Kalanchoe Blossfelda (Kalanchoe Blossfeldiana)
REKLAMA
REKLAMA
Najlepsze podłoże
Kalanchoe blossfelda lubi przepuszczalne podłoża. Roślina będzie dobrze rosła zarówno w ziemi przeznaczonej dla roślin kaktusowatych, jak i w uniwersalnej ziemi do roślin doniczkowych. Możemy też samodzielnie stworzyć przepuszczalną mieszankę mieszając uniwersalną ziemię do kwiatów doniczkowych z odrobiną piasku.
REKLAMA
Jak podlewać kalanchoe blossfelda?
Kalanchoe blossfelda lubi obfite podlewanie, niemniej jednak powinniśmy uważać, aby rośliny nie przelać. Roślinę najlepiej jest podlewać, kiedy wierzchnia warstwa ziemi w doniczce całkowicie wyschnie. Jeśli roślinę będziemy podlewać zbyt intensywnie, zacznie obumierać i gnić co w efekcie może doprowadzić do jej śmierci.
Jak nawozić kalanchoe blossfelda?
Kalanchoe blossfelda powinno się nawozić, kiedy roślina jest w fazie kwitnienia. Do tego celu najlepiej jest wykorzystać uniwersalny nawóz do roślin doniczkowych.
Jak przesadzać kalanchoe blossfelda?
Kalanchoe blossfelda należy przesadzać tylko wtedy, kiedy jeśli jest to naprawdę potrzebne np. kiedy korzenie rośliny są już tak rozrośnięte, że nie mieszczą się w doniczce. Czynność tę najlepiej jest wykonywać w okresie wiosennym.
Czy kalanchoe blossfelda można rozmnażać?
Tak. Kalanchoe blossfelda najlepiej jest rozmnażać poprzez sadzonki wierzchołkowe. Kiedy chcemy rozmnożyć roślinę, należy urwać wierzchołek rośliny, a następnie wsadzić go do ukorzeniacza. Kiedy sadzonka wypuści korzeń, będziemy mogli zasadzić roślinę do nowej doniczki.
Najlepsze miejsce na kalanchoe blossfelda
Kalanchoe blossfelda najlepiej czuje się na stanowisku słonecznym – bez obaw możemy ustawić ją na okiennym parapecie. Kalanchoe blossfelda możemy też uprawiać w ogrodzie, ale aby to było możliwe temperatura w dzień i w nocy nie powinna spadać poniżej 15°C – inaczej roślina zmarznie i będzie do wyrzucenia. W ogrodzie kalanchoe blossfelda świetnie odnajdzie się na rabatach kwiatowych, można ja także sadzić na skalnikach. Roślina ta dorasta do ok. 30 cm wysokości.
Zobacz także: Opuncja figowa (Opuntia ficus-indica)
Zobacz także: Takka Chantriera – kwiat nietoperz
Zobacz także: Płomień Afryki (Delonix regia)
REKLAMA
REKLAMA