od deweloperów. Nowy – Pierwsze klucze ma wykluczyć popełnienie tego błędu. Tymczasem eksperci wskazują, że teraz do absurdalnych rozmiarów w górę pójdą ceny starych mało atrakcyjnych mieszkań.

REKLAMA