REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Porównanie ubezpieczeń podróżnych

Piotr Gontarek, HUKE Finanse
Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.
Wakacje Fot. Fotolia
Wakacje Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szykując się na wyjazd staramy się aby w naszym bagażu znalazło się wszystko to co może się przydać w miejscu naszego wypoczynku. Tak zaopatrzeni czujemy się bezpiecznie. Często zapominamy o najważniejszej rzeczy – polisie podróżnej pomagającej w trudnych sytuacjach mogących zdarzyć się za granicą. Co powinno być w polisie i ile to kosztuje?

O wartości polisy podróżnej najlepiej wiedzą Ci, którzy musieli skorzystać za granicą z pomocy medycznej, którym odwołano lot powrotny do kraju, którym zginął bagaż bądź którzy musieli zapłacić za szkody przez siebie wyrządzone innym osobom lub rzeczom innych osób.

REKLAMA

Poniżej przedstawione jest porównanie wybranych ofert ubezpieczeń podróżnych różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Porównanie to zostało przygotowane na podstawie porównywarki ubezpieczeń marketubezpieczeniowy.huke.pl.

Zobacz także: Wakacyjne ubezpieczenie samochodu

REKLAMA

Najważniejszą składową ubezpieczenia podróżnego są koszty leczenia, ponieważ koszty te w przypadku pobytu w szpitalu z powodu choroby lub wypadku mogą być bardzo wysokie. Koszty te przekraczają często kwotę 10000 zł a nawet 100000 zł w przypadku konieczności przeprowadzenia operacji w miejscu wypoczynku. Do kosztów leczenia dochodzi również opłata za transport medyczny np. z miejsca wypadku do placówki medycznej oraz wysoki koszt transportu medycznego do kraju w przypadku zalecenia takiego transportu przez lekarza. Warto więc wybrać wariant ubezpieczenia z większą sumą ubezpieczenia za koszty leczenia. Porównując ubezpieczenie Warty w wariancie z podstawową sumą ubezpieczenia 10000 euro oraz ubezpieczenia UNIQA z sumą ubezpieczenia 250000 zł okazuje się, że za dopłatą składki w wysokości 8 zł możemy mieć 5 razy większą sumę ubezpieczenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Osoby, które udają się w kraje egzotyczne powinny sprawdzić czy zakres ubezpieczenia obejmuje choroby tropikalne. Nie wszystkie warianty ubezpieczeń pokryją koszty leczenia takich chorób. Na zakres powinny zwrócić też uwagę osoby chore na choroby przewlekłe, którym podczas wyjazdu może pogorszyć się stan zdrowia. Z prezentowanych w tabeli ofert ubezpieczeń tylko UNIQA włącza takie ryzyko do zakresu ubezpieczenia.

Zobacz także: Jak odzyskać pieniądze od bankrutującego biura podróży?

Nasz długo planowany i długo wyczekiwany wyjazd na wakacje może całkiem zepsuć zagubiony lub skradziony bagaż. W takim wypadku musielibyśmy zakupić za własne pieniądze przynajmniej minimum rzeczy niezbędnych podczas pobytu tj. ubrania czy kosmetyki. W zależności od potrzeb koszt takich zakupów to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ubezpieczenie podróżne pozwala wszystkie te koszty pokryć z wypłaty świadczenia. Oczywiście sumy ubezpieczenia różnią się w zależności od wariantu ubezpieczenia (w prezentowanym przykładzie od 500 zł do 5000 zł).

Zobacz także: Co zrobić, gdy zgubimy portfel z dokumentami?

REKLAMA

Kolejną opcją, którą warto rozważyć jest włączenie do zakresu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Działa ono w przypadku kiedy na wyjeździe z naszej winy uszkodzimy czyjąś własność lub spowodujemy wypadek, w wyniku którego szkodę na zdrowiu lub życiu poniesie osoba trzecia. Dobrym tego przykładem jest jazda na rowerze lub skuterze wodnym. Podczas takiej jazdy możemy spowodować uszkodzenie czyjegoś mienia np. zarysowanie samochodu, uszkodzenie łodzi jak również możemy spowodować wypadek np. potrącić pieszego lub uderzyć skuterem płynącą osobę. W takich przypadkach my jako sprawcy zdarzenia jesteśmy zobowiązani do jej naprawienia, a co za tym idzie do pokrycia kosztów naprawy rzeczy lub kosztów leczenia osoby pokrzywdzonej.

Jeżeli już wykupimy ubezpieczenie podróżne nie zapominajmy zabrać ze sobą polisy oraz warunków ubezpieczenia. Dokumenty te zawierają wszystkie informacje na temat zakresu oraz wysokości sum ubezpieczenia dla poszczególnych ryzyk. Znajduje się tam również numer telefonu do centrum zgłoszenia zdarzenia, pod który należy dzwonić w przypadku wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego. Jest bardzo ważne by jak najszybciej zgłosić do towarzystwa wystąpienie wypadku po to, aby towarzystwo mogło bezpośrednio kontaktować się z placówką medyczną, do której skierował się lub został skierowany poszkodowany.

Warto posiadać takie ubezpieczenie, żeby pomimo przykrych niespodzianek jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu, zachować miłe wakacyjne wspomnienia.

Zobacz także: Wakacje za granicą – wziąć kartę czy gotówkę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wakacje kredytowe - na co przeznaczyć środki z zawieszonych rat kredytu?

Wakacje kredytowe 2024. Również i w tym roku można składać wnioski o zawieszenie łącznie do czterech rat kredytu hipotecznego. Zostaną one przesunięte na koniec okresu spłaty bez dodatkowych odsetek czy opłat. Z danych Związku Przedsiębiorstw Finansowych (ZPF) wynika, że obecnie problemy z terminową spłatą zobowiązań, w tym kredytów, ma blisko 1/3 Polaków. 

W maju ciąg dalszy korekty danych GUS budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja GUS, publikująca wstępne dane budownictwa mieszkaniowego w maju oraz pięciu pierwszych miesiącach bieżącego roku, potwierdziła zapoczątkowaną miesiąc wcześniej korektę ich półtorarocznego trendu wzrostowego. 

Deweloperzy wstrzymują inwestycje. Co z nowym programem kredytowym?

Spółki deweloperskie nadal ograniczają tempo inwestycji. Na rynku widać wyraźne oczekiwanie na informacje dotyczące nowego programu kredytowego.

Czy kupujący mieszkania zbuntują się przeciwko wysokim cenom?

Biura sprzedaży firm deweloperskich i agencji pośrednictwa zaczęły pustoszeć, co w ocenie niektórych obserwatorów rynku mieszkaniowego może być wstępem do obniżek cen mieszkań. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, czy faktycznie kupujący mają już dość płacenia za nie bajońskich sum. 

REKLAMA

Czy warto teraz inwestować w nieruchomości? [WYWIAD]

Czy to dobry czas na inwestycję w nieruchomości? Jakie są największe wady i zalety tego rodzaju inwestycji? Jakich błędów się ustrzegać? Odpowiada dr Paweł Kobierski, prezes zarządu Sun & Snow Real Estate. 

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżce stóp wpłynie prawdopodobnie na wzrost cen nieruchomości

Szef działu rynków kapitałowych i nieruchomości biurowych w JLL Marcin Sulewski ocenia, że decyzja Europejskiego Banku Centralnego o obniżeniu stóp procentowych wpłynie pozytywnie na rynek inwestycyjny. Spowoduje obniżenie kosztów finansowania, a płynność na rynku finansowym powinna wzrosnąć, co implikuje ożywienie na rynku inwestycyjnym, wzrost zainteresowania inwestorów i prawdopodobnie też wzrost cen nieruchomości.

Najtańsze nowe mieszkania [czerwiec 2024 r.]. Ile kosztują u deweloperów?

Za jaką cenę kupimy najtańsze, nowe mieszkania? Jaki mają metraż? W których osiedlach je kupimy? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Termomodernizacja. Polacy są sceptyczni co do unijnej dyrektywy dotyczącej modernizacji budynków

Przyjęta na początku 2024 r. dyrektywa EPBD ma sprawić, że w ciągu kolejnych 26 lat budynki w Unii Europejskiej nie będą emitować gazów cieplarnianych. Mamy istotną grupę, około 1/3 Polaków, którzy dosyć sceptycznie oceniają nowe wymogi.

REKLAMA

Szkody wywołane burzą a ubezpieczenie. Zabezpiecz mienie, fotografuj zniszczenia. Jeśli to konieczne szybko napraw - ubezpieczyciel zwróci koszty niezbędnych prac

Polska Izba Ubezpieczeń udzieliła rad jak podchodzić do problemów z mieniem w czasie burz i nawałnic. Radzi, jak zgłosić szkodę spowodowaną przez różne zjawiska pogodowe, oraz jak zabrać się za usuwanie skutków nawałnic.

MKiŚ: Strefy czystego transportu w miastach będą obowiązkowe

Miasta będą miały obowiązek tworzenia stref czystego transportu. Jednak samorządy będą też mogły podjąć uchwałę o likwidacji takiej strefy.

REKLAMA