REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie nieruchomości - jakie korzyści

Korzyści z ubezpieczenia nieruchomości
Korzyści z ubezpieczenia nieruchomości
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczny dom to pragnienie prawie każdego z nas. Jednak większość ubezpieczeń nieruchomości wykupowanych jest dlatego, że wymagają tego banki przy kredycie hipotecznym. A co w sytuacji, kiedy ubezpieczenia nie ma, a wybuchnie pożar, pęknięta rura zaleje całe pomieszczenie lub zdarzy się inny niebezpieczny wypadek?

Korzyści z ubezpieczenia nieruchomości

Dom to niejednokrotnie cały nasz majątek. Zwykle to on stanowi wielkie marzenie. To na niego zaciągamy kredyt, który niekiedy trzeba spłacać przez 30 lat. To nie lada zobowiązanie, które może stać się obciążeniem, kiedy zdarzy się nieprzewidziany wypadek. Szkody, jakie potrafią wyrządzić niespodziewane zdarzenia, mogą bowiem wiązać się z ogromnymi kosztami.

REKLAMA

- Najczęstsze zdarzenia to zalania spowodowane awarią instalacji domowych, szkody spowodowane bardzo silnymi wiatrami i gradem oraz przepięcia - mówi Dariusz Radaczyński, dyrektor Departamentu likwidacji szkód TUZ Ubezpieczenia.

Jak wynika z danych Państwowej Straży Pożarnej, tylko w 2021 roku odnotowano prawie 34 tysiące pożarów obiektów mieszkalnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Różnicę widać, kiedy porównamy koszty zniwelowania skutków nieprzewidzianego zdarzenia z ceną rocznego ubezpieczenia. Ubezpieczenie domu wynosi średnio kilkaset złotych rocznie. W porównaniu do wartości nieruchomości koszty są więc znikome. Wysokość składki będzie uzależniona od zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Zazwyczaj ustalana jest osobno np. dla stałych elementów konstrukcji budynku, wyposażenia oraz dodatkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

- Oznacza to, że w ramach oferty tego samego ubezpieczyciela, składka roczna może wynieść 100 lub 500 zł, a suma ubezpieczenia od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów zł. Każda sytuacja traktowana jest indywidualnie - dodaje Magdalena Stefan,  analityk biznesowy TUZ Ubezpieczenia.

Brak odpowiedniego ubezpieczenia nieruchomości może prowadzić do całkowitej utraty miejsca do życia i braku środków na jego odbudowę, kosztowny remont czy utraty wartościowego wyposażenia domu.

Ubezpieczenie domu połączone z innymi polisami

REKLAMA

Ponad 80% klientów kupując polisę na mieszkanie wybiera także dodatkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, gdyż często awarie zdarzające się w naszym mieszkaniu powodują szkody także u sąsiadów i na tę okoliczność zabezpiecza polisa OC.

Ponadto ubezpieczenie domu lub mieszkania może obejmować nie tylko samą nieruchomość. Najlepsze oferty uwzględniają także elementy ubezpieczenia dla rodziny lub bliskich. W polisie mieszkaniowej mogą pojawić się ciekawe opcje dodatkowe, jak na przykład  Druga Opinia Medyczna, która pomaga uniknąć skutków błędu lub nieprecyzyjnej diagnozy lekarza. To świadczenie, którego celem jest weryfikacja trafności diagnozy oraz planu leczenia i uniknięcie ryzyka związanego z błędem lekarskim.

- Nawet jeśli lekarz dochowuje staranności w ocenie stanu zdrowia naszego lub naszych najbliższych, która według niego jest prawidłowa i kompletna, to i tak w przypadkach poważnych problemów medycznych trudno nie rozważać konsultacji z innym lekarzem. W takich sytuacjach zdarzają się emocje, nerwy, stres. W ramach pakietu DOM inny lekarz może zweryfikować diagnozę i sposób leczenia. Dzięki temu można dostać zapewnienie, zweryfikować plan leczenia lub ustalić nowy - mówi Magdalena Stefan.

Inne dodatkowe pakiety polis ubezpieczeniowych mogą obejmować np. świadczenia Assistance czy ubezpieczenie czworonogów (kota i psa).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA