REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Biura w loftach - nie brakuje chętnych na biura w historycznych budynkach

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Biura w loftach mają wiele zalet. Zakres dostępnego metrażu jest bardzo szeroki. Poszukując biura w lofcie możemy założyć biuro o powierzchni zarówno 60, jak i 700 m.kw. Ponadto, niestandardowa przestrzeń umożliwia dowolną aranżację pomieszczeń.

REKLAMA

Biuro w lofcie na Dzielnej 60

Warszawski kompleks biurowy Dzielna 60, który oferuje biura loftowe, przyciąga uwagę najemców, bo tego typu powierzchnia to ekskluzywna oferta. Niebawem do jednego z pięciu budynków, wchodzących w skład zmodernizowanego i rozbudowanego obiektu wprowadzą się dwie nowe firmy. W końcowej fazie są również negocjacje z kilkoma kolejnymi najemcami. Zespół prowadzący proces komercjalizacji Dzielnej 60 nie kryje zadowolenia w związku z nadspodziewanie dużym zainteresowaniem powierzchniami biurowymi w zrewitalizowanym właśnie kompleksie. Plan realizowany jest z wyprzedzeniem, także dzięki decyzjom obecnych najemców, którzy powiększają zajmowane powierzchnie i przedłużają umowy.            

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Jednym z nowych najemców kompleksu jest agencja kreatywna, świadcząca kompleksowe usługi w dziedzinie komunikacji, reklamy i marketingu. Firma zajmować będzie ok. 1000 m kw. powierzchni biurowej usytuowanej w dwóch, łączących się budynkach. Obejmuje ona zarówno zrewitalizowane biura loftowe w budynku Żoliborz, jak i nowoczesną powierzchnię w szklanej nadbudowie, centralnie położonego budynku Śródmieście.

Adres Dzielna 60 znajdzie się również na wizytówce profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej połączonego z salonem masażu, który rozpocznie działalność w biurowcu Muranów.  

Na terenie kompleksu otwarta została również niedawno nowa restauracja. Nasza Kuchnia to miejsce dla miłośników domowego jedzenia. Restaurację wyróżnia wysoka, typowo loftowa przestrzeń z postindustrialnymi elementami i przeszkleniami oraz otwartym planem piętra. Techniczne oświetlenie oraz duże, dekoracyjne fotosy nadają wnętrzu wyrazisty charakter. Komponują się z nimi, świetnie dobrane, nowoczesne detale wykończenia i wystroju. Projekt aranżacji wnętrza lokalu powstał w pracowni In Design.

Zobacz: 3 mln zł pożyczki dla Portu Lotniczego w Radomiu

Inwestycje w historycznych budynkach rzadkością na polskim rynku nieruchomości

Jacek Ochnik, prezes Ochnik Development przyznaje, że komercyjne inwestycje, oparte na rewitalizacji historycznych budynków fabrycznych, wciąż należą do rzadkości na rynku biurowym. Zauważa, że tego typu powierzchnią zainteresowane są przede wszystkim firmy doradcze i finansowe, kancelarie prawnicze, pracownie architektoniczne, agencje reklamowe, studia kreatywne, firmy medialne i producenckie, czy agencje pracy.

Zobacz: Agencja Mienia Wojskowego sprzedała niepotrzebne nieruchomości

Zalety biur loftowych

REKLAMA

- Zaletą biur loftowych jest niestandardowa przestrzeń umożliwiająca nieskrępowaną aranżację. Elastyczna jest również wielkość powierzchni, którą oferujemy. Możemy zaproponować zarówno biuro o powierzchni 60 m kw., jak i moduł o metrażu ok. 700 m kw. ulokowany na jednej kondygnacji. Biura mogą być zaaranżowane w formie loftowego open space, powierzchni gabinetowej lub mieszanej - deklaruje Jacek Ochnik.

- Charakter pracy firm, które się do nas zgłaszają związany jest na ogół z częstym, bezpośrednim kontaktem z klientem. Dzielna 60 jest dla takich najemców odpowiednią lokalizacją, ponieważ zapewnia dostęp do wszystkich środków komunikacji miejskiej, a przy tym do rozbudowanej infrastruktury miejskiej warszawskiego Muranowa. Aleją Jana Pawła II można stąd błyskawicznie dojechać do Dworca Centralnego i ścisłego centrum miasta, a wyjeżdżając Dzielną w drugim kierunku na ul. Okopową, niemal za rogiem znajduje się Centrum Mody Klif, a nieco dalej CH Arkadia. Blisko jest też do nowej stacji metra przy Rondzie Dmowskiego, a  do Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina można dojechać w kilkanaście minut - wylicza Jacek Ochnik.

Na uwagę zasługuje również aranżacja części wspólnych kompleksu. - Zależało nam by Dzielna 60 była wygodnym miejscem do pracy, ale równocześnie oferowała atrakcyjną przestrzeń, sprzyjającą spotkaniom i integracji. Najemcy będą mogli korzystać bezpłatnie ze specjalnie stworzonej Strefy Relaksu oraz sal konferencyjnych. Wiosną będzie już także gotowy dziedziniec obsadzony zielenią z miejscami do wypoczynku oraz kawiarnianym ogródkiem. Na wyjątkowe udogodnienia mogą liczyć też osoby przyjeżdżające do pracy rowerami - zachęca Jacek Ochnik.  

Dzielna 60

Rozbudowany i gruntownie zmodernizowany, warszawski kompleks biurowy Dzielna 60, obejmujący pięć budynków, oferuje łącznie 20.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Pracownicy i goście mają do dyspozycji ponad 200 miejsc parkingowych.

Po przebudowie największy, centralnie usytuowany budynek zyskał trzykondygnacyjną, szklaną nadbudowę o powierzchni ponad 1.000 mkw. i wyposażony został w panoramiczną windę. Elewacje biurowców wykonane zostały z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła. Niewątpliwą ozdobą kompleksu są duże, stylizowane okna z drewna meranti w kolorze angielskiej zieleni, znajdujące się na parterze i granitowa posadzka położona na dziedzińcu i trakcie głównym.            

Źródło: Materiały prasowe                    

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA