REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zadbać o lakierowaną podłogę?

Magda Górska
Lakierowane podłogi najczęściej wybierane są ze względu na swoją trwałość. Trzeba jednak pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji niszczą się, jak wszystkie inne
Lakierowane podłogi najczęściej wybierane są ze względu na swoją trwałość. Trzeba jednak pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji niszczą się, jak wszystkie inne

REKLAMA

REKLAMA

Lakierowane podłogi najczęściej wybierane są ze względu na swoją trwałość. Trzeba jednak pamiętać, że bez odpowiedniej pielęgnacji niszczą się, jak wszystkie inne.

Za nie poświęcenie należytej uwagi naszej podłodze możemy dostać mocno „po kieszeni”. Wymiana jej pojedynczego, zniszczonego fragmentu jest bowiem bardzo trudna. Zeszlifowanie i powtórne polakierowanie go sprawi, że zawsze będzie się odróżniał od reszty. Warto więc poświęcić odrobinę czasu, aby nie dopuścić do jej zniszczenia – nie jest to bowiem ani trudne, ani czasochłonne.

REKLAMA

Sposoby zabezpieczania

Drewno to materiał higroskopijny. Oznacza to, że reaguje ono na wilgoć. Optymalny klimat dla naszej podłogi to 45-65% wilgotności oraz 18-23C. Warto wiedzieć, że nawet, jeśli w naszym domu nie panują wymarzone warunki dla drewna, odpowiednia ochrona zapewni mu długowieczność. W tym celu przed drzwiami wejściowymi ułóżmy maty ochronne, w które będzie wsiąkała woda, błoto i sól z naszych butów. Nóżki od krzeseł i stołów podklejmy filcem i starajmy się nie chodzić po domu na wysokich obcasach.

Podstawowa pielęgnacja

Dbając o nasza podłogę pamiętajmy przede wszystkim o regularnym zamiataniu i odkurzaniu. Od czasu do czasu warto również przetrzeć ją wilgotną szmatką. Do pielęgnacji używajmy środków na bazie żywic akrylowych – nie parafiny lub silikonu. Wnikają one bowiem w strukturę lakieru, przez co w przyszłości mogą sprawić problemy przy renowacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na trudne zabrudzenia

Wyjątkowego rodzaju plamy powinniśmy usuwać jak najszybciej po ich powstaniu. Posłużą nam do tego preparaty, które znajdują się w każdym domu. Piwo, wino, śmietanę, mleko, soki i owoce usuniemy z naszej podłogi wodą z płynem do mycia naczyń. Benzyna ekstrakcyjna to środek, który bez problemu poradzi sobie z plamami z pasty do butów, smoły, czekolady, oleju oraz innych tłuszczy. Smugi z ołówka i atramentu usuwamy natomiast spirytusem, a plamy z krwi – zimną wodą.

Mówią, że „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Tę prawdę warto zastosować w przypadku naszej drewnianej, lakierowanej podłogi.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkanie lub dom. Czy dla kupujących najważniejsza w ofercie jest cena, odpowiedzi są wielkim zaskoczeniem

Wcale nie cena odgrywa kluczową rolę dla kupujących mieszkanie lub dom od dewelopera. Wyniki badania opinii są zaskakujące. Na dodatek inną najważniejszą przy decyzji zakupowej cechą jest ta przy zakupie mieszkania o tej przy nabywaniu na własność domu.

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów?

Czy deweloperzy zmieniają swoje plany inwestycyjne ze względu na mniejsze zainteresowanie klientów? Jakie mają plany na kolejny rok? Gdzie będzie można kupić mieszkania?

Większy ruch na rynku nieruchomości. Polacy nie chcą już czekać na rządowe dopłaty?

Jak wyglądał trzeci kwartał na rynku mieszkaniowym? Czy Polacy wstrzymywali decyzję o zakupie mieszkania ze wglądu na oczekiwanie na program rządowy, stopy procentowe albo wakacje? 

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

REKLAMA

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

REKLAMA

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

REKLAMA