REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów pod hasłem „Fakty i Mity”

Subskrybuj nas na Youtube
Fakty i Mity o stolarce, czyli kolejny Konwent Stolarki  III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów pod hasłem „Fakty i Mity”
Fakty i Mity o stolarce, czyli kolejny Konwent Stolarki III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów pod hasłem „Fakty i Mity”

REKLAMA

REKLAMA

27–28 lutego br. w Krakowie odbył się III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów. Wydarzenie zgromadziło prawie 120 uczestników. Celem spotkania była wymiana informacji na temat stolarki. Spotkanie odbyło się w profesjonalnej atmosferze, zaprezentowano wiele innowacji, nie zabrakło też wymiany doświadczeń.

REKLAMA

Tego typu szkolenia organizowane są przez producentów i dostawców dla producentów, dostawców i dystrybutorów, dla fachowców i specjalistów. Prezentacje firmy Aluplast o przyszłości stolarki PVC, o nowych rozwiązaniach, jak i prezentacje firm: Selena, Exte, Roto-Frank, Fakro, Effector czy Klinar inspirowały wszystkich do dyskusji, czasami bardzo intensywnej i prowadzącej do wielu nowych wniosków. Nie sposób nie podziękować firmie AIB - głównemu Patronowi Konwentu, za przygotowanie stanowisk do montażu stolarki i za bardzo profesjonalne poprowadzenie praktycznych pokazów. Szczególne podziękowania organizatorzy kierują personalnie do Pana Michała Michałowicza właśnie z firmy AIB.

Na każdym z naszych konwentów nie brakuje przedstawicieli instytutów i laboratoriów badawczych. Tym razem swoją obecnością zaszczycili: Pan Andrzej Żyła z Laboratorium Techniki Budowlanej i Pan Zbigniew Serement z Centrum Techniki Okrętowej (CTO), które również objęło ten Konwent swoim patronatem. Prezentacje Pana Andrzeja Żyły zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem – to człowiek encyklopedia w kwestii przepisów i norm, ale także bardzo pomocna osoba w kwestii optymalizacji badań różnych wariantów stolarki. Pan Zbigniew Serement, reprezentujący laboratoria badawcze CTO specjalizujące się w badaniach ogniowych, akustycznych i wytrzymałościowych równie błyskotliwie opowiadał o swoich doświadczeniach z branżą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Do chwili obecnej organizatorzy gościli na szkoleniach i konwentach ponad 650 osób z całej Polski – wystawiając ponad 650 certyfikatów uczestnictwa dla osób od Morza Bałtyckiego do Tatr. Dziękując za zaufanie, wierzą, że robią coś pożytecznego dla branży, dla przyszłości i rozwoju polskiej stolarki. W trakcie spotkania pokazany został ciepły profesjonalny i kosztowo bardzo korzystny montaż okien, drzwi typu HS i rolet - i to przez kilka godzin. Wystawcy zaprezentowali wiele nowości i wiele ciekawych rozwiązań.

Zobacz także: LUBDREW 2014 – kolejna edycja Targów Obróbki Drewna

Wśród nowości wyróżniała się prawdopodobnie najlepsza i najbardziej energooszczędna pianka montażowa na rynku firmy Selena (marka Tytan), która już wkrótce będzie prezentowana na targach BUDMA i będzie dostępna w sprzedaży. Nowe konsole firmy Knelsen i zupełnie nowe rozwiązania „ciepłych parapetów” firmy Klinar mogą naprawdę inspirować i znacznie ułatwić montaż okien. Znajomość szyb i ich optymalne zastosowanie zostało w sposób szczególny przedstawione przez firmę Effector, która jest równie świetnym ekspertem w aluminium, zresztą sama produkująca stolarkę aluminiową. Firma Roto-Frank, potentat w dziedzinie okuć, wzbogacił swoją ofertę poprzez przejęcie firmy Gluske, specjalizującej się w produkcji podkładek do szyb dla wszystkich rodzajów okien. Firma Exte, ekspert w dziedzinie rolet, pokazała praktyczny montaż rolety zintegrowanej z oknem. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się pokazy rolet i markiz z napędem słonecznym firmy Fakro, komponentów do okien ... pionowych – to była i ciągle jest nowość na polskim rynku. Jeszcze dwa elementy nieodłączne towarzyszą konwentom – jest to interaktywny, dynamiczny przekaz i pokazy montażowe oraz panel Ekspertów, czyli swobodna wymiana zdań i odpowiedzi na wiele pytań dotyczących naszej branży i jej problemów.

REKLAMA

Nie zabrakło też lżejszej części, czyli uroczystej kolacji, której zwieńczeniem była zabawa w „Casino Royal”, które było oblegane do późnych godzin wieczornych. Tłusty czwartek udał się w Krakowie w dwójnasób i co cieszy, wszyscy goście byli w szampańskich nastrojach.

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o bloku prawnym, który cieszył się ogromną popularnością. Pani mecenas Agnieszka Rembiesa współpracująca z Kancelarią Prawniczą Koksztys, była bardzo komunikatywna, zrozumiała i sugestywna, pomimo zawiłości formalno-prawnych zawsze towarzyszących umowom i roszczeniom. Prezentacja dotycząca klauzul niedozwolonych, zaliczek i zadatków, gwarancji i rękojmi, wywołała tak wiele dyskusji i sprowokowała tyle pytań, że postanowiliśmy kontynuować ten wątek i tego typu bloki tematyczne.  Wart podkreślenia jest też fakt, że nasz Konwent był obsługiwany marketingowo przez firmę GutPR,  a Pani Hanna Gehrke - Gut osobiście wygłosiła prezentację na temat marketingu w branży stolarki.

Na koniec informacja, na którą mamy nadzieję czeka Polska Zachodnia: IV-ty Konwent Stolarki odbędzie się w dn. 11-12 kwietnia 2014 we Wrocławiu. To bezprecedensowe wydarzenie, które zawsze inspiruje branżę, która motywuje do działania, integruje i nobilituje uczestników. Organizatorzy spodziewają się jak zawsze bardzo dużej frekwencji z Wrocławia, Opola i Poznania, a może także z Gorzowa Wielkopolskiego i Szczecina. Już dzisiaj w imieniu patronów i niezależnych ekspertów, serdecznie Państwa zapraszamy. Więcej informacji i zapisy pod adresem  mailowym: szkolenia@stolarkavip.pl lub pod nr telefonu: 531-561-202.

Organizatorzy czekają na producentów, montażystów, dilerów i dystrybutorów we Wrocławiu 11 - 12 kwietnia br. Mottem kolejnego Konwentu jest hasło ”Praktyka czyni Mistrza”, stąd uczestnicy mogą oczekiwać przełomowych wydarzeń i wielu ważnych pokazów, a także bloków tematycznych.

Źródło: Materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA