REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ogród na wiosnę – przewodnik

jz
Aby rozpocząć wiosenne prace w ogrodzie będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi oraz odzieży. Okres wiosenny to czas, kiedy na dworze jest jeszcze chłodno, dlatego też warto zawczasu nabyć odpowiednie obuwie, kurtkę i rękawiczki.
Aby rozpocząć wiosenne prace w ogrodzie będziesz potrzebować odpowiednich narzędzi oraz odzieży. Okres wiosenny to czas, kiedy na dworze jest jeszcze chłodno, dlatego też warto zawczasu nabyć odpowiednie obuwie, kurtkę i rękawiczki.
Media

REKLAMA

REKLAMA

Wiosenne prace w ogrodzie. Niebawem pierwszy dzień wiosny. Jakie prace w ogrodzie będziemy musieli wykonać i jak zabrać się do pracy? Podpowiadamy jak rozpocząć przygotowania do prac ogrodniczych na wiosnę.
1 Choć wiosna rozpoczyna się 21 marca, prace ogrodnicze powinniśmy dostosować do pogody jaka aktualnie panuje w naszym klimacie. Może zdarzyć się tak, że z porządkami będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.
Fotolia
2 Wiosenne prace w ogrodzie rozpocznij od sprawdzenia czy gleba jest mokra. Weź do ręki grudkę ziemi i ściśnij, jeśli wypłynie z niej woda, ziemia jest jeszcze za mokra i z pracami należy poczekać. Kiedy gleba będzie się luźno kruszyć w dłoni – będziemy mogli rozpocząć prace.
Fotolia
3 Wiosenne prace w ogrodzie należy rozpocząć od usunięcia zalegających liści i innych organicznych "nieczystości".
Fotolia
4 Kiedy tylko pierwsze chwasty zaczną się pojawiać – natychmiast je usuń. Lepiej zapobiegać – niż leczyć.
Fotolia
5 Nie zapomnij o przycinaniu drzew oraz krzewów. Przycinanie roślin zachęca je do ponownego wzrostu a dodatkowo nadaje im ładny kształt.
Fotolia
6 Planujesz posadzić nowe rośliny? Zastanów się, które miejsce w ogrodzie będzie to tego celu najlepsze. Zastanów się także, które z roślin posadzisz z sadzonek, a które z nasion.
Fotolia
7 Wybierając rośliny do nowych nasadzeń, dokładnie sprawdź jakich wymagają warunków, które miejsce będzie dla nich najlepsze i kiedy rozpocząć sadzenie.
Fotolia
Fotolia
8 Jeśli chcesz posadzić w swoim ogrodzie sadzonki drzew lub krzewów, nie kupuj ich zbyt wcześnie. Sadzonki najlepiej jest kupować, tuż przed ich zasadzeniem.
Fotolia
9 Planujesz posadzić warzywa? Groch, rzodkiew, rzepa, kapusta czy szpinak to tylko niektóre z warzyw, które można sadzić na wiosnę.
Fotolia
10 Petunie i pelargonie to jednoroczne rośliny, które uwielbiają słoneczne stanowiska. Pamiętaj, aby posadzić je tuż po ostatnich mrozach.
11 Kiedy wszystkie wiosenne rośliny przekwitną – należy je przyciąć. Wyjątek stanowią krzewy i drzewa owocowe.
Fotolia
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA