REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie kwiaty wybrać do ogrodu?

Pracownia Sztuki Ogrodowej, www.sztuka-ogrodowa.pl Karolina Król
Kwiaty stanowią źródło wrażeń estetycznych w naszych ogrodach. Ich kształty, barwy, zapachy tworzą bajkowe klimaty tajemniczości, upiększając każdy, nawet najmniejszy, skrawek ogrodu.
Kwiaty stanowią źródło wrażeń estetycznych w naszych ogrodach. Ich kształty, barwy, zapachy tworzą bajkowe klimaty tajemniczości, upiększając każdy, nawet najmniejszy, skrawek ogrodu.

REKLAMA

REKLAMA

Kwiaty stanowią źródło wrażeń estetycznych w naszych ogrodach. Ich kształty, barwy, zapachy tworzą bajkowe klimaty tajemniczości, upiększając każdy, nawet najmniejszy, skrawek ogrodu.

Wybór odpowiednich roślin kwitnących to gra kolorami i kształtami. Zastanówmy się zatem na początku, czy chcemy stworzyć ogród monochromatyczny, w którym dominuje jedna barwa, czy też wielobarwny, oparty na kontrastach. Aby ogród atrakcyjnie prezentował się przez cały rok, należy także zwrócić uwagę na ozdobność roślin o różnych porach roku.

REKLAMA

Dobór kwiatów na odpowiednie stanowiska

Piękno kwiatów w dużej mierze zależy od odpowiedniej pielęgnacji i dobranego, dla ich rozwoju i wzrostu, stanowiska. Rośliny nie będą wyglądać ładnie, jeśli nie zapewnimy im właściwych warunków środowiskowych. Dlatego na początku należy określić jakie warunki panują w poszczególnych częściach naszego ogrodu, aby wybrać odpowiednie rośliny dobrze czujące się na słonecznych lub zacienionych stanowiskach. Trzeba także określić rodzaj i odczyn pH gleby oraz czy ogród jest narażony na zimne wiatry i letnie susze. Kiedy już określimy nasłonecznienie, wilgotność, jakość i żyzność gleby, możemy przystąpić do doboru odpowiednich roślin.

Zobacz także: Rośliny kwitnące wiosną

Rośliny wieloletnie

Najlepszym materiałem na wypełnienie przestrzeni wielobarwnymi kompozycjami kwiatowymi są byliny. Ponieważ są wieloletnie, będą zdobiły nasz ogród przez wiele sezonów. Oferta bylin dostępnych na rynku jest ogromna. Podstawową zasadą ich komponowania jest sadzenie roślin tak, by były dobrze widoczne a rabata była dostępna, co umożliwi prace porządkowe. Jeżeli decydujemy się na posadzenie w jednym miejscu roślin o różnych pokrojach, czy wysokości, należy wyższe rośliny sadzić wewnątrz kompozycji, natomiast te niższe na obrzeżach. Byliny uprawiane w donicach można sadzić przez cały sezon. Jeśli przesadzamy je w ogrodzie z gleby z jednego miejsca w inne, najlepiej robić to wczesną wiosna lub jesienią. Okres kwitnienia można przedłużyć, usuwając systematycznie przekwitające kwiaty.

Zmysł zapachu

Bardzo miłym akcentem w ogrodzie jest zapach. Warto zestawiać rośliny, które szczególnie intensywnie pachną nocą, z tymi które roztaczają swój aromat w ciągu dnia. Nietypowa roślina, pięknie pachnąca owocami to dziwaczek jalapa. Roztacza mocną woń, przypominającą aromat pomarańczy, dodatkowo dostępna w bogatej gamie kolorystycznej. Do roślin, które pięknie pachną wieczorem i nocą należą: datury, werbeny, petunie, nemezje, psianki, smagliczki, maciejka czy kocimiętka, szałwia jednoroczna, lilie, groszek pachnący i wiele innych. Każdy wieczór spędzony w takim aromacie, pozwoli nam się zrelaksować.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Hiacynty w ogrodzie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA