REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Forum Rynku Nieruchomości 2022

Forum Rynku Nieruchomości 2022
Forum Rynku Nieruchomości 2022
Media

REKLAMA

REKLAMA

Forum Rynku Nieruchomości 2022 w Sopocie odbędzie się pod pod tytułem "Jeszcze na fali czy już dryfujemy? Branża nieruchomości wobec nieustających wyzwań".

Forum Rynku Nieruchomości 2022 - tematyka

Jak podwyżka stóp procentowych wpływa na rynek nieruchomości? Jak branża reaguje na niestabilną światową sytuację polityczną? Gdzie jesteśmy, jeśli chodzi o wprowadzanie ESG? Jakie wyzwania mają włodarze miast wobec dynamicznych zmian w zakresie potrzeb mieszkańców? Kto napędza dzisiaj rynek najmu powierzchni biurowych?

REKLAMA

Na te pytania spróbują odpowiedzieć najwięksi gracze rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych: deweloperzy, eksperci, analitycy, przedstawiciele administracji publicznej, architekci i nie tylko. 12. edycja Forum Rynku Nieruchomości już w dniach 2-3 czerwca w Sopocie.

Forum Rynku Nieruchomości 2022 - sytuacja bieżąca

Najnowszy raport firmy doradczej JLL pokazuje, że niepewność geopolityczna i zmiany makroekonomiczne w I kw. 2022 r. sprawiły, że sprzedaż nowych mieszkań spadła aż o 31% w odniesieniu do I kwartału 2021 r. Czy taki trend się utrzyma? Analitycy podkreślają, że negatywne czynniki związane z sytuacją w Ukrainie oraz szybko rosnąca inflacja, znacząco wpłynęły na decyzje i nastroje kupujących nieruchomości. To bieżące tematy, które na pewno pojawią się w dyskusjach.

Forum Rynku Nieruchomości 2022 - goście

Forum Rynku Nieruchomości rozpocznie gość specjalny, Edwin Bendyk, prezes zarządu Fundacji im. Stefana Batorego, który spróbuje określić kierunki potencjalnych zmian na świecie i jego możliwej przebudowy w odpowiedzi na zaistniałe liczne kryzysy i wyzwania geopolityczne. Będzie to spojrzenie całościowe, nie tylko ukierunkowane na branżę nieruchomości. Gość specjalny, podejmie się też próby odpowiedzi na pytanie, nurtujące chyba wszystkich: jak z optymizmem patrzeć w przyszłość?

REKLAMA

Jednym z tematów, który rozgrzewa w ostatnim czasie branżę nieruchomości, jest ESG. Co będzie największym wyzwaniem dla inwestorów, deweloperów i banków? M.in. te zagadnienia poruszą w trakcie dyskusji Katarzyna Chwalbińska-Kusek (ESG & Sustainability Lead Associate Director, Savills), Tomasz Gasiński (dyrektor zespołu Sustainability, Deloitte Poland),  Agata Golec (Chief Specialist at Skanska Sustainability and green buisiness, Skanska), Maria Krawczyńska (CSR and Sustainabilty Director/ Dyrektor Departamentu CSR i Zrównoważonych Finansów BNP Paribas) oraz Konrad Płochocki, dyrektor generalny i wiceprezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Ciekawie zapowiada się również prezentacja raportu oraz dyskusja o tym, jak zmiany postaw konsumentów zmieniają rynek mieszkaniowy.

W branżowych rozmowach z obszaru nieruchomości komercyjnych, warto zwrócić uwagę na panele: Wielka rezygnacja czy wielka integracja? Kto napędza dzisiaj rynek najmu powierzchni biurowych? oraz  Biurowe rewolucje, czyli smart workplace w służbie workplace experience.

W tym roku jeszcze więcej czasu Forum oddane zostaje samorządom.

- Z niecierpliwością czekamy na dyskusje panelowe, w których pojawią się przedstawiciele władz polskich miast. Poruszone zostaną m.in. tematy dotyczące rosnącego zainteresowania deweloperów rynkami regionalnymi czy też wyzwań, które stoją przed samorządami wobec dynamicznych zmian postaw i potrzeb mieszkańców – zaznacza Bartosz Zeidler, prezes zarządu Nowego Adresu, organizatora Forum. Bardzo cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęli Wiceprezydenci i Prezydenci. Reprezentowane będą nie tylko największe miasta takie jak Poznań, Wrocław, Katowice czy Warszawa ale również mniejsze, m.in. Jelenia Góra i Częstochowa - dodaje.

 

Organizatorem wydarzenia jest Nowy Adres SA, firma należąca do grupy MTP.

Główny sponsor: Nieruchomosci-online.pl
Srebrni sponsorzy:
ACO, Deer Design, KONE, mFinanse, obido, otodom, THTG
Brązowi sponsorzy: Cenatorium, CMSI,
Cordia, Crowd Real Estate, Grupa Morizon-Gratka, Nieruchomości Orange, Novoferm, Upper Finance Group, YSLAB, Żabka
Partnerzy merytoryczni: EY-Parthenon, MAT, MDDP, Osborne Clarke, RynekPierwotny.pl, ThinkCo
Partner towarzyszący: Grupa MTP
Partner technologiczny: 3D Estate
Region partnerski: Województwo Kujawsko-Pomorskie
Miasto partnerskie: Jelenia Góra
Patronat honorowy: Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski, IFMA, Polski Związek Firm Deweloperskich, Polska Federacja Rynku Nieruchomości, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego, SARP, WSPON Poznań, WSPON Warszawa, Związek Banków Polskich
Patroni medialni:
Estate, Europa Property, GetHome.pl, KGM.pl, Prime Time PR, Strefa Nieruchomości, Investor Real Estate Expert, InwestycjewKurortach.pl
Partner bankietu: Premium Yachting
Partnerzy strefy Match Maker:
Arc-Interiors, Hejduk Architekci, Green LIV, Vitra, Steelcase, Interface

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Materiały prasowe
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA