REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Biura w loftach - nie brakuje chętnych na biura w historycznych budynkach

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Biura w loftach mają wiele zalet. Zakres dostępnego metrażu jest bardzo szeroki. Poszukując biura w lofcie możemy założyć biuro o powierzchni zarówno 60, jak i 700 m.kw. Ponadto, niestandardowa przestrzeń umożliwia dowolną aranżację pomieszczeń.

REKLAMA

Biuro w lofcie na Dzielnej 60

Warszawski kompleks biurowy Dzielna 60, który oferuje biura loftowe, przyciąga uwagę najemców, bo tego typu powierzchnia to ekskluzywna oferta. Niebawem do jednego z pięciu budynków, wchodzących w skład zmodernizowanego i rozbudowanego obiektu wprowadzą się dwie nowe firmy. W końcowej fazie są również negocjacje z kilkoma kolejnymi najemcami. Zespół prowadzący proces komercjalizacji Dzielnej 60 nie kryje zadowolenia w związku z nadspodziewanie dużym zainteresowaniem powierzchniami biurowymi w zrewitalizowanym właśnie kompleksie. Plan realizowany jest z wyprzedzeniem, także dzięki decyzjom obecnych najemców, którzy powiększają zajmowane powierzchnie i przedłużają umowy.            

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Jednym z nowych najemców kompleksu jest agencja kreatywna, świadcząca kompleksowe usługi w dziedzinie komunikacji, reklamy i marketingu. Firma zajmować będzie ok. 1000 m kw. powierzchni biurowej usytuowanej w dwóch, łączących się budynkach. Obejmuje ona zarówno zrewitalizowane biura loftowe w budynku Żoliborz, jak i nowoczesną powierzchnię w szklanej nadbudowie, centralnie położonego budynku Śródmieście.

Adres Dzielna 60 znajdzie się również na wizytówce profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej połączonego z salonem masażu, który rozpocznie działalność w biurowcu Muranów.  

Na terenie kompleksu otwarta została również niedawno nowa restauracja. Nasza Kuchnia to miejsce dla miłośników domowego jedzenia. Restaurację wyróżnia wysoka, typowo loftowa przestrzeń z postindustrialnymi elementami i przeszkleniami oraz otwartym planem piętra. Techniczne oświetlenie oraz duże, dekoracyjne fotosy nadają wnętrzu wyrazisty charakter. Komponują się z nimi, świetnie dobrane, nowoczesne detale wykończenia i wystroju. Projekt aranżacji wnętrza lokalu powstał w pracowni In Design.

Zobacz: 3 mln zł pożyczki dla Portu Lotniczego w Radomiu

Inwestycje w historycznych budynkach rzadkością na polskim rynku nieruchomości

Jacek Ochnik, prezes Ochnik Development przyznaje, że komercyjne inwestycje, oparte na rewitalizacji historycznych budynków fabrycznych, wciąż należą do rzadkości na rynku biurowym. Zauważa, że tego typu powierzchnią zainteresowane są przede wszystkim firmy doradcze i finansowe, kancelarie prawnicze, pracownie architektoniczne, agencje reklamowe, studia kreatywne, firmy medialne i producenckie, czy agencje pracy.

Zobacz: Agencja Mienia Wojskowego sprzedała niepotrzebne nieruchomości

Zalety biur loftowych

REKLAMA

- Zaletą biur loftowych jest niestandardowa przestrzeń umożliwiająca nieskrępowaną aranżację. Elastyczna jest również wielkość powierzchni, którą oferujemy. Możemy zaproponować zarówno biuro o powierzchni 60 m kw., jak i moduł o metrażu ok. 700 m kw. ulokowany na jednej kondygnacji. Biura mogą być zaaranżowane w formie loftowego open space, powierzchni gabinetowej lub mieszanej - deklaruje Jacek Ochnik.

- Charakter pracy firm, które się do nas zgłaszają związany jest na ogół z częstym, bezpośrednim kontaktem z klientem. Dzielna 60 jest dla takich najemców odpowiednią lokalizacją, ponieważ zapewnia dostęp do wszystkich środków komunikacji miejskiej, a przy tym do rozbudowanej infrastruktury miejskiej warszawskiego Muranowa. Aleją Jana Pawła II można stąd błyskawicznie dojechać do Dworca Centralnego i ścisłego centrum miasta, a wyjeżdżając Dzielną w drugim kierunku na ul. Okopową, niemal za rogiem znajduje się Centrum Mody Klif, a nieco dalej CH Arkadia. Blisko jest też do nowej stacji metra przy Rondzie Dmowskiego, a  do Portu Lotniczego im. Fryderyka Chopina można dojechać w kilkanaście minut - wylicza Jacek Ochnik.

Na uwagę zasługuje również aranżacja części wspólnych kompleksu. - Zależało nam by Dzielna 60 była wygodnym miejscem do pracy, ale równocześnie oferowała atrakcyjną przestrzeń, sprzyjającą spotkaniom i integracji. Najemcy będą mogli korzystać bezpłatnie ze specjalnie stworzonej Strefy Relaksu oraz sal konferencyjnych. Wiosną będzie już także gotowy dziedziniec obsadzony zielenią z miejscami do wypoczynku oraz kawiarnianym ogródkiem. Na wyjątkowe udogodnienia mogą liczyć też osoby przyjeżdżające do pracy rowerami - zachęca Jacek Ochnik.  

Dzielna 60

Rozbudowany i gruntownie zmodernizowany, warszawski kompleks biurowy Dzielna 60, obejmujący pięć budynków, oferuje łącznie 20.000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Pracownicy i goście mają do dyspozycji ponad 200 miejsc parkingowych.

Po przebudowie największy, centralnie usytuowany budynek zyskał trzykondygnacyjną, szklaną nadbudowę o powierzchni ponad 1.000 mkw. i wyposażony został w panoramiczną windę. Elewacje biurowców wykonane zostały z cegły z elementami piaskowca, alucobondu i szkła. Niewątpliwą ozdobą kompleksu są duże, stylizowane okna z drewna meranti w kolorze angielskiej zieleni, znajdujące się na parterze i granitowa posadzka położona na dziedzińcu i trakcie głównym.            

Źródło: Materiały prasowe                    

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

REKLAMA

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA