REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ubezpieczenie nieruchomości - jakie korzyści

Korzyści z ubezpieczenia nieruchomości
Korzyści z ubezpieczenia nieruchomości
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczny dom to pragnienie prawie każdego z nas. Jednak większość ubezpieczeń nieruchomości wykupowanych jest dlatego, że wymagają tego banki przy kredycie hipotecznym. A co w sytuacji, kiedy ubezpieczenia nie ma, a wybuchnie pożar, pęknięta rura zaleje całe pomieszczenie lub zdarzy się inny niebezpieczny wypadek?

Korzyści z ubezpieczenia nieruchomości

Dom to niejednokrotnie cały nasz majątek. Zwykle to on stanowi wielkie marzenie. To na niego zaciągamy kredyt, który niekiedy trzeba spłacać przez 30 lat. To nie lada zobowiązanie, które może stać się obciążeniem, kiedy zdarzy się nieprzewidziany wypadek. Szkody, jakie potrafią wyrządzić niespodziewane zdarzenia, mogą bowiem wiązać się z ogromnymi kosztami.

REKLAMA

- Najczęstsze zdarzenia to zalania spowodowane awarią instalacji domowych, szkody spowodowane bardzo silnymi wiatrami i gradem oraz przepięcia - mówi Dariusz Radaczyński, dyrektor Departamentu likwidacji szkód TUZ Ubezpieczenia.

Jak wynika z danych Państwowej Straży Pożarnej, tylko w 2021 roku odnotowano prawie 34 tysiące pożarów obiektów mieszkalnych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Różnicę widać, kiedy porównamy koszty zniwelowania skutków nieprzewidzianego zdarzenia z ceną rocznego ubezpieczenia. Ubezpieczenie domu wynosi średnio kilkaset złotych rocznie. W porównaniu do wartości nieruchomości koszty są więc znikome. Wysokość składki będzie uzależniona od zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Zazwyczaj ustalana jest osobno np. dla stałych elementów konstrukcji budynku, wyposażenia oraz dodatkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

- Oznacza to, że w ramach oferty tego samego ubezpieczyciela, składka roczna może wynieść 100 lub 500 zł, a suma ubezpieczenia od kilkuset tysięcy do nawet kilku milionów zł. Każda sytuacja traktowana jest indywidualnie - dodaje Magdalena Stefan,  analityk biznesowy TUZ Ubezpieczenia.

Brak odpowiedniego ubezpieczenia nieruchomości może prowadzić do całkowitej utraty miejsca do życia i braku środków na jego odbudowę, kosztowny remont czy utraty wartościowego wyposażenia domu.

Ubezpieczenie domu połączone z innymi polisami

REKLAMA

Ponad 80% klientów kupując polisę na mieszkanie wybiera także dodatkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, gdyż często awarie zdarzające się w naszym mieszkaniu powodują szkody także u sąsiadów i na tę okoliczność zabezpiecza polisa OC.

Ponadto ubezpieczenie domu lub mieszkania może obejmować nie tylko samą nieruchomość. Najlepsze oferty uwzględniają także elementy ubezpieczenia dla rodziny lub bliskich. W polisie mieszkaniowej mogą pojawić się ciekawe opcje dodatkowe, jak na przykład  Druga Opinia Medyczna, która pomaga uniknąć skutków błędu lub nieprecyzyjnej diagnozy lekarza. To świadczenie, którego celem jest weryfikacja trafności diagnozy oraz planu leczenia i uniknięcie ryzyka związanego z błędem lekarskim.

- Nawet jeśli lekarz dochowuje staranności w ocenie stanu zdrowia naszego lub naszych najbliższych, która według niego jest prawidłowa i kompletna, to i tak w przypadkach poważnych problemów medycznych trudno nie rozważać konsultacji z innym lekarzem. W takich sytuacjach zdarzają się emocje, nerwy, stres. W ramach pakietu DOM inny lekarz może zweryfikować diagnozę i sposób leczenia. Dzięki temu można dostać zapewnienie, zweryfikować plan leczenia lub ustalić nowy - mówi Magdalena Stefan.

Inne dodatkowe pakiety polis ubezpieczeniowych mogą obejmować np. świadczenia Assistance czy ubezpieczenie czworonogów (kota i psa).

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA