REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak stworzyć wymarzony ogród dla dzieci?

Katarzyna Adamik
Pracownia Sztuki Ogrodowej www.sztuka-ogrodowa.pl
Ogród dla dzieci – niewielkim wysiłkiem możemy stworzyć dzieciom kącik do zabawy i odpoczynku.
Ogród dla dzieci – niewielkim wysiłkiem możemy stworzyć dzieciom kącik do zabawy i odpoczynku.

REKLAMA

REKLAMA

Ogród dla dzieci – niewielkim wysiłkiem możemy stworzyć dzieciom kącik do zabawy i odpoczynku. Przygotowanie ogrodu dla maluchów nie jest drogie, wystarczy kilka drobiazgów, które zamienią ogród w miejsce zabaw i odpoczynku naszych dzieci.

Bezpieczeństwo w ogrodzie dla dzieci to podstawa

Ze względu na dzieci, których często pomysły na zabawę są niebezpieczne, powinniśmy ograniczać wszelkie zagrożenia:

REKLAMA

  • Najlepiej, gdy plac zabaw znajduje się daleko od bramy, przez którą dzieci mogą wybiec na ulicę. Ważne jest by był widoczny z miejsca, gdzie często spędzamy czas, aby mieć kontrolę nad naszymi pociechami.
  • By nie dopuścić do udaru lub poparzeń w upalne dni, ogrodowy plac zabaw powinien być częściowo zacieniony. Aby zapobiec mechanicznym uszczerbkom na zdrowiu, pamiętajmy o zastosowaniu elastycznej nawierzchni amortyzującej upadki, lub zasianiu gęstej trawy odpornej na wydeptywanie.
  • Warto też pamiętać o niebezpieczeństwie związanym z oczkiem wodnym, które należy zabezpieczyć siatką umocowaną na brzegach zbiornika.
  • Nie poleca się montowania ogrodzeń, które staną się atrakcyjną przeszkodą i wyzwaniem dla dzieci. Dobrze jest, jeśli ogrodzenia na terenie ogrodu nie są zakończone ostrymi prętami.

Absolutnie w pobliżu placu zabaw nie mogą znajdować się trujące i kolczaste rośliny. Szczególnie małe dzieci lubią wkładać do buzi przeróżne zdobycze. Najbardziej niebezpieczne, (bo trujące), często występujące w ogrodach są cis, konwalia, oleander, złotokap, wilcze łyko, naparstnica. Dla naszego spokoju, nie sadźmy unikatowych ozdobnych roślin w pobliżu placu, gdyż w trakcie zabawy mogą ulec zniszczeniu.

Urządzenia do ogrodu dla dzieci

Kupując urządzenia należy wziąć pod uwagę wiek i liczbę dzieci, które będą z nich korzystały. Ważne jest też dostosowanie wielkości poszczególnych elementów do przestrzeni, jaką przeznaczamy na plac zabaw. Dokonując wyboru, pamiętajmy by urządzenia były solidne, nie wyższe niż 3 metry, a podesty będące powyżej 60 cm miały balustrady.

Zobacz także: Sport w ogrodzie

Piaskownica jest jednym z najbardziej popularnych i lubianych przez dzieci miejscem na zabawę. Dobrze, gdy posiada siedzisko i przykrywę chroniąca przed deszczem i zwierzęcymi zanieczyszczeniami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Ogrodowy plac zabaw nie może istnieć bez huśtawki. To zarówno ładny element małej architektury, jak i miejsce zabaw i odpoczynku nie tylko dla najmłodszych. Może mieć różną konstrukcje i być wykonana z wielu materiałów, ale najważniejsze by była stabilna i bezpieczna.

Jeżeli posiadamy duży ogród, wyszukanym rozwiązaniem będzie drewniany domek ze zjeżdżalnią, często występujący w parkach i na osiedlowych placach zabaw. Z pomocą takich urządzeń zabawa naszych dzieci może być wyjątkowo fascynująca.

Zobacz także: Pies w ogrodzie

Dla starszych dzieci dobrym rozwiązaniem są tory przeszkód utworzone na przykład z drewnianych drabinek. Taką instalację można wykonać samemu. Forma, kształt i wykorzystane materiały zależą wyłącznie od naszej wyobraźni. Często nieużywane w ogrodzie przedmioty mogą posłużyć jako elementy niepowtarzalnej konstrukcji. Pamiętajmy tylko, by nie stwarzała ona zagrożenia dla dzieci.

Gdy tworzymy przydomowy plac zabaw, pamiętajmy przede wszystkim o jego bezpieczeństwie. Kompletując urządzenia dla dzieci nie kierujmy się wyłącznie ich wybujałą formą, bo często proste rozwiązania są najbardziej uniwersalne i najlepiej pobudzają wyobraźnie dziecka.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

Pilne: rząd zdecydował teraz oszczędzanie na Koncie Mieszkaniowym łatwiejsze i z wyższym oprocentowaniem

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA