REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Róże – pielęgnacja wiosną

Justyna Hek
róże. Fot. Fotolia
róże. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiosenna pielęgnacja Róż opiera się przede wszystkim na przycięciu krzewów. Róże, w zależności od odmiany, przycinamy na różnej wysokości. Istotne jest również zasilanie roślin nawozami organicznymi. Oprócz nawozów organicznych do pielęgnacji Róż możemy wykorzystać także nawozy mineralne przeznaczone specjalnie do tego typu krzewów. Podpowiadamy jak odpowiednio pielęgnować Róże na wiosnę.

REKLAMA

Pod koniec marca i na początku kwietnia powinniśmy pomyśleć o Różach rosnących w naszym ogrodzie. Przełom tych dwóch miesięcy to czas, kiedy krzewy wymagają szczególnie intensywnej pielęgnacji. Dobrze wykonane zabiegi pielęgnacyjne zapewnią Różom ładny wygląd w okresie wegetacji.

Odkrywanie Róż po zimie

Gdy przymrozki ustaną a ziemia zacznie się ogrzewać możemy zastanowić się nad zdjęciem okryć z krzewów różanych. Należy to zrobić wtedy, kiedy nie istnieje już ryzyko przymrozków – Róże nie mogą przemarznąć gdyż przestaną wówczas kwitnąć. Zanim odkryjemy krzewy wokół nich możemy rozsypać nawóz mineralny wymieszany z ziemią. Dzięki temu Róże od początku będą miały dostęp do dodatkowych składników odżywczych.

Zobacz także: Rośliny kwitnące wiosną

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiosenne przycinanie Róż

Przycinanie Róż możemy wykonać w kilka dni po ściągnięciu zimowego okrycia z krzewów. Najlepiej zrobić to w słoneczny dzień gdy dostrzeżemy już nabrzmiałe pąki kwiatów. W zależności do tego, jak intensywnie kwitł dany krzew, należy go przyciąć mocniej lub słabiej. Mocniej przycinamy te, które wytwarzają niewielką ilość kwiatów i wolno rosną. Nieco mniej przycinamy ładnie rozwijające się. Wycinamy chore i stare pędy tuż przy podkładce. Jeśli będziemy ciąć tylko poszczególne pędy, zróbmy to w odległości około 1 cm od pąka skierowanego na zewnątrz korony krzewu. Pamiętajmy, że powierzchnia cięcia musi być gładka i nieuszkodzona, dlatego do tego zabiegu pielęgnacyjnego wykorzystajmy dobrze naostrzony sekator. Ostatecznie, po wykonaniu przycinania, krzew powinien mieć dwa lub trzy główne pędy.


Zobacz także: Sasanki – wiosenne kwiaty

Przycinanie Róż w zależności od odmiany

Nieco inaczej postępujemy w przypadku odmian wielkowiatowych i rabatowych. Jedne i drugie bardzo obficie kwitną na pędach z tamtego roku, dlatego przycinamy wyłącznie pędy starsze niż zeszłoroczne. Jeśli w swoim ogrodzie uprawiamy Róże miniaturowe, pamiętajmy aby przyciąć je tylko w niewielkim stopniu. Gdy zaś hodujemy Róże pnące, obetnijmy części przemarznięte. Każde zranione przycinaniem miejsce jest dużo bardziej narażone na infekcje. Żeby ich uniknąć, posmarujmy obszar cięcia mieszanką farby emulsyjnej i środka grzybobójczego – dzięki temu zabezpieczymy nasze Róże przed bakteriami.

Zobacz także: Kwiaty doniczkowe - Porady

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA