Wylewka na ogrzewanie podłogowe
REKLAMA
REKLAMA
Dobra wylewka podłogowa o wysokich parametrach wytrzymałościowych i samopoziomującym pozwala na wykonanie trwałego i estetycznego podkładu podłogowego.
REKLAMA
Może być stosowana jako jastrych:
– na warstwie pośredniej,
– na warstwie termoizolacyjnej i/lub wygłuszającej,
– na posadzki z ogrzewaniem podłogowym,
– na specjalne konstrukcje podłogowe, tzw. podłogi podniesione.
Wylewka a dylatacje
Dzięki wylewce o wysokim stopniu płynności, podkład łatwo rozpływa się na powierzchni, co gwarantuje jej doskonałe równe wykończenie bez względu na obszar.
Robienie poprzecznych szczelin dylatacyjnych jest niezbędne w przypadku tradycyjnych podkładów cementowych, maksymalne pole to 5 x 5 mb. Zadaniem szczelin dylatacyjnych jest niwelowanie rozszerzania się betonu pod wpływem ciepła i ochrona nawierzchni przed pękaniem.
Zamówienie wylewki na budowę
Wielu producentów oferuje dostarczenie wylewki na budowę. Gotowy jastrych, zamówiony w wytwórni betonu dostarczany jest na plac budowy w konkretnym momencie zapotrzebowania. Dzięki temu unikamy problemów ze składowaniem surowców, nadmiarem materiału po zakończeniu robót czy utrzymywaniem dodatkowych kosztownych urządzeń na budowie.
Wylewka z wytwórni a mieszanka produkowana na placu budowy
Zamówienie wylewki prosto z wytwórni wcale nie wymaga zapotrzebowania na „hurtowe” ilości. W Lafarge minimalne zamówienie wynosi 1 m³ co odpowiada około 25 m² wylewki o grubości 4 cm. Cały proces produkcji wylewki podlega na ścisłej kontroli komputerowej w betoniarni, czego nie można uzyskać przy stosowaniu np. gotowych wylewek workowanych. Dzięki temu mamy gwarancję, że otrzymujemy produkt dobrej jakości, który spełnia wszystkie zakładane parametry techniczne – co jest trudne w przypadku mieszanek produkowanych bezpośrednio na placu budowy.
Wylewka anhydrytowa na ogrzewanie podłogowe
Specjalna, elastyczna i płynna konsystencja wylewki anhydrytowej gwarantuje doskonałe przykrycie rur ogrzewania podłogowego oraz ich otulenie. To sprawia, że ciepło jest szybciej oddawane do wnętrza. Wysokie parametry wytrzymałościowe produktu pozwalają na wylanie o połowę cieńszej warstwy na instalację grzewczą w porównaniu do standardowo wylewanej warstwy jastrychu cementowego.
REKLAMA
REKLAMA