REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Forum Rynku Nieruchomości 2022

Subskrybuj nas na Youtube
Forum Rynku Nieruchomości 2022
Forum Rynku Nieruchomości 2022
Media

REKLAMA

REKLAMA

Forum Rynku Nieruchomości 2022 w Sopocie odbędzie się pod pod tytułem "Jeszcze na fali czy już dryfujemy? Branża nieruchomości wobec nieustających wyzwań".

Forum Rynku Nieruchomości 2022 - tematyka

Jak podwyżka stóp procentowych wpływa na rynek nieruchomości? Jak branża reaguje na niestabilną światową sytuację polityczną? Gdzie jesteśmy, jeśli chodzi o wprowadzanie ESG? Jakie wyzwania mają włodarze miast wobec dynamicznych zmian w zakresie potrzeb mieszkańców? Kto napędza dzisiaj rynek najmu powierzchni biurowych?

REKLAMA

Na te pytania spróbują odpowiedzieć najwięksi gracze rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych: deweloperzy, eksperci, analitycy, przedstawiciele administracji publicznej, architekci i nie tylko. 12. edycja Forum Rynku Nieruchomości już w dniach 2-3 czerwca w Sopocie.

Forum Rynku Nieruchomości 2022 - sytuacja bieżąca

Najnowszy raport firmy doradczej JLL pokazuje, że niepewność geopolityczna i zmiany makroekonomiczne w I kw. 2022 r. sprawiły, że sprzedaż nowych mieszkań spadła aż o 31% w odniesieniu do I kwartału 2021 r. Czy taki trend się utrzyma? Analitycy podkreślają, że negatywne czynniki związane z sytuacją w Ukrainie oraz szybko rosnąca inflacja, znacząco wpłynęły na decyzje i nastroje kupujących nieruchomości. To bieżące tematy, które na pewno pojawią się w dyskusjach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Forum Rynku Nieruchomości 2022 - goście

Forum Rynku Nieruchomości rozpocznie gość specjalny, Edwin Bendyk, prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, który spróbuje określić kierunki potencjalnych zmian na świecie i jego możliwej przebudowy w odpowiedzi na zaistniałe liczne kryzysy i wyzwania geopolityczne. Będzie to spojrzenie całościowe, nie tylko ukierunkowane na branżę nieruchomości. Gość specjalny, podejmie się też próby odpowiedzi na pytanie, nurtujące chyba wszystkich: jak z optymizmem patrzeć w przyszłość?

REKLAMA

Jednym z tematów, który rozgrzewa w ostatnim czasie branżę nieruchomości, jest ESG. Co będzie największym wyzwaniem dla inwestorów, deweloperów i banków? M.in. te zagadnienia poruszą w trakcie dyskusji Katarzyna Chwalbińska-Kusek (ESG & Sustainability Lead Associate Director, Savills), Tomasz Gasiński (dyrektor zespołu Sustainability, Deloitte Poland),  Agata Golec (Chief Specialist at Skanska Sustainability and green buisiness, Skanska), Maria Krawczyńska (CSR and Sustainabilty Director/ Dyrektor Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów BNP Paribas) oraz Konrad Płochocki, dyrektor generalny i wiceprezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Ciekawie zapowiada się również prezentacja raportu oraz dyskusja o tym, jak zmiany postaw konsumentów zmieniają rynek mieszkaniowy.

W branżowych rozmowach z obszaru nieruchomości komercyjnych, warto zwrócić uwagę na panele: Wielka rezygnacja czy wielka integracja? Kto napędza dzisiaj rynek najmu powierzchni biurowych? oraz  Biurowe rewolucje, czyli smart workplace w służbie workplace experience.

W tym roku jeszcze więcej czasu Forum oddane zostaje samorządom.

- Z niecierpliwością czekamy na dyskusje panelowe, w których pojawią się przedstawiciele władz polskich miast. Poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące rosnącego zainteresowania deweloperów rynkami regionalnymi czy też wyzwań, które stoją przed samorządami wobec dynamicznych zmian postaw i potrzeb mieszkańców – zaznacza Bartosz Zeidler, prezes zarządu Nowego Adresu, organizatora Forum. Bardzo cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęli Wiceprezydenci i Prezydenci. Reprezentowane będą nie tylko największe miasta takie jak Poznań, Wrocław, Katowice czy Warszawa ale również mniejsze, m.in. Jelenia Góra i Częstochowa - dodaje.

 

Organizatorem wydarzenia jest Nowy Adres SA, firma należąca do grupy MTP.

Główny sponsor: Nieruchomosci-online.pl
Srebrni sponsorzy:
ACO, Deer Design, KONE, mFinanse, obido, otodom, THTG
Brązowi sponsorzy: Cenatorium, CMSI,
Cordia, Crowd Real Estate, Grupa Morizon-Gratka, Nieruchomości Orange, Novoferm, Upper Finance Group, YSLAB, Żabka
Partnerzy merytoryczni: EY-Parthenon, MAT, MDDP, Osborne Clarke, RynekPierwotny.pl, ThinkCo
Partner towarzyszący: Grupa MTP
Partner technologiczny: 3D Estate
Region partnerski: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Miasto partnerskie: Jelenia Góra
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, IFMA, Polski Związek Firm Deweloperskich, Polska Federacja Rynku Nieruchomości, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, SARP, WSPON Poznań, WSPON Warszawa, Związek Banków Polskich
Patroni medialni:
Estate, Europa Property, GetHome.pl, KGM.pl, Prime Time PR, Strefa Nieruchomości, Investor Real Estate Expert, InwestycjewKurortach.pl
Partner bankietu: Premium Yachting
Partnerzy strefy Match Maker:
Arc-Interiors, Hejduk Architekci, Green LIV, Vitra, Steelcase, Interface

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Materiały prasowe

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

REKLAMA