REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybierać farby i tapety?

Paweł Nawrocki

REKLAMA

REKLAMA

Szczególnie, gdy samodzielnie chcesz pomalować wnętrze domu lub wytapetować wybrane ściany będzie Ci zależało na tym, by prace przebiegały sprawnie i byś miał jak największą pewność odnośnie planowanego efektu.

Kiedy wynajmujesz ekipę remontową lub dekoratora wnętrz wówczas idealne wykończenia pomieszczeń powierzasz profesjonalistom, do których masz zaufanie. Jeśli sam chcesz wcielić się w te role powinieneś stosować się do kilku zasad, by nie okazało się, że kolor ściany i tapety do siebie nie pasują lub że kolor farby jest inny niż się spodziewałeś.

REKLAMA

Fachowa pomoc

W niektórych sklepach sprzedających farby i tapety możesz liczyć na fachową pomoc przy wyborze odcieni i wzorów. Jednak pracownicy sklepów nie wiedzą jakie wnętrze chcesz odmienić poprzez zmianę koloru lub tapetę. Wskazówki personelu sklepu będą tym lepsze, im więcej informacji dostarczysz o remontowanym wnętrzu.

By dobrze dobrać kolor farby lub wzór tapety weź ze sobą do sklepu próbki tapicerki mebli, które będą w nim stały. Możesz też zrobić kilka zdjęć wnętrza, by pracownicy wiedzieli, która ściana będzie najlepiej oświetlona, a która będzie zacieniona.

Jak wybrać farbę z tysiąca kolorów

Odwiedziłeś już sklep i zabrałeś ze sobą do domu próbki kolorów i wzorów. Oto kilka porad, które pomogą Ci wybrać te najlepsze.

Zobacz także: Na czym polega całodobowy test tapet i kolorów

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przyłóż próbnik do tapicerki mebli i zobacz, czy wybrane wzory i kolory ze sobą harmonizują.

Przyjrzyj się próbkom kolorów w różnym świetle: dziennym i sztucznym. Weź pod uwagę, czy częściej będziesz cieszył się kolorem za dnia, czy przy świetle żarówki – od tego będzie uzależniony, który odcień powinieneś wybrać.

Łatwiej podejmiesz decyzję, gdy będziesz w domu porównywał trzy próbki. Podobnie rzecz ma się z tapetami. Przeglądaj szybko katalog, pozwalając sobie tylko na szybki rzut oka na poszczególne wzory – więcej uwagi poświęć tylko tym, które przykuły Twoją uwagę.

Zobacz także: Jak usprawnić prace malarskie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

REKLAMA

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

REKLAMA

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

REKLAMA