REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Q22 – nowy biurowiec w Warszawie

Subskrybuj nas na Youtube
Biurowiec Q22. Fot. Echo Investment SA
Biurowiec Q22. Fot. Echo Investment SA
Echo Investment SA

REKLAMA

REKLAMA

Q22 – nowy biurowiec warszawski biurowiec realizowany przez spółkę Echo Investment. Q22 będzie znajdować się w centrum Warszawy przy zbiegu ulic al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. Biurowiec Q22 stanie na miejscu dawnego hotelu Mercury.

Spółka Echo Investment rozpoczyna realizację 155-metrowego biurowca Q22 zlokalizowanego w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Grzybowskiej. „Rozpoczynamy realizację najwyższego i największego projektu w historii Echo Investment. To wyjątkowa inwestycja. Nie tylko za sprawą świetnej lokalizacji, ale również dzięki niezwykłemu projektowi architektonicznemu autorstwa prof. Stefana Kuryłowicza. Jestem przekonany, że Q22 wyznaczy nową jakość na biznesowej mapie Warszawy”. – mówi Piotr Gromniak, Prezes Zarządu Echo Investment.

REKLAMA

155-metrowy biurowiec Q22 oferujący blisko 50 000 mkw. powierzchni biurowej powstaje w miejscu rozebranego hotelu Mercure. Wszystkie materiały uzyskane podczas rozbiórki budynku zostały poddane recyklingowi – w ten sposób uzyskano 1 500 ton stali i 25 000 ton betonowego kruszywa.

Projekt budynku powstał w renomowanej pracowni architektonicznej Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska.

Biurowiec Q22. Fot. Echo Investment SA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Prof. Ewa Kuryłowicz, Kuryłowicz & Associates: „Wysokie budynki w centrach  światowych miast są miarą ich ambicji i papierkiem lakmusowym stopnia technicznej maestrii ich budowniczych. Wzniesienie wieżowca w centrum Warszawy było marzeniem Stefana. Rozpoczęty przez niego projekt rozwinęliśmy tak, by nosił znamiona architektury wyrazistej, charakterystycznej i widocznej nie tylko w sylwecie miasta i jego historycznych wedutach, ale i w perspektywach warszawskich alei i ulic coraz mocniej zarysowującego się city. Q22 choć ze szczytem w chmurach, ziemi dotyka lekko,  otwierając się na ulicę przyjaznym parterem. Oferuje przestrzenie wygodne do pracy, spotkań i rekreacji w komforcie, a jednocześnie w duchu innowacji, która od początku towarzyszyła temu projektowi”.

Ian Booth, dyrektor regionalny, Buro Happold: „Jesteśmy dumni, że to w naszym biurze powstaje wielobranżowy, zintegrowany projekt Q22. Zespół Buro Happold dołożył wszelkich starań, aby przygotowywane przez nas rozwiązania dla konstrukcji oraz instalacji budynku spełniały najwyższe międzynarodowe standardy dla budynków wysokościowych oraz były zrównoważone”.

REKLAMA

Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment: „Biurowiec Q22 to nie tylko nowoczesna przestrzeń biurowa powstająca w centrum biznesowym stolicy. To również budynek przyjazny dla jego użytkowników, oferujący najnowsze rozwiązania funkcjonalne. To miejsce, które stanie się wizytówką każdej firmy podkreślając jej prestiż. Q22 to także udogodnienia dla użytkowników – restauracja, fitness, parking i szatnie dla rowerzystów, nowoczesne rozwiązania dla właścicieli urządzeń mobilnych, odpowiednie zaplecze socjalne. Q to Quality – czyli jakość projektu i jego wykonania. Q to także ładunek, z jakim ten biurowiec będzie oddziaływać na miasto. Wreszcie, Q to także quartz, czyli kryształ o przejrzystej i doskonałej strukturze”.

Spółka Echo Investment dysponuje już pozwoleniem na budowę Q22. Wkrótce rozpocznie się budowa ścian szczelinowych, platformy roboczej do dalszych robót. Trwa wybór generalnego wykonawcy. We wrześniu br. zaplanowano start budowy parkingu Q22, która potrwa około 12 miesięcy. Zakończenie realizacji biurowca zaplanowano na I kwartał 2016 roku. Wartość inwestycji to 500 mln PLN.

Zobacz także: Garden Plaza – pierwszy zielony biurowiec na Żoliborzu

Zobacz także: Business Garden Warszawa – ekologiczny kompleks biurowy

Zobacz także: Warsaw Spire – kolejna inwestycja w Warszawie

Echo Investment SA

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA