REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Trzy powody, dla których warto właśnie teraz zdecydować się na wykończenie domu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Dlaczego właśnie teraz jest najlepszy moment na wykończenie domu?
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Wykończenie domu. Dlaczego, zdaniem ekspertów, teraz jest najlepszy moment na wykończenie domu? Czy ceny materiałów budowlanych wciąż będą rosły? Co z dostępnością ekip remontowych? 

Jak wygląda teraz budownictwo w Polsce? Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, koniunktura w budownictwie wciąż jest na minusie. Co to znaczy? Wiele firm boryka się ze spadkiem liczby zamówień, wysokimi kosztami zatrudnienia pracowników, a także rosnącymi cenami materiałów budowlanych lub niedoborem surowców. Niepewna sytuacja na rynku to dobry moment dla inwestorów indywidualnych na wykończenie domu. Dlaczego? W prognozie długoterminowej ceny materiałów mają rosnąć w szybszym tempie niż dotychczas. Obecnie ich wzrost notowany jest średnio na 5 proc. rok do roku[1].

REKLAMA

Dlaczego warto teraz kupować materiały budowlane

REKLAMA

Dlaczego warto teraz zabrać się za wykończenie domu? Wzrost cen w maju br. był nieco niższy niż w kwietniu br. Statystyki pokazują, że wybrane grupy produktów drożeją w wolniejszym tempie. I tak np. te z obszaru ściany i kominy zdrożały o 0,4 proc., a oświetlenie i elektryka o 3 proc. rok do roku. Najszybciej rosną ceny wapna i cementu, bo aż o 31 proc. 

Osoby, które zdecydowały się na budowę domu powinny wykorzystać obecną sytuację rynkową i zadbać o wykończenie budynku. Niepewność w branży budowlanej powoduje, że warto już teraz kupować materiały i szukać odpowiednich ekip do wykonania kompleksowego wykończenia naszego domu. Poza tym lato to czas, gdy nie jesteśmy narażeni na niekorzystne warunki atmosferyczne, zatem prace przebiegają sprawniej -  dni są dłuższe, co daje więcej czasu na wykonywanie prac budowlanych. Dodatkowo, większa ilość naturalnego światła sprawia, że prace wykończeniowe są łatwiejsze. 

Na czym nie warto oszczędzać  

REKLAMA

Wykończenie domu to ogromne wyzwanie. Zdaniem ekspertów warto zadbać o materiały wysokiej jakości. Dlaczego? Te są zwykle bardziej trwałe i wytrzymałe niż ich tańsze odpowiedniki. Wybierając trwałe materiały zyskujemy pewność, że będą one odporne na codzienne zużycie, ścieranie, uszkodzenia mechaniczne i inne czynniki, które mogą wpływać na ich wygląd i funkcjonalność. 

- Warto postawić na ponadczasowe materiały, które posłużą nam latami. Obecnie w trendzie wnętrzarskim króluje drewno. To materiał, który reguluje wilgotność powietrza, a także stanowi izolację akustyczną i termiczną. Ponadto zapewnia przytulny wygląd wnętrzom. Na topie jest nie tylko aranżacja ścian, ale również okien z wykorzystaniem tego materiału. W przypadku osłon okiennych często wykorzystywane są żaluzje drewniane i bambusowe, które mogą być stosowane zarówno na małych oknach, jak i dużych przeszkleniach.  – wyjaśnia Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie Anwis. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ochrona domu to podstawa

A co z bezpieczeństwem? Eksperci podkreślają także, iż podczas wykańczania budynku należy zadbać o jego ochronę. Koniecznością jest inwestycja w solidne, antywłamaniowe drzwi, dobrej jakości okna, a także rolety. 

- Rolety antywłamaniowe to nie tylko zabezpieczenie dla mieszkańców domu. Dają one także termoizolację na wysokim poziomie. Założenie odpowiednich rolet daje ogromne oszczędności, gdyż ograniczają one opłaty związane z chłodzeniem domu latem oraz jego ogrzewaniem zimą.  – wymienia Agnieszka Laskowska, Product Manager w firmie Anwis. 

Budowa domu to decyzja długoterminowa, zatem trudno oszacować, jakie będą koszty zakupu materiałów za kilka miesięcy czy lat. Warto skorzystać z obecnej koniunktury i już teraz rozpocząć wykończenie wymarzonego domu. 

 

 

[1] Dane Grupy PSB 

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
To już pewne: ceny mieszkań mają być jawne. Jak nowe przepisy wpłyną na rynek nieruchomości

Rynek nieruchomości nie ma nic przeciwko jawności cen mieszkań, ale ustawa musi być dobrze przygotowana, apelują deweloperzy do legislatorów. Czy ta rewolucja cenowa zmieni coś zasadniczo na rynku nieruchomości?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

REKLAMA

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

REKLAMA

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA