Kwiaty na stanowisko słoneczne: kompendium
REKLAMA
REKLAMA
Jednym z kwiatów, który świetnie czuje się na stanowisku słonecznym jest cantedeskia. Należy jednak pamiętać o tym, że cantedeskię należy chronić przed bezpośrednimi promieniami słonecznymi. Cantedeskię należy przesadzać na przełomie sierpnia i września albo w lutym. Ta roślina lubi lekką i przepuszczalną glebę, dlatego warto dodać do ziemi trochę torfu.
REKLAMA
Więcej o cantedeskii: Cantedeskia – elegancka królowa Afryki
Żywe kamienie to roślina charakteryzująca się dwoma zrośniętymi liśćmi, które przypominają drobne kamyki. Żywe kamienie podlewamy tylko latem, raz na dwa tygodnie. Tych kwiatów nie należy nawozić.
Przeczytaj: Żywy Kamień (Litops)
Inną rośliną doskonale rosnącą na stanowiskach słonecznych jest eszeweria nazywana także kamienną różą. Eszeweria nie wymaga częstego podlewania ze względu na to, że magazynuje wodę w liściach. Liście eszewerii mają różnorodne kolory i kształty.
Zobacz eszewerię: Eszeweria – kamienna róża
Do roślin, które możemy uprawiać na słonecznym parapecie zaliczamy również wrzos. Wrzos coraz częściej uprawiany jest w doniczkach na parapetach i tarasach w naszych domach. Wrzosy kwitną od lipca do października. Najlepszą glebą dla wrzosu będzie gleba przepuszczalna i kwaśna.
Więcej o wrzosie: Wrzosy w doniczce
Echinokaktus nazywany także poduszką teściowej czy złotą beczką to kolejny z kwiatów, które możemy uprawiać na stanowisku słonecznym. Echinokaktusa najlepiej podlewać do podstawki i nawozić specjalnym nawozem do kaktusów.
Przeczytaj: Echinokaktus (Echinocactus)
Innym efektownym kwiatem lubiącym stanowiska słoneczne jest grubosz. W jego mięsistych liściach i łodygach gromadzi się woda, dlatego nie wymaga on częstego podlewania. Od wiosny do jesieni należy nawozić grubosza nawozem odpowiednim dla kaktusów.
Więcej o gruboszu: Grubosz (Crassula)
REKLAMA
REKLAMA