REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów pod hasłem „Fakty i Mity”

Fakty i Mity o stolarce, czyli kolejny Konwent Stolarki  III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów pod hasłem „Fakty i Mity”
Fakty i Mity o stolarce, czyli kolejny Konwent Stolarki III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów pod hasłem „Fakty i Mity”

REKLAMA

REKLAMA

27–28 lutego br. w Krakowie odbył się III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów. Wydarzenie zgromadziło prawie 120 uczestników. Celem spotkania była wymiana informacji na temat stolarki. Spotkanie odbyło się w profesjonalnej atmosferze, zaprezentowano wiele innowacji, nie zabrakło też wymiany doświadczeń.

REKLAMA

Tego typu szkolenia organizowane są przez producentów i dostawców dla producentów, dostawców i dystrybutorów, dla fachowców i specjalistów. Prezentacje firmy Aluplast o przyszłości stolarki PVC, o nowych rozwiązaniach, jak i prezentacje firm: Selena, Exte, Roto-Frank, Fakro, Effector czy Klinar inspirowały wszystkich do dyskusji, czasami bardzo intensywnej i prowadzącej do wielu nowych wniosków. Nie sposób nie podziękować firmie AIB - głównemu Patronowi Konwentu, za przygotowanie stanowisk do montażu stolarki i za bardzo profesjonalne poprowadzenie praktycznych pokazów. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują personalnie do Pana Michała Michałowicza właśnie z firmy AIB.

Na każdym z naszych konwentów nie brakuje przedstawicieli instytutów i laboratoriów badawczych. Tym razem swoją obecnością zaszczycili: Pan Andrzej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej i Pan Zbigniew Serement z Centrum Techniki Okrętowej (CTO), które również objęło ten Konwent swoim patronatem. Prezentacje Pana Andrzeja Żyły zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem – to człowiek encyklopedia w kwestii przepisów i norm, ale także bardzo pomocna osoba w kwestii optymalizacji badań różnych wariantów stolarki. Pan Zbigniew Serement, reprezentujący laboratoria badawcze CTO specjalizujące się w badaniach ogniowych, akustycznych i wytrzymałościowych równie błyskotliwie opowiadał o swoich doświadczeniach z branżą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do chwili obecnej organizatorzy gościli na szkoleniach i konwentach ponad 650 osób z całej Polski – wystawiając ponad 650 certyfikatów uczestnictwa dla osób od Morza Bałtyckiego do Tatr. Dziękując za zaufanie, wierzą, że robią coś pożytecznego dla branży, dla przyszłości i rozwoju polskiej stolarki. W trakcie spotkania pokazany został ciepły profesjonalny i kosztowo bardzo korzystny montaż okien, drzwi typu HS i rolet - i to przez kilka godzin. Wystawcy zaprezentowali wiele nowości i wiele ciekawych rozwiązań.

Zobacz także: LUBDREW 2014 – kolejna edycja Targów Obróbki Drewna

Wśród nowości wyróżniała się prawdopodobnie najlepsza i najbardziej energooszczędna pianka montażowa na rynku firmy Selena (marka Tytan), która już wkrótce będzie prezentowana na targach BUDMA i będzie dostępna w sprzedaży. Nowe konsole firmy Knelsen i zupełnie nowe rozwiązania „ciepłych parapetów” firmy Klinar mogą naprawdę inspirować i znacznie ułatwić montaż okien. Znajomość szyb i ich optymalne zastosowanie zostało w sposób szczególny przedstawione przez firmę Effector, która jest równie świetnym ekspertem w aluminium, zresztą sama produkująca stolarkę aluminiową. Firma Roto-Frank, potentat w dziedzinie okuć, wzbogacił swoją ofertę poprzez przejęcie firmy Gluske, specjalizującej się w produkcji podkładek do szyb dla wszystkich rodzajów okien. Firma Exte, ekspert w dziedzinie rolet, pokazała praktyczny montaż rolety zintegrowanej z oknem. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy rolet i markiz z napędem słonecznym firmy Fakro, komponentów do okien ... pionowych – to była i ciągle jest nowość na polskim rynku. Jeszcze dwa elementy nieodłączne towarzyszą konwentom – jest to interaktywny, dynamiczny przekaz i pokazy montażowe oraz panel Ekspertów, czyli swobodna wymiana zdań i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszej branży i jej problemów.

REKLAMA

Nie zabrakło też lżejszej części, czyli uroczystej kolacji, której zwieńczeniem była zabawa w „Casino Royal”, które było oblegane do późnych godzin wieczornych. Tłusty czwartek udał się w Krakowie w dwójnasób i co cieszy, wszyscy goście byli w szampańskich nastrojach.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o bloku prawnym, który cieszył się ogromną popularnością. Pani mecenas Agnieszka Rembiesa współpracująca z Kancelarią Prawniczą Koksztys, była bardzo komunikatywna, zrozumiała i sugestywna, pomimo zawiłości formalno-prawnych zawsze towarzyszących umowom i roszczeniom. Prezentacja dotycząca klauzul niedozwolonych, zaliczek i zadatków, gwarancji i rękojmi, wywołała tak wiele dyskusji i sprowokowała tyle pytań, że postanowiliśmy kontynuować ten wątek i tego typu bloki tematyczne.  Wart podkreślenia jest też fakt, że nasz Konwent był obsługiwany marketingowo przez firmę GutPR,  a Pani Hanna Gehrke - Gut osobiście wygłosiła prezentację na temat marketingu w branży stolarki.

Na koniec informacja, na którą mamy nadzieję czeka Polska Zachodnia: IV-ty Konwent Stolarki odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2014 we Wrocławiu. To bezprecedensowe wydarzenie, które zawsze inspiruje branżę, która motywuje do działania, integruje i nobilituje uczestników. Organizatorzy spodziewają się jak zawsze bardzo dużej frekwencji z Wrocławia, Opola i Poznania, a może także z Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina. Już dzisiaj w imieniu patronów i niezależnych ekspertów, serdecznie Państwa zapraszamy. Więcej informacji i zapisy pod adresem  mailowym: szkolenia@stolarkavip.pl lub pod nr telefonu: 531-561-202.

Organizatorzy czekają na producentów, montażystów, dilerów i dystrybutorów we Wrocławiu 11 - 12 kwietnia br. Mottem kolejnego Konwentu jest hasło ”Praktyka czyni Mistrza”, stąd uczestnicy mogą oczekiwać przełomowych wydarzeń i wielu ważnych pokazów, a także bloków tematycznych.

Źródło: Materiały prasowe

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

REKLAMA

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA