REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Mieszkanie Plus 2021 - dodatkowe punkty za książeczki mieszkaniowe

Mieszkanie Plus 2021 - dodatkowe punkty za książeczki mieszkaniowe
Mieszkanie Plus 2021 - dodatkowe punkty za książeczki mieszkaniowe
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Mieszkanie Plus 2021. Posiadacze książeczek mieszkaniowych z prawem do premii gwarancyjnej otrzymają dodatkowe punkty w rekrutacji do mieszkań powstających w ramach rynkowej części programu Mieszkanie Plus - podał PFR Nieruchomości.

Mieszkanie plus - 10 dodatkowych punktów za książeczkę mieszkaniową

„Pierwsi z tej możliwości skorzystają chętni do zamieszkania w Mieszkaniu Plus w Świdniku. Nabór do 108 mieszkań ruszy 15 marca 2021 roku” – podała w środę 10 marca 2021 r. spółka w komunikacie prasowym.

REKLAMA

Możliwość przyznania dodatkowych punktów posiadaczom książeczek mieszkaniowych wprowadziła nowelizacja ustawy z dnia 20 lipca 2018 roku „o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania”.

REKLAMA

Spółka poinformowała, że Świdnik jest pierwszą lokalizacją, w której wdrożone zostaną nowe rozwiązania, ale docelowo będą one obowiązywały we wszystkich inwestycjach spółki PFR Nieruchomości, do których nabór odbywać się będzie we współpracy z lokalnym samorządem.

W Świdniku kryteria pierwszeństwa w naborze do mieszkań powstających w ramach programu Mieszkanie Plus ustaliła tutejsza Rada Miasta. Zgodnie z przyjętą uchwałą największe szanse będą mieli ci, którzy nie mają własnego mieszkania, osoby do 35. roku życia, rodziny z dziećmi, samotni rodzice, a także mieszkańcy rozliczający się z podatku dochodowego w Świdniku.

Dodatkowym kryterium będzie również posiadanie książeczki mieszkaniowej, za którą jej właścicielowi będzie przysługiwało dodatkowe 10 punktów. „Należy podkreślić, że brak książeczki mieszkaniowej nie dyskwalifikuje kandydata na najemcę, a jedynie nie daje dodatkowych punktów w procesie naboru. Podobnie jest w przypadku pozostałych kryteriów” – zaznaczyła spółka w komunikacie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak dodano, nowe zapisy w przyjętej uchwale wprowadził już Łowicz, a zmiany planują Radom, Dębica, Kraków i Mińsk Mazowiecki.

REKLAMA

W Świdniku, podobnie jak w innych lokalizacjach, nabór do mieszkań będzie składał się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na sprawdzeniu, w jakim zakresie najemca spełnia kryteria społeczne ustalone przez samorząd. Drugi etap naboru to sprawdzenie tzw. zdolności czynszowej, określającej, czy przyszli najemcy są w stanie wykazać łączny miesięczny dochód netto (np. pensja z tytułu umowy o pracę), jak również dodatkowe dochody (np. świadczenie 500+) na poziomie umożliwiającym opłacenie comiesięcznego czynszu najmu. Ponadto, każdy potencjalny najemca jest sprawdzany w BIG Infomonitorze.

PFR Nieruchomości S.A. zaoferowała już najemcom ponad tysiąc mieszkań m.in. w Białej Podlaskiej, Wałbrzychu czy Kępicach. Kolejne niemal 2,5 tysiąca powstaje w Katowicach, Krakowie, Łowiczu, Zamościu czy Radomiu.

Poza mieszkaniami w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, spółka posiada w największych polskich miastach blisko 2 tysiące mieszkań Funduszu Mieszkań na Wynajem - podała spółka PFR Nieruchomości.(PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska

ren/ pad/

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA