REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sposoby odśnieżania ogrodu

Justyna Hek
W zimie powinniśmy regularnie odśnieżać ścieżki w swoim ogrodzie, a także pozbywać się śniegu leżącego na drzewach czy krzewach. fot. Fotolia
W zimie powinniśmy regularnie odśnieżać ścieżki w swoim ogrodzie, a także pozbywać się śniegu leżącego na drzewach czy krzewach. fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zima coraz bliżej, już niedługo będziemy się zmagać z zalegającym wszędzie śniegiem. W tym okresie powinniśmy regularnie odśnieżać ścieżki w swoim ogrodzie, a także pozbywać się śniegu leżącego na drzewach czy krzewach. Nie zapominajmy również o oczyszczaniu ze śniegu chodnika wokół naszej posesji. Podpowiadamy czym najlepiej odśnieżać ogrody i co zrobić z zalegającym na podwórku śniegiem.

Narzędzia – czym odśnieżać ogród?

REKLAMA

Jeśli nasz ogród nie należy do dużych i nie mamy wielu alejek, zupełnie wystarczy nam zwykła szufla do śniegu. Przyda się także miotła aby np. wymieść niewielką ilość śniegu. Odkuwacz do lodu przyda się wówczas, kiedy na naszych schodach wejściowych lub chodnikach stworzy się niebezpieczna warstwa lodu.

Gdy mimo wszystko wolimy zdać się na różnorodne urządzenia mechaniczne, wybierzmy dwusuwową odśnieżarkę. Na pewno sprawdzi się w niewielkich ogrodach przy odśnieżaniu podjazdów czy ścieżek.

REKLAMA

Duży ogród będzie wymagał innego rodzaju odśnieżarki – najlepiej czterosuwowej. Taka odśnieżarka sprawdzi się nawet wówczas, gdy będziemy mieli do czynienia z zamarzniętym śniegiem. Warto także sprawdzić, czy do naszej kosiarki nie możemy dokupić dodatkowych części umożliwiających zamienienie kosiarki w odśnieżarkę – niektóre firmy oferują już tego typu akcesoria.

Jeśli oprócz własnej posesji musimy odśnieżać także długą drogę dojazdową, warto zastanowić się nad kupnem specjalnego traktorka. Za dodatkową opłatą możemy do niego dobrać elementy umożliwiające odśnieżanie i wpływające na przyczepność sprzętu na oblodzonej drodze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak się pozbyć śniegu z dachu?

Śliskie powierzchnie – jak sobie z nimi poradzić?

Pamiętajmy, że w ogrodzie nie powinniśmy używać soli do posypywania oblodzonych powierzchni alejek. Sól może wnikać do gleby i negatywnie wpływać na rośliny rosnące w naszym ogrodzie – w ziemi powstaje susza fizjologiczna, drzewa i krzewy nie mogą same pobierać wody, dlatego zaczynają usychać.

Aby tego uniknąć, zastosujmy piasek lub popiół z pieca czy kominka. Takie rozwiązanie będzie ekologiczne, a równie dobrze zabezpieczy domowników i gości przed wypadkami na śliskich ścieżkach czy podjazdach.

Możemy także kupić specjalne preparaty antypoślizgowe, którymi należy wysypać oblodzone miejsca.

Śnieg – gdzie i jak składować?

Śniegu zebranego z alejek i schodów nie powinniśmy składować na trawniku. Do podłoża w miejscu, w którym zrzucimy śnieg nie będzie dochodziło powietrze, co może powodować gnicie trawy. Pamiętajmy także aby śnieg nie zalegał częściowo na terenie nie należącym do naszej działki.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć kolumnowe iglaki przed śniegiem?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA