REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zadaszenie wiaty garażowej – blacha, PCV czy folia?

Eco  Carport
Producent i dystrybutor wiat z drewna
Zadaszenie wiaty z PCV. Fot. Ecocarport
Zadaszenie wiaty z PCV. Fot. Ecocarport
Ecocarport

REKLAMA

REKLAMA

Jakie zadaszenie wiaty będzie najlepsze? Co wybrać, blachę, pcv a może folię dachową? Zobacz poradę eksperta.

Zakup zadaszenia na auto to dopiero początek. Aby wiata właściwie spełniała swoja funkcję, niezbędne jest zapewnienie ochrony przed czynnikami atmosferycznymi, które są szkodliwe dla naszego auta. Jaki rodzaj pokrycia dachowego wybrać? Poniżej przedstawiamy analizę wad i zalet najpopularniejszych rozwiązań.

REKLAMA

Dachy blaszane

Co najchętniej wybierają Polacy? Na rynku zadaszeń w naszym kraju zdecydowanie dominują dachy oparte na elementach blaszanych. Firma wytwarzająca tego typu produkty znajduje się niemal w każdej miejscowości. Ma to z pewnością bardzo pozytywny wpływ na ceny. Jednocześnie warto pamiętać, że dachy blaszane cechuje spora trwałość. Z drugiej jednak strony, to rozwiązanie ma też swoje wady. Jeśli zechcemy użyć blachy do pokrycia wiaty, nie zapominajmy, że ten materiał wyjątkowo się nagrzewa. Jest to szczególnie uciążliwe w lecie, gdy wiata po prostu nie spełni swojej funkcji jako ochrona przed słońcem.

Zobacz także: Wiata garażowa – z zabudowanymi ściankami czy bez?

Dach z PCV

Kolejnym bardzo popularnym rozwiązaniem jest montaż płyty PCV. Tego typu materiał ma szereg zalet. Przede wszystkim, powierzchnia takiego pokrycia jest przezroczysta, co oznacza brak problemów z nagrzewaniem się. Są one bardzo łatwe w samodzielnym montażu, dzięki czemu możemy oszczędzić na zapłacie dla ekipy budowlanej. Warto również pamiętać, że płyty PCV można z łatwo formować, co umożliwia dostosowanie ich do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli chodzi o indywidualizację zadaszenia, płyty PCV zdecydowanie zdobywają punkty. Jeśli przejrzymy ofertę zadaszeń z PCV na wiaty, okazuje się, że można wybierać z bardzo wielu kolorów.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zadaszenie wiaty z PCV. Fot. Ecocarport


Dach z folii

A może folia do pokrycia dachu? Taka decyzja to rozwiązanie zapewniające trwałość na długie lata. W przeciwieństwie do papy nie kruszy się i jest elastyczna. Ponadto, wygląda znacznie estetyczniej.

Do niedawna triumfy w naszym kraju święciły zadaszenia z papy. Obiektywnie jednak rzecz biorąc, takie pokrycie dachu nie jest specjalnie estetyczne. Ponadto dochodzi kwestia trwałości – papy są wyjątkowo podatne na kruszenie się. Z biegiem lat oznacza to nie tylko uciążliwe sprzątanie odłamków dachu, ale również konieczność wymiany całego zadaszenia. A czy papa ma jakieś zalety? Z pewnością sporym plusem jest przystępna cena oraz prostota montażu.

Zobacz także:  Budowa wiaty przed garażem murowanym – Formalności

Które zadaszenie będzie najlepsze?

Podsumowując, jakie zadaszenie wybrać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli priorytetem jest dla nas cena, z pewnością wystarczy dach kryty papą. Jeśli jednak koszty możemy zepchnąć na drugi plan, a duże znaczenie dla nas ma estetyka konstrukcji, płyty PCV okazują się być doskonałym kompromisem.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

REKLAMA

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

REKLAMA