REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Idealny projekt domu dla rodziny z małymi dziećmi

 Tooba.pl
Projekty domów gotowych i garaży

REKLAMA

Wolno stojący dom jednorodzinny stanowi spełnienie marzeń wielu rodzin. Przydomowy ogródek przyda się dorosłym, a gdy na świat przyjdą dzieci - okaże się po prostu niezastąpiony.

REKLAMA

Fot. Tooba.pl

Dopóki rodzina jest bezdzietna, wolno stojący dom może przegrać w konkurencji z atrakcyjnie usytuowanym mieszkaniem. Gdy jednak na świecie pojawią się dzieci, priorytety zmieniają się i to, co dotychczas było marginalizowane, nagle nabiera znaczenia. Spokój, bezpieczeństwo, komfortowy dystans do sąsiadów, prywatny plac zabaw na świeżym powietrzu – to atuty, których nie zapewni mieszkanie w obiekcie wielorodzinnym. Budowa domu wydaje się wówczas bardziej interesującym rozwiązaniem, tym bardziej, że koszty obydwóch inwestycji mogą okazać się porównywalne.

Fot. Tooba.pl

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także:  Działka z defektem

Bezpieczeństwo na parterze

Jak zatem wybrać projekt, aby po jego zrealizowaniu dom okazał się wygodny i bezpieczny nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci? Za najlepsze dla rodzin z małymi dziećmi uchodzą budynki parterowe. W takich domach wszystkie pomieszczenia – w tym sypialnie najmłodszych – są zlokalizowane na jednym poziomie, rodzice nie muszą codziennie pokonywać schodów, sprawując opiekę nad maluchami. Parterowy dom ze względu na brak schodów jest przy tym bezpieczniejszy. Warto też zwrócić uwagę na zlikwidowanie pozostałych różnic między poziomami podłóg. Wszystkie takie miejsca stanowią potencjalne zagrożenie dla maluchów stawiających swoje pierwsze kroki.   

Fot. Tooba.pl

Poddasze do adaptacji

Atrakcyjną propozycją dla rodzin z małymi dziećmi są także parterowe domy z możliwością adaptacji poddasza. Ich główna zaleta polega na możliwości dostosowania budynku do zmieniających się potrzeb rodziny. W domu z poddaszem do adaptacji wszystkie niezbędne pokoje planuje się na parterze. Na dole umieszcza się salon, kuchnię, pomieszczenia gospodarcze i wszystkie sypialnie. U góry natomiast pozostaje przestrzeń, którą można zaaranżować w późniejszym czasie. Być może rodzina powiększy się, może z czasem nastoletnie dzieci zamarzą o większej dozie prywatności i przeniosą się na poddasze, a może na górze powstanie pracownia lub siłownia? Wszystkiego nie da się przewidzieć, ale zachowując dodatkową powierzchnię, różne problemy będzie można w przyszłości rozwiązać.

Zobacz także: Szybkie i tanie domy szkieletowe

Zamknięta kuchnia

Na co jeszcze zwrócić uwagę, dbając o komfort i bezpieczeństwo najmłodszych i ich rodziców? Na pewno warto przyjrzeć się wzajemnej lokalizacji sypialni rodziców i maluchów. W pierwszych latach im mniejsza odległość między nimi, tym wygodniej. Miejscem, w którym na dzieci mogą czaić się rozmaite zagrożenia, niewątpliwie jest kuchnia. Lepiej więc, jeśli zostanie oddzielona od pozostałych wnętrz. Podobnie rzecz się ma z kominkiem, do którego dostęp trzeba dzieciom uniemożliwić. Wybierając projekt domu, warto też zwrócić uwagę na obecność wszelkich schowków i pomieszczeń pomocniczych, które ułatwią wykonywanie codziennych prac domowych i pozwolą na wygodne przechowywanie wózków, rowerków i innych sprzętów.

Zobacz także:  Jakie domy najchętniej budują Polacy?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

REKLAMA

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

REKLAMA