REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Stroczyk. Fot. Fotolia
Stroczyk. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli kwiaty w domu, to koniecznie w doniczkach. A jeśli doniczki – to wypełnione ziemią. A to wcale nie jest takie oczywiste. Poznaj inny sposób uprawy roślin.

Metoda ta to hydroponika. Polega na uprawie roślin w wodzie, bez użycia tradycyjnego podłoża. Oczywiście nie polega to na wrzucaniu roślin do naczyń z wodą – tego większość gatunków by nie wytrzymało, zalewane wodą korzenie szybko zaczynają gnić.

REKLAMA

Jak to działa?

W uprawie hydroponicznej wykorzystuje się dwa naczynia. Kwiat umieszczamy w mniejszym, wewnętrznym. Wypełniamy je dobrze przepuszczalnym podłożem, zwykle w formie granulatów, świetnie sprawdza się keramzyt. W zewnętrznym naczyniu natomiast znajduje się woda wzbogacona o mieszankę składników odżywczych.

Zobacz także:  Storczyki – co zrobić, aby zakwitły na nowo?

Dla działania tego mechanizmu konieczny jest też wskaźnik optymalnej wilgotności, który znajduje się w wewnętrznym naczyniu. Pokazuje on trzy zakresy: minimum, optymalny i maksimum. Na co dzień wskazówka powinna pokazywać wartości optymalne; gdy poziom spada, należy uzupełnić wodę w zewnętrznym naczyniu. Zakres maksymalny przyda się natomiast, gdy planujemy dłuższy wyjazd – wystarczy wlać więcej wody, by roślina miała odpowiednią wilgotność przez cały nasz urlop.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak rozpocząć uprawę hydroponiczną?

W ten sposób możemy uprawiać właściwie wszystkie gatunki roślin. Dobrze rosną nawet sukulenty, uznawane powszechnie za rośliny, ktore nie potrzebują wiele wody. Na początek najlepiej kupić gotowe zestawy pojemników i granulat. Zasadzenie rośliny jest proste – wystarczy umieścić ją na niewielkiej ilości granulatu i obsypać podłożem tak, by trzymała się pionowo. Już na wstępie musimy też zaopatrzyć się w nawozy, jakie trzeba dodawać przy każdym uzupełnieniu wody.

Zalety uprawy hydroponicznej

Do największych zalet należy brak konieczności codziennego podlewania – to idealna metoda dla zapominalskich. Poza tym nie musimy się martwić o nasze rośliny, gdy planujemy wyjazd urlopowy. Rośliny uprawiane w ten sposób nie wymagają też przesadzania – wystarczy raz na dwa – trzy miesiące obciąć korzenie, które przerosły pojemnik.

Zobacz także: Hydroponika – uprawa roślin bez ziemi

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

REKLAMA

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Pompa ciepła plus piec na pellet lub kominek na drewno: 25%-45% oszczędności na ogrzewaniu przy takim połączeniu

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

Czy dziecko odpowie za czynszowe długi rodziców?

Młodzi lokatorzy zadłużonych mieszkań czynszowych z czasem osiągają pełnoletność. Wyjaśniamy, czy ta zmiana oznacza odpowiedzialność za dług. 

Dlaczego wynajmujemy mieszkania? Nie zawsze chodzi o pieniądze

Brak środków na zakup własnego M niekoniecznie jest jedynym ważnym powodem do wynajmu mieszkania. Eksperci z portalu GetHome.pl przyglądają się ciekawej ankiecie przeprowadzanej przez NBP. Wnioski są interesujące. 

REKLAMA

Czy obniżka stóp procentowych mogłaby sprawić, że sprzedaż mieszkań wzrośnie?

Czy obniżka stóp procentowych wpłynęłaby na sprzedaż mieszkań? Czy tańsze kredyty standardowe, bez rządowego wsparcia mogłyby być impulsem do zakupu własnego M? 

Nareszcie dobre wiadomości dla kupujących mieszkania: na rynku wtórnym ceny ofertowe zaczęły spadać, choć nie wszystkie

Ustępować z ceny zaczęli przede wszystkim oferujący mieszkania o średniej powierzchni i w mniejszych miastach wojewódzkich. W Warszawie natomiast jeszcze nie spadają, ale już nie rosną. Eksperci prognozują, że przynajmniej do końca roku ten spadkowy trend się utrzyma.

REKLAMA