REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak pozbyć się gołębi?


Jeśli jesteś właścicielem balkonu, tarasu czy ogrodu, zapewne niejednokrotnie spotkałeś się z nieproszonymi gośćmi jakimi są gołębie. Te miejskie ptaki, choć niewielkie i sympatyczne, potrafią narobić sporo szkód brudząc na balkonach czy niszcząc elewacje budynków. Na rynku jest wiele produktów, które mają na celu przegonienie ptaków z naszego otoczenia, jednym z nich są kolorowe balony, tzw. „oczy terrorysty”.

Jak po renowacji będzie wyglądać kamienica Misjonarska?

Kamienica Misjonarska, lubelski zabytek pochodzący z 1873 r., odzyska dawny blask. W zabytkowym gmachu powstanie 10 luksusowych apartamentów o łącznej powierzchni użytkowej 661 mkw. Zakończenie inwestycji, zlokalizowanej w centrum Lublina przy ul. Misjonarskiej 12, planowane jest na grudzień 2010 r. Deweloperem odpowiedzialnym za renowację kamienicy Misjonarskiej jest giełdowa spółka Wikana.

Jak będzie wyglądać gdański Centralpark?

Centralpark to nowe osiedle budowane przez trójmiejskiego dewelopera firmę Hossa. Centralpark powstanie na Morenie, na naturalnym wyniesieniu terenu zwanego Wyspą Piecewską. Inwestycja będzie się składać z 8 budynków. Ceny? Przykładowo: dwupokojowy, 42 metrowy apartament z loggią na I piętrze kosztuje 229 166 zł brutto, a 69 metrowy apartament w Centralpark to koszt 331 621 zł brutto.

Oras Vega: nowe ekologiczne baterie

Oras Vega to rozbudowania linia zawierająca zarówno baterie umywalkowe, natryskowe, jak i kuchenne. Baterie Oras Vega wyróżnia tzw. eko-przycisk – mały, elastyczny punkt na uchwycie, który uruchamia mechanizm pozwalający na oszczędne zużycie wody.

REKLAMA

Czy wiesz jak prawidłowo pozbyć się elektrośmieci?

Elektrośmieci - zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub baterie: zepsute komputery, zabawki, stare AGD, zużyte świetlówki. Są niebezpiecznymi odpadami - zawierają trujące substancje. Muszą być zbierane, poddane bezpiecznemu przetworzeniu, przekazane do recyklingu.

Jak wygląda osiedle Wilno w Warszawie?

Osiedle Wilno to inwestycja mieszkaniowa dewelopera Dom Development na warszawskim Targówku. Architektura osiedla Wilno inspirowana jest wileńską zabudową. Projekt wyróżniają liczne place i skwery, które mają w przyszłości utworzyć charakterystyczne osie widokowe.

Jak wybrać odpowiednie drzwi do łazienki?

Stolarka drzwiowa przeznaczona do łazienki powinna spełniać normy bezpieczeństwa. Wybierając drzwi do pokoju kąpielowego należy upewnić się, że zapewnią one odpowiednią wentylację pomieszczenia, a sposób ich otwierania będzie właściwy. Warto zamontować w nich również zamek, dający poczucie prywatności domownikom.

Jak wyglądają domy na osiedlu Ville Murano?

Inwestycja Ville Murano realizowana jest na obrzeżach Wrocławia. W pierwszym etapie powstaje 28 dwukondygnacyjnych domów. Docelowo projekt Ville Murano będzie składać się z 88 budynków, każdy o łącznej powierzchni wynoszącej około 200 mkw. Deweloperem inwestycji jest firma Atal.

REKLAMA

Jaka umowa na roboty budowlane?

Decydując się na budowę domu, inwestor oprócz uzyskania pozwolenia na budowę oraz posiadania projektu budowlanego powinien zadbać o wybór odpowiedniej ekipy budowlanej i podpisać z nią najkorzystniejszą umowę. Może to być umowa o dzieło lub umowa o roboty budowlane.

Ile trzeba zapłacić za wycięcie drzewa

Właściciel, który chce usunąć drzewa lub krzewy ze swojej nieruchomości musi uzyskać zezwolenie od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Dodatkowo powinien uiścić opłatę, której wysokość jest uzależniona od rodzaju drzewa i obwodu pnia.

Czy wiesz jak wyczyścić srebro i złoto za pomocą orzechów piorących?

Dzięki orzechom piorącym srebrne i złote przedmioty będą wyglądały jak nowe. Oto mój przepis na środek czyszczący do złota i srebra.

Czy wiesz jak przygotować odżywkę z orzechów piorących do roślin?

W celu przygotowania ekologicznej odżywki dla roślin potrzebne będą orzechy piorące.

Czy wiesz jak zrobić płyn czyszcząco-myjący z orzechów piorących?

Aby przygotować uniwersalny płyn do czyszczenia wykorzystaj orzechy piorące. Środek, w zależności od stężenia, świetnie czyści armaturę i zaplamione tkaniny. Oto przepis no czyszczący środek z orzechów piorących.

Czy wiesz jak użyć orzechów piorących do zmywania naczyń?

Popularne orzechy piorące nadają się również do mycia naczyń w zmywarkach. Zobacz, jak możesz użyć orzeszków piorących zamiast tabletek do zmywarki.

Czy wiesz jak używać orzechów piorących do prania ręcznego?

Orzechy piorące to alternatywa dla proszków i płynów do prania. Znakomicie nadają się dla alergików. Aby uzyskać właściwy efekt piorący, należy używać orzechów zgodnie z instrukcją.

Czy wiesz jak wykorzystać orzechy piorące do prania w pralce?

Orzechy piorące nadają się do wszystkich rodzajów tkanin, kolorów, trybów i temperatur prania. Jak ich prawidłowo używać do prania tkanin w pralce?

Czy wiesz jak wykorzystać sodę w kuchni?

Soda w kuchni przyda się nie tylko do pieczenia – możesz użyć ją też do czyszczenia.

Czy wiesz jak używać sody do prania?

Jeśli zabrakło Ci proszku albo skończył się wybielacz użyj w tym celu zwykłej sody.

Czy wiesz jak używać sody do czyszczenia łazienki?

Soda jest bardzo przydatnym środkiem w łazience. Bez trudu poradzi sobie z zabrudzeniami.

Czy wiesz jak wykorzystać sól w domu?

Sól kuchenna to wszechstronny środek na różne problemy.

Czy wiesz jak użyć sól do sprzątania?

Sól kuchenna doskonale sprawdza się przy sprzątaniu.

Czy wiesz jak usunąć plamy za pomocą soli?

Zwykła sól kuchenna jest niezwykłym środkiem odplamiającym.

Czy wiesz jak zrobić ekologiczne pranie?

Dzięki zastosowaniu octu będziesz mógł zrobić pranie w ekologiczny sposób.

Czy wiesz jak łatwo wyczyścić różne przedmioty?

Oto alternatywne i tanie sposoby na poradzenie sobie z brudem, kurzem, osadami, zaciekami.

Czy wiesz jak używać ocetu w kuchni?

W kuchni z octu możesz skorzystać również w celach higienicznych.

Czy wiesz jak wykorzystać ocet w łazience?

Ocet w łazience możesz wykorzystać na wiele sposobów.

Czy wiesz jak myć podłogę?

Sposób mycia podłogi zależy od materiału z jakiego jest ona wykonana.

Czy wiesz jak przechowywać warzywa?

Niestety większość warzyw nie przechowuje się dobrze. Najłatwiejsze do przechowywania są por, pasternak i brukselka - można zostawić je w ziemi.

Jak będą się kształtować ceny mieszkań po podwyżce VAT?

Od 2011 roku VAT na nowe mieszkania ma wzrosnąć z 7 do 8 proc. Rząd nie wyklucza podwyżek o kolejny punkt procentowy w lipcu 2011 r. Minister finansów przewiduje również podwyżki w 2012 roku. Istnieje więc groźba, że VAT na rynku pierwotnym wzrośnie do 10 proc.

Jak odrolnić działkę pod budowę domu?

Zanim zbudujemy na działce przeznaczonej na cele rolne dom, musimy zwrócić się z wnioskiem do starostwa powiatowego o jej odrolnienie. Należy to uczynić przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Jak zbroić ławy fundamentowe?

Przy wykonywaniu fundamentów betonowych istnieje możliwość zastosowania zbrojenia. Takiej możliwości nie mamy np. przy fundamentach murowanych. Zbrojenie pełni ważną funkcję konstrukcyjną dzięki swej współpracy z betonem.

Zielony Dach – od czego należy zacząć przystępując do jego budowy


Zielony dach jest najbardziej skomplikowanym w swoim wykonaniu rodzajem przykrycia budynku. Jego konstrukcja wymaga odpowiedniego projektu, a stosowane materiały dużych nakładów pieniężnych. Mimo znacznych kosztów, dachy zielone są chętnie stosowane szczególnie na terenach miejskich. Stanowią one wtedy pewnego rodzaju alternatywę dla co raz mniejszych terenów roślinnych w dużych skupiskach zabudowań.

Czy opaska betonowa wokół domu izoluje od wilgoci?

Wykonywanie opaski betonowej wokół budynków coraz częściej tłumaczone jest względami estetycznymi niż praktycznymi, które miałyby na celu poprawę izolacji przeciwwodnej. Jej stosowanie czasami bywa błędem.

Co wchodzi w skład systemu rynnowego?


W skład systemu rynnowego wchodzą, oprócz rynien i rur spustowych, haki, obejmy dyble, odpływy, kolanka, łączniki, mufy, narożniki i zaślepki. Sprawnie działający system odprowadzający wodę deszczową z dachu to podstawa każdego budynku. Ma on znaczny wpływ na ochronę elewacji i zachowanie czystości wokół domu. Dobrze dobrany i zamontowany może służyć bez konserwacji przez lata.

Budowa okien drewnianych


Okna drewniane mają najdłuższą historię wśród rodzajów stolarki okiennej. Przez lata ich konstrukcja się zmieniała by aktualnie najpopularniejszymi stały się okna jednoramowe. Podstawowe elementy okien drewnianych to drewniana rama i ościeżnica, szyby, zawiasy oraz klamki. Jednak ich zmontowany układ może mieć różne postacie.

Bezpieczne posadowienie budynku – rodzaje posadowienia

Przed przystąpieniem do budowy fundamentów warto zasięgnąć rady geotechnika. Ważne jest by osoba do tego uprawniona zbadała rodzaj gruntów, ich stan oraz nośność. To głównie od warunków wodno-gruntowych zależy rodzaj posadowienia budynku.

Czy wiesz jak prawidłowo zdejmować miarę?

Miary z figury mogą być zdejmowane w różnej kolejności. Osoba mierzona powinna stać prosto, ale swobodnie. Niewłaściwa postawa przy zdejmowaniu miar może być powodem wielu poprawek, które trzeba wprowadzić podczas szycia.

Czy wiesz jak wybrać rośliny do ogrodu japońskiego?

Ogród japoński stanie się bardziej efektowny, jeśli będziesz hodować w nim odpowiednie gatunki roślin.

Czy wiesz jak dbać o buty?

Chcesz długo nosić obuwie? Jeśli będziesz odpowiednio o nie dbać, Twoje buty będą w doskonałym stanie przez długi czas.

Kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie chodników?

Obfite opady śniegu są utrudnieniem nie tylko dla kierowców, ale również dla przechodniów, którzy nie mogą przedostać się przez zaspy śnieżne zalegające na chodnikach. Kto jest więc odpowiedzialny za ich odśnieżanie? W świetle obowiązujących przepisów powinni się tym zająć właściciele nieruchomości, zarządcy budynków oraz gmina.

Jak starać się o dopłatę na remont kamienicy?

Nowelizacja ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów zniosła bariery, które do tej pory uniemożliwiały właścicielom kamienic korzystanie z pomocy państwa w zakresie pozyskiwania premii kompensacyjnych.

Parametry cieplne paliw: ciepło spalania i wartość opałowa

Wyróżniamy dwa parametry cieplne paliw: ciepło spalania Hs oraz wartość opałową Hi. Ciepło spalania to całkowita ilość ciepła powstałego przy spalaniu jednostki paliwa. Obejmuje ono również ciepło utajone zawarte w parze wodnej spalin. Wartość opałowa uwzględnia natomiast tylko to ciepło, które można wykorzystać bez kondensacji spalin.

Technika kondensacji – co to takiego?

Obserwując nieustanny wzrost cen energii nietrudno zauważyć, że czas amortyzacji kondensacyjnych kotłów grzewczych coraz bardziej się skraca. Technika kondensacji to nic innego jak całkowite wykorzystanie energii cieplnej zawartej w spalinach. Co to oznacza?

Jakie wymiary powinien mieć kolektor?

Działanie instalacji z kolektorami słonecznymi jest różne, zależnie od lokalizacji, rodzaju kolektorów i zużycia ciepła. Nakłady na przygotowanie starannego projektu okażą się na dłuższą metę opłacalne: pozwolą zbudować optymalną instalację. A ponadto wydatki na energię znacznie się zmniejszą.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu instalacji solarnej?

Jeżeli przewidziany jest późniejszy montaż kolektorów solarnych, zalecamy doprowadzenie przewodów do dachu oraz ewentualne zamontowanie zasobnika solarnego dla kolektora słonecznego oraz regulatora solarnego. Zmniejszy to nakład pracy i koszty podczas późniejszej instalacji.

Jak działa instalacja solarna? Objaśnienie budowy i sposobu działania


Wyróżnia się instalacje z kolektorami słonecznymi do przygotowania ciepłej wody i instalacje mieszane, które przygotowują ciepłą wodę oraz wspomagają centralne ogrzewanie. Zasadniczo kolektor słoneczny działa wydajnie nawet przy rozproszonym promieniowaniu słonecznym (zachmurzenie).

Czy kocioł kondensacyjny nadaje się do modernizowanych instalacji?


Zastosowanie kotła kondensacyjnego w modernizowanej instalacji grzewczej jest bardzo często opłacalną inwestycją. Oszczędności w zużyciu gazu, jakie można osiągnąć po wymianie starego kotła gazowego na nowy kocioł kondensacyjny może wynosić nawet 40%.

Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?


Przy dodatkowym wsparciu finansowym np. przez gminy, banki inwestycji proekologicznych np. poprzez dofinansowanie odsetek dla kredytów, inwestycja w ogrzewanie kotłem kondensacyjnym staje się w pełni opłacalna ekonomicznie.

Jak to możliwe, że kocioł kondensacyjny uzyskuje sprawność powyżej 100%?


Warto przypomnieć pojęcie sprawności kotła. Sprawność kotła jest to stosunek energii wykorzystanej do energii włożonej. Zgodnie z tą definicją żadne urządzenie nie uzyska sprawności wyższej niż 100%.

Czy technika kondensacyjna wymaga przewymiarowania grzejników?


Prawdą jest, że największe korzyści ekonomiczne wynikające ze sprawności kotła kondensacyjnego i systemu można osiągnąć przy zastosowaniu ogrzewania podłogowego. Dla temperatury obliczeniowej 40/30oC sprawność średnioroczna wynosi 109%.

REKLAMA