REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Porównanie ubezpieczeń podróżnych

Piotr Gontarek, HUKE Finanse
Firma HUKE Finanse jest multiagencją, która oferuje pełen zakres produktów ubezpieczeniowych i kredytowych.
Wakacje Fot. Fotolia
Wakacje Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szykując się na wyjazd staramy się aby w naszym bagażu znalazło się wszystko to co może się przydać w miejscu naszego wypoczynku. Tak zaopatrzeni czujemy się bezpiecznie. Często zapominamy o najważniejszej rzeczy – polisie podróżnej pomagającej w trudnych sytuacjach mogących zdarzyć się za granicą. Co powinno być w polisie i ile to kosztuje?

O wartości polisy podróżnej najlepiej wiedzą Ci, którzy musieli skorzystać za granicą z pomocy medycznej, którym odwołano lot powrotny do kraju, którym zginął bagaż bądź którzy musieli zapłacić za szkody przez siebie wyrządzone innym osobom lub rzeczom innych osób.

REKLAMA

Poniżej przedstawione jest porównanie wybranych ofert ubezpieczeń podróżnych różnych towarzystw ubezpieczeniowych. Porównanie to zostało przygotowane na podstawie porównywarki ubezpieczeń marketubezpieczeniowy.huke.pl.

Zobacz także: Wakacyjne ubezpieczenie samochodu

REKLAMA

Najważniejszą składową ubezpieczenia podróżnego są koszty leczenia, ponieważ koszty te w przypadku pobytu w szpitalu z powodu choroby lub wypadku mogą być bardzo wysokie. Koszty te przekraczają często kwotę 10000 zł a nawet 100000 zł w przypadku konieczności przeprowadzenia operacji w miejscu wypoczynku. Do kosztów leczenia dochodzi również opłata za transport medyczny np. z miejsca wypadku do placówki medycznej oraz wysoki koszt transportu medycznego do kraju w przypadku zalecenia takiego transportu przez lekarza. Warto więc wybrać wariant ubezpieczenia z większą sumą ubezpieczenia za koszty leczenia. Porównując ubezpieczenie Warty w wariancie z podstawową sumą ubezpieczenia 10000 euro oraz ubezpieczenia UNIQA z sumą ubezpieczenia 250000 zł okazuje się, że za dopłatą składki w wysokości 8 zł możemy mieć 5 razy większą sumę ubezpieczenia.

Osoby, które udają się w kraje egzotyczne powinny sprawdzić czy zakres ubezpieczenia obejmuje choroby tropikalne. Nie wszystkie warianty ubezpieczeń pokryją koszty leczenia takich chorób. Na zakres powinny zwrócić też uwagę osoby chore na choroby przewlekłe, którym podczas wyjazdu może pogorszyć się stan zdrowia. Z prezentowanych w tabeli ofert ubezpieczeń tylko UNIQA włącza takie ryzyko do zakresu ubezpieczenia.

Zobacz także: Jak odzyskać pieniądze od bankrutującego biura podróży?

Nasz długo planowany i długo wyczekiwany wyjazd na wakacje może całkiem zepsuć zagubiony lub skradziony bagaż. W takim wypadku musielibyśmy zakupić za własne pieniądze przynajmniej minimum rzeczy niezbędnych podczas pobytu tj. ubrania czy kosmetyki. W zależności od potrzeb koszt takich zakupów to od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ubezpieczenie podróżne pozwala wszystkie te koszty pokryć z wypłaty świadczenia. Oczywiście sumy ubezpieczenia różnią się w zależności od wariantu ubezpieczenia (w prezentowanym przykładzie od 500 zł do 5000 zł).

Zobacz także: Co zrobić, gdy zgubimy portfel z dokumentami?

REKLAMA

Kolejną opcją, którą warto rozważyć jest włączenie do zakresu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Działa ono w przypadku kiedy na wyjeździe z naszej winy uszkodzimy czyjąś własność lub spowodujemy wypadek, w wyniku którego szkodę na zdrowiu lub życiu poniesie osoba trzecia. Dobrym tego przykładem jest jazda na rowerze lub skuterze wodnym. Podczas takiej jazdy możemy spowodować uszkodzenie czyjegoś mienia np. zarysowanie samochodu, uszkodzenie łodzi jak również możemy spowodować wypadek np. potrącić pieszego lub uderzyć skuterem płynącą osobę. W takich przypadkach my jako sprawcy zdarzenia jesteśmy zobowiązani do jej naprawienia, a co za tym idzie do pokrycia kosztów naprawy rzeczy lub kosztów leczenia osoby pokrzywdzonej.

Jeżeli już wykupimy ubezpieczenie podróżne nie zapominajmy zabrać ze sobą polisy oraz warunków ubezpieczenia. Dokumenty te zawierają wszystkie informacje na temat zakresu oraz wysokości sum ubezpieczenia dla poszczególnych ryzyk. Znajduje się tam również numer telefonu do centrum zgłoszenia zdarzenia, pod który należy dzwonić w przypadku wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego. Jest bardzo ważne by jak najszybciej zgłosić do towarzystwa wystąpienie wypadku po to, aby towarzystwo mogło bezpośrednio kontaktować się z placówką medyczną, do której skierował się lub został skierowany poszkodowany.

Warto posiadać takie ubezpieczenie, żeby pomimo przykrych niespodzianek jakie mogą nas spotkać podczas wyjazdu, zachować miłe wakacyjne wspomnienia.

Zobacz także: Wakacje za granicą – wziąć kartę czy gotówkę?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Nieruchomości
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

  Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

  Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

  Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

  Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

  Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

  Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

  Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

  REKLAMA

  Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

  W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

  Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

  Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

  Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

  Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

  Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

  Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

  REKLAMA

  Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

  Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

  Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

  Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

  REKLAMA