REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dwupoziomowe mieszkania na rynku nieruchomości

Mieszkanie  Fot. Dolcan
Mieszkanie Fot. Dolcan
Dolcan

REKLAMA

REKLAMA

Dwupoziomowe mieszkania do niedawna były kojarzone głównie z loftami i z młodymi ludźmi, a drugi poziom był traktowany trochę po macoszemu, tworzono tam tylko sypialnię lub antresolę. Dzisiaj mieszkania dwupoziomowe zaczynają częściej pojawiać się w deweloperskiej ofercie, a drugi poziom zaczyna pełnić funkcję drugiego piętra jak w domu jednorodzinnym.

Mieszkanie stało się oznaką określonego stylu życia jego właścicieli. W poszukiwaniu ciekawych miejsc do zamieszkania wiele osób zastanawia się nad lokalami dwupoziomowymi. Do niedawna tego typu oferta była dostępna w zasadzie wyłącznie w inwestycjach loftowych, a i tam nie zawsze można było spotkać mieszkanie posiadające dwa, w pełni oddzielne poziomy. Deweloperzy przeważnie proponowali piętro dzienne z niewielką antresolą przeznaczoną na przestrzeń sypialną. Teraz jednak propozycje rynkowe są bogatsze.

REKLAMA

Mieszkanie dwupoziomowe Fot. Dolcan

Wraz z większą różnorodnością dostępnych lokali pojawiły się pełnometrażowe mieszkania, gdzie dwa poziomy są od siebie całkowicie oddzielone. Nadal w rozkładzie powierzchni stosuje się podział na część dzienną, w której mieszkańcy spędzają czas wspólnie lub w towarzystwie odwiedzających ich gości oraz piętro wyższe, gdzie lokuje się sypialnie. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne zarówno dla singli, którzy prowadząc bogate życie towarzyskie cenią sobie swoją prywatność, jak i dla rodzin z dziećmi, w której każdy z domowników od czasu do czasu potrzebuje prywatności.

Zobacz także: Mieszkania blisko natury – gdzie ich szukać w Poznaniu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Wbrew obiegowym opiniom mieszkania dwupoziomowe nie są projektowane i kierowane wyłącznie do osób młodych. To wygodne lokum także dla rodziny ze starszymi dziećmi, ze względu na wyraźny podział na strefę dzienną, wspólną, i tę prywatną z sypialniami. Łatwiej wówczas chociażby utrzymać porządek w domu – zauważa Anna Sitnik, zastępca dyrektora biura sprzedaży w firmie Dolcan.

Zobacz także:

Gdzie można znaleźć dwupoziomowe mieszkania?

Inwestycji, w których można kupić mieszkanie dwupoziomowe nie ma na rynku wiele. W Warszawie lokale takie dostępne są m.in. w inwestycji Skierniewicka City na Woli. Nowoczesny apartamentowiec z lokalami o wysokim standardzie, znajduje się u zbiegu ulic Kasprzaka i Skierniewickiej. Kaskadowa bryła 17-piętrowego budynku firmowana jest nazwiskiem znanego architekta, Andrzeja Markowskiego. Wyposażony w oszklone ogrody i obszerne tarasy nowoczesny budynek przyciąga wzrok w okolicy, do której sukcesywnie przesuwa się centrum Warszawy. Tutaj właśnie ulokowane są najbardziej prestiżowe inwestycje biurowe, zmieniające oblicze bliskiej Woli. W najbliższych latach po sąsiedzku wyrosną nowoczesne wieżowce. A dodatkowo także druga nitka stołecznego metra.

Zobacz także: W jakich warunkach mieszkają Polacy?

Mieszkania w Skierniewicka City zainteresować mogą na pewno wszystkich ceniących sobie miejski styl życia, którzy z niechęcią myślą o długich podróżach z przedmieścia do centrum. W sąsiedztwie nie trudno jest znaleźć sklep spożywczy, blisko jest do szkół i przedszkoli, a wszyscy, których znuży domowe jedzenie, bez trudu znajdą restaurację. Tuż obok znajduje się również Teatr Na Woli, jedna z ciekawszych scen warszawskich. Apartamenty mogą wzbudzić zainteresowanie wśród singli. Lokum o powierzchni 65 m kw. stanowi idealne rozwiązanie dla młodych i ambitnych, którzy sporo czasu spędzają w pracy. Usytuowanie w pobliżu linii tramwajowej sprzyja szybkiemu dojazdowi do pracy i sprawnemu poruszaniu się po mieście. Dodatkowo z wyższych pięter podziwiać można panoramę Warszawy, nawet siedząc w wannie, gdyż w jednym z dwupoziomowych mieszkań w łazience zamontowano okno od podłogi do sufitu.

Zobacz także: Gdzie szukać tanich mieszkań w Krakowie?

Dwa poziomy jak dom jednorodzinny

Apartamenty dwupoziomowe są małym, ale bardzo atrakcyjnym sektorem rynku nieruchomości mieszkaniowych. Dla wielu są one w jakiś sposób namiastką domu i sposobem na funkcjonalne zorganizowanie przestrzeni.

I właśnie taką odmienną wersję mieszkań dwupoziomowych można znaleźć na osiedlu Tęczowym we Włochach. W zacisznej okolicy, z dala od miejskiego hałasu u zbiegu ulic Szczęsnej i Techników znajduje się osiedle z kameralną zabudową przypominającą miejskie kamienice. Tutejsze apartamenty charakteryzują się ciszą, tak potrzebną osobom które po dniu pełnym obowiązków szukają spokoju, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygody życia w mieście. W sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne centra handlowe wzdłuż Alei Jerozolimskich (Blue City, Reduta, Macro Cash i Castorama) oraz nowoczesna przychodnia medyczna. Tęczowe jest również doskonale skomunikowane z innymi dzielnicami, 150 m od wejście na jego teren znajduje się przystanek autobusowy. Cały kompleks realizowany jest w etapach. I etap jest już oddany do użytku i w dużej mierze sprzedany.

Zobacz także: Jaką powierzchnię mieszkania Polacy wybierają najczęściej?

REKLAMA

– Klienci poszukujący mieszkań dwupoziomowych podkreślają, że są one atrakcyjne ze względu właśnie na dzieci, których tryb życia w naturalny sposób różni się od sposobu funkcjonowania dorosłych. Interesują też tych, którym po prostu zależy na wyraźnym oddzieleniu części dostępnej dla wszystkich od sfery stricte prywatnej – mówi Anna Sitnik z firmy Dolcan.

Dwupoziomowe apartamenty na osiedlu Tęczowym to lokale o powierzchni od ok. 80 m kw. To co je wyróżnia to dwa balkony – na niższym poziomie oraz w sypialni na wyższej kondygnacji. W sumie do kupienia jest tu jeszcze 7 mieszkań dwupoziomowych, w cenie 5500 zł za m kw.

Źródło: Dolcan

Zobacz także: Czy to jest dobry czas na budowę domu?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowy trend. Rewitalizacja na rynku nieruchomości premium

Rewitalizacja to jeden z ważniejszych elementów strategii planowania przestrzeni miejskiej. Z szacunków spółki Deloitte wynika, że nawet 90% inwestycji na rynku nieruchomości jeszcze w tej dekadzie będzie koncentrować się na rewitalizacji istniejących obiektów. Trend ten dotyczy również nieruchomości premium. 

Pilne! Działkowcy mogą spać spokojnie – nikt im już Rodzinnych Ogródków Działkowych pod budowę osiedli nie zabierze. Jest rozporządzenie ministra rozwoju

Minister rozwoju zrobił obiecany prezent działkowcom na gwiazdkę. Wydał rozporządzenie, które daje im pełną gwarancję nienaruszalności rodzinnych ogródków działkowych ROD przed zakusami deweloperów i innych inwestorów. Okazję ku czemu dawało zmienione niedawno prawo o planowaniu przestrzennym.

Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

REKLAMA

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

REKLAMA

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA