REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zadbaj o profesjonalną termomodernizację domu

Subskrybuj nas na Youtube
Profesjonalna izolacja ścian budynku to gwarancja optymalnej temperatury latem i zimą. Termomodernizacja jest ekologiczna, pozwala także oszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji. Fot. Fotolia
Profesjonalna izolacja ścian budynku to gwarancja optymalnej temperatury latem i zimą. Termomodernizacja jest ekologiczna, pozwala także oszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji. Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje to sezon budowlany, dlatego warto zaplanować termomodernizację domu. Profesjonalna izolacja ścian budynku to gwarancja optymalnej temperatury latem i zimą. Termomodernizacja jest ekologiczna, pozwala także oszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji.

Ogrzewanie domu w naszym klimacie to najistotniejszy czynnik wpływający na roczne koszty utrzymania domu. Ponad 80% budynków w Polsce wybudowano w sposób niepozwalający na racjonalne zarządzanie energią. Zużywamy ponad 2 razy więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej, niż kraje Europy Zachodniej o podobnym klimacie. Powoduje to, że wielokrotnie przepłacamy za ogrzewanie budynku oraz niszczymy naturalne środowisko, w którym żyjemy. Prawdopodobnie właśnie dlatego tak szybko rośnie przekonanie Polaków do energooszczędnych rozwiązań w budownictwie, w tym najbardziej popularnego docieplenia ścian zewnętrznych.

REKLAMA

Pamiętaj o ociepleniu ścian

Średnie opłaty za ogrzewanie źle ocieplonego budynku stanowią nawet ponad 40% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Straty energii cieplnej, czyli faktycznie pieniędzy, w około 1/4 spowodowane są przenikaniem ciepła przez słabo zabezpieczone termicznie ściany. Zimą ciepło ucieka na zewnątrz, a latem przenika do pomieszczeń. Jak temu zaradzić? Co należy zrobić, aby temperatura wewnątrz Twojego nowego domu była zawsze komfortowa, a rachunki za ogrzewanie niskie? Recepta jest prosta i na szczęście, coraz bardziej powszechna. Wystarczy dobrze otulić ściany grubą warstwą markowego izolatora dobrej jakości np. styropianu w kropki, a wtedy ściany osiągną walory izolacyjne takie jak grube, przedwojenne mury.

Zobacz także: Czy inwestycja w termomodernizację jest opłacalna?

Ocieplając dom, można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. Wysokość tych oszczędności zależy od wielu zmiennych m.in. wielkości domu i jego bryły, grubości izolacji, właściwego montażu, itd.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Profesjonalna termomodernizacja

Docieplenie ścian będzie skuteczne tylko wtedy, kiedy zostanie wykonane izolatorami wysokiej jakości, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę przy ich wyborze. Na rynku materiałów budowlanych bez problemu można znaleźć producentów, którzy sprzedają delikatnie mówiąc niepełnowartościowe materiały budowlane. Branża termoizolacyjna nie jest niestety wolna od tej przypadłości, również tutaj znajdują się nieuczciwi producenci. Styropian od niesprawdzonych wytwórców ma o wiele niższe parametry od deklarowanych na etykiecie. Taki izolator nie zapewni oczekiwanych oszczędności. Co więcej, nie ma gwarancji jego należytej wytrzymałości.

Izolacja z certyfikatem jakości

W sklepie lub hurtowni trudno sprawdzić, który materiał budowlany jest dobrej jakości, który gorszej, a który jest zwykłym budowlanym bublem. Co zatem robić, żeby nie dać się oszukać? Na pewno warto porzucić myśl o kupowaniu od nieznanych producentów. Zaleca się wybieranie markowych produktów, liderów branży, którzy latami pracują na uznanie klientów. Przed zakupem sprawdźmy w prasie branżowej lub na stronach internetowych, które z produktów posiadają certyfikaty i rekomendacje przyznane przez renomowane instytucje zajmujące się weryfikacją materiałów budowlanych. Tylko wysokiej jakości produkty posiadają Rekomendację Techniczną i Jakości, wydaną przez renomowany Instytut Techniki Budowlanej.

Zobacz także: Docieplenie budynku

Jak wybrać dobry materiał do termomodernizacji?

- unikaj niezwykle tanich produktów
- pytaj o rekomendacje audytorów zrzeszonych w ZAE
- wybieraj izolatory posiadające rekomendacje Instytutu Techniki Budowlanej
- wybieraj markowe produkty od znanych producentów
- sprawdzaj w Internecie i prasie branżowej, które produkty posiadają certyfikaty jakości
- na stronach GUNB i UOKiK sprawdź czarną listę wadliwych produktów
- nie kupuj od nieznanych importerów
- pytaj o rekomendacje znajomych

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA