REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ogrodzenie zapewniające prywatność – rodzaje

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Krzysztof Krysiński
Ekspert Betafence – systemy ogrodzeniowe, bramy, gabiony.
Ogród, przycinanie żywopłotu. Fot. Fotolia
Ogród, przycinanie żywopłotu. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Właściciele domów jednorodzinnych, raz na jakiś czas potrzebują odrobinę prywatności. Zwłaszcza we własnym ogrodzie, kiedy organizujemy spotkanie ze znajomymi lub chcemy w spokoju poczytać książkę. Zobacz jakie ogrodzenie wybrać, by uchronić się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów.

Prywatność możemy uzyskać na kilka sposobów.

REKLAMA

1. Jeśli posiadamy już ogrodzenie (np. z siatki), możemy zamontować dodatkowe osłony wykonane z paneli z tworzywa sztucznego lub z drewna.

2. Możemy postawić nowe ogrodzenie z gabionów – wypełnienie maturalnymi materiałami świetnie wkomponuje się w pobliskie otoczenie.

3. Ogrodzenie z siatki (o ile jego rodzaj na to pozwala) można przewlec (wolne przestrzenie) specjalna taśmą, która przysłoni to, co dzieje się wokół domu.

4. Wokół posesji można posadzić rośliny pnące lub iglaki, które rozrastając się, w naturalny sposób przesłonią widok.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

1. Dodatkowe osłony na istniejącym ogrodzeniu

Ogrodzenie z siatki można łatwo przesłonić. Do tego celu używa się specjalnych listew z tworzywa sztucznego lub drewna. Listwy takie wsuwa się pionowo w panele i mocuje klipsami do listew poziomych, wsuwanych w przegięcia. Ogrodzenie panelowe oraz te z siatki zgrzewanej i plecione można również wypełniać taśmą z tworzywa sztucznego, przeplatając ją przez oczka w pionie i poziomie.

Fot. Betafence

Zobacz także: Ogrodzenie panelowe czy siatka – co wybrać?

2. Murki gabionowe

Gabiony są coraz częściej stosowane w budownictwie indywidualnym. Z gabionów, poza ogrodzeniem można również wykonywać kamienne meble ogrodowe lub mostki. W ogrodzie można także postawić ściankę wykonaną z koszy gabionowych i wypełnioną kamieniem łupanym. Dzięki niej ogród będzie miał nie tylko naturalny wygląd, ścianka taka także skutecznie wyciszy hałas dochodzący z gwarnej ulicy.

Fot. Betafence

Fot. Betafence

3. Przeplatamy ogrodzenie specjalną taśmą

W przypadku ogrodzeń panelowych z prętów stalowych zgrzewanych naprzemiennie, tworzących dwa lub trzy rodzaje oczek, oczka te można wypełniać „pikselami” – prostokątami i kwadratami z tworzywa sztucznego. W ten sposób możemy stworzyć ciekawe wzory na ogrodzeniu.

Zobacz także: Ogrodzenie drewniane, murowane czy metalowe – które wybrać?

Panele można też przewlekać specjalną taśmą z tworzywa sztucznego lub z blachy nierdzewnej – zostawiając wolne przestrzenie lub całkowicie zasłaniając widok.

Fot. Betafence

4. Rośliny pnące i iglaki

Rośliny to najprostszy sposób, aby w naturalny sposób chronić prywatność wokół domu. Do wykonania naturalnego ogrodzenia można używać różnych roślin pnących (np. bluszcz lub różę pnącą) a także różnego rodzaju iglaki. Taka przesłona będzie się dopasowywać kolorystycznie do aktualnej pory roku (zielenie – wiosną, żółcie i brązy – jesienią), ponadto będzie mieć także wpływ na czystość naszego powietrza (zielone rośliny pochłoną część zanieczyszczeń).

Fot. Fotolia

Zobacz także: Ogrodzenie panelowe – które jest najbardziej wytrzymałe?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA