REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać kredyt hipoteczny? Na co zwrócić uwagę?

Na najkorzystniejsze warunki cenowe kredytów hipotecznych mogą liczyć tylko wybrani klienci.
Na najkorzystniejsze warunki cenowe kredytów hipotecznych mogą liczyć tylko wybrani klienci.

REKLAMA

REKLAMA

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele promocyjnych ofert kredytów hipotecznych. Co jest najważniejsze dla klienta? Szybka decyzja kredytowa, brak prowizji czy niska marża? Radzimy, na co zwrócić uwagę, gdy zadłużamy się w banku.

Koniecznie zwróć uwagę na przypisy i szczegółowe warunki promocji

REKLAMA

Oferty specjalne produktów i usług bankowych komunikowane są w niemalże perfekcyjny sposób. Zawsze instytucje finansowe eksponują te parametry, które uważają za najbardziej istotne ze swojego punktu widzenia. Mniej spektakularne atrybuty ofert zazwyczaj zamieszczane są jedynie w szczegółowym opisie promocji lub przypisie „pod gwiazdką”. Sprawdźmy, na co zwrócić największą uwagę, porównując poszczególne propozycje banków.

Zobacz także: Czy warto zainteresować się kredytem u dewelopera?

Regulamin promocji tylko dla wybranych

REKLAMA

Na najkorzystniejsze warunki cenowe kredytów hipotecznych mogą liczyć tylko wybrani klienci. Takie wnioski nasuwają się po analizie szczegółowych postanowień regulaminów ofert specjalnych. Czy jednak stawiane przed klientami warunki są trudne do zrealizowania? Otóż nie!
W jaki sposób spełnić wymagania banku?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• zazwyczaj i tak otwieramy konto w banku, w którym zaciągamy kredyt – tak, aby jego spłata była możliwie szybka i tania;
• ustanowienie przekazywania wynagrodzenia na takie konto wydaje się zatem oczywiste;

• zakup karty kredytowej może okazać się przydatny w razie nieprzewidzianych wydatków, których nie uwzględnialiśmy wcześniej w swoim budżecie;

• przystąpienie do ubezpieczenia tylko podnosi nasz komfort i przydaje się w sytuacji, kiedy mamy do czynienia z nieszczęśliwym wypadkiem – bezpieczeństwa nigdy dość.

Dyscyplina to podstawa

Gdy decydujemy się na skorzystanie z wybranej oferty promocyjnej kredytu hipotecznego, musimy pamiętać o tym, że może być konieczne spełnienie przez nas pewnych wymagań banku. Wystarczy raz nie zapewnić wpływów w odpowiedniej wysokości i już warunki naszego kredytu zostaną przywrócone do standardowego poziomu. Takie obostrzenia wymagają od nas dyscypliny i pilnowania domowych finansów na bieżąco, tak aby uniknąć „przykrej” niespodzianki. Czego jednak Polak nie jest w stanie zrobić, aby zapłacić mniej za swoje marzenia o własnej nieruchomości? Naprawdę wiele – warto jednak działać rozsądnie i z głową.

Eksperci TotalMoney.pl

Zobacz także: Skorzystaj z dopłaty do kredytu przy zakupie mieszkania

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

Nadchodzi dobry czas na kupno mieszkania w atrakcyjnej cenie, jeszcze przed końcem 2024 roku

Teraz to kupujący będą częściej rozdawać karty i mocniej negocjować cenę, wynika z prognoz ekspertów rynku nieruchomości dotyczących czwartego kwartału 2024 roku. Do końca roku liczba ogłoszeń powinna jeszcze wzrosnąć, co daje więcej szans na zakup atrakcyjnego cenowo i lokalizacyjnie mieszkania.

Amarylis – najpiękniejszy kwiat na Boże Narodzenie. Wystaw cebulkę, a zakwitnie na Święta [Wskazówki]

Oto najpiękniejszy i najbardziej okazały kwiat na Boże Narodzenie. Wystaw cebulkę w listopadzie i zacznij podlewać, a zakwitnie w grudniu na Święta. Jaką ziemię powinien mieć? Czy uprawa jest trudna? Oto kilka wskazówek.

10 największych miast świata [LISTA]

Są dane na 2024 rok. Największe miasta świata pod względem liczby mieszkańców znajdują się w Japonii, Indiach, Chinach, Bangladeszu, Brazylii, Egipcie i Meksyku. Które miasto jest największe na świecie?

REKLAMA

Rządowy Portal DOM - czy będzie pomocny dla kupujących nieruchomości?

Portal DOM to jeden z pomysłów projektu nowelizacji ustawy deweloperskiej. Ma on poprawić przejrzystość rynku m.in. w zakresie cen transakcyjnych mieszkań deweloperskich i z rynku wtórnego. Jak oceniają ten pomysł deweloperzy? W jakim stopniu portal może rzeczywiście pomóc kupującym? 

Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

REKLAMA

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

REKLAMA