REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Formalności związane z budową domu, które musimy dopełnić

Dom jednorodzinny.
Dom jednorodzinny.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Budowa domu wymaga od nas sporych nakładów finansowych, zaangażowania oraz podjęcia szeregu decyzji np. wyboru odpowiedniej ekipy budowlanej, materiałów, a także wybrania odpowiedniej technologii budowy domu. Nie bez znaczenia są również procedury, wg których należy przeprowadzić budowę. O formalnościach związanych z budową domu opowiada Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.

Działka 

„Do budowy domu niezbędna jest oczywiście działka, której posiadanie powinno być udokumentowane stosownym aktem notarialnym. W zależności od uwarunkowania terenu może być konieczne, przez rozpoczęciem działań, przeprowadzenie badań geotechnicznych pozwalających ocenić, czy grunt nadaje się pod zabudowę, czy będzie w stanie przenieść obciążenia domu jednorodzinnego" – mówi Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych z firmy Wolf System.

REKLAMA

Zobacz także: Wybieramy działkę pod budowę domu - Porady

Zanim rozpoczniemy budowę

Przed zaplanowaniem budowy domu powinniśmy się również zorientować w warunkach zabudowy lub miejscowym planie zagospodarowanie przestrzennego, które to określają maksymalne gabaryty budynku, jego umiejscowienie na działce, uzbrojenie działki – informacje te są dostępne w Urzędzie Gminy.

Zobacz także: Formalności związane z budowa domu - Porady

Wybór projektu

"Kolejnym krokiem jest wybór i przygotowanie projektu. Firma Wolf System oferuje szeroką gamę gotowych projektów domów jednorodzinnych budowanych w technologii prefabrykowanej. Możliwe jest również przygotowanie indywidualnego projektu lub adaptacja istniejącego już projektu do wymagań inwestora. Po podpisaniu umowy, wspólnie z inwestorem przygotowujemy dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę domu, które następnie inwestor składa w urzędzie. "

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Wybieramy projekt domu - Porady

Wykonanie przyłączy, ogrodzenie terenu budowy i inne

"W czasie oczekiwania na decyzję, uzgadniamy szczegóły budowy, tj. zastosowane materiały czy stan wykończenia. Uzyskanie pozwolenia na budowę domu umożliwia podjęcie dalszych działań, tj. zgłoszenie rozpoczęcie robót, wykonanie przyłączy, ogrodzenie placu budowy. "

Zobacz także: Wykonanie przyłącza gazu ziemnego – przewodnik

Spotkanie z geodetą oraz inspektorem nadzoru inwestorskiego

"Konieczne jest również skorzystanie z usług geodety, który wytyczy budynek w terenie, a także inspektora nadzoru inwestorskiego oraz kierownika budowy, którzy będą czuwać nad procesem oraz prowadzić dziennik budowy. "

Zobacz także: Jakie prawa i obowiązki ma kierownik budowy w procesie budowlanym?

Co w przypadku budownictwa prefabrykowanego?

"W przypadku budownictwa prefabrykowanego budowa domu przebiega znacznie łatwiej niż w ramach tradycyjnego budownictwa ze względu na prowadzenie całej inwestycji przez jedną firmę. Po wykonaniu fundamentów firma Wolf System przystępuje do montażu prefabrykatów, przygotowanych wcześniej w hali produkcyjnej i dostarczonych na plac budowy. "

Budowa fundamentów

"Budowa fundamentów budynku może być wykonana przez wybranego przez inwestora wykonawcę lub w ramach usług firmy Wolf System. Prefabrykowane ściany umożliwiają bardzo szybkie doprowadzenie budynku do stanu surowego – w ciągu zaledwie 4 – 6 tygodni. Stan deweloperski uzyskuje się po ok. 2-3 miesiącach od rozpoczęcia prac” dodaje Dominik Kosmała, Dyrektor Działu Domów Gotowych w firmie Wolf System.

Zobacz także: Budowa fundamentów - Porady

Wolf System Sp. z o.o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA