REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Dwupoziomowe mieszkania na rynku nieruchomości

Subskrybuj nas na Youtube
Mieszkanie  Fot. Dolcan
Mieszkanie Fot. Dolcan
Dolcan

REKLAMA

REKLAMA

Dwupoziomowe mieszkania do niedawna były kojarzone głównie z loftami i z młodymi ludźmi, a drugi poziom był traktowany trochę po macoszemu, tworzono tam tylko sypialnię lub antresolę. Dzisiaj mieszkania dwupoziomowe zaczynają częściej pojawiać się w deweloperskiej ofercie, a drugi poziom zaczyna pełnić funkcję drugiego piętra jak w domu jednorodzinnym.

Mieszkanie stało się oznaką określonego stylu życia jego właścicieli. W poszukiwaniu ciekawych miejsc do zamieszkania wiele osób zastanawia się nad lokalami dwupoziomowymi. Do niedawna tego typu oferta była dostępna w zasadzie wyłącznie w inwestycjach loftowych, a i tam nie zawsze można było spotkać mieszkanie posiadające dwa, w pełni oddzielne poziomy. Deweloperzy przeważnie proponowali piętro dzienne z niewielką antresolą przeznaczoną na przestrzeń sypialną. Teraz jednak propozycje rynkowe są bogatsze.

REKLAMA

Mieszkanie dwupoziomowe Fot. Dolcan

Wraz z większą różnorodnością dostępnych lokali pojawiły się pełnometrażowe mieszkania, gdzie dwa poziomy są od siebie całkowicie oddzielone. Nadal w rozkładzie powierzchni stosuje się podział na część dzienną, w której mieszkańcy spędzają czas wspólnie lub w towarzystwie odwiedzających ich gości oraz piętro wyższe, gdzie lokuje się sypialnie. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne zarówno dla singli, którzy prowadząc bogate życie towarzyskie cenią sobie swoją prywatność, jak i dla rodzin z dziećmi, w której każdy z domowników od czasu do czasu potrzebuje prywatności.

Zobacz także: Mieszkania blisko natury – gdzie ich szukać w Poznaniu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Wbrew obiegowym opiniom mieszkania dwupoziomowe nie są projektowane i kierowane wyłącznie do osób młodych. To wygodne lokum także dla rodziny ze starszymi dziećmi, ze względu na wyraźny podział na strefę dzienną, wspólną, i tę prywatną z sypialniami. Łatwiej wówczas chociażby utrzymać porządek w domu – zauważa Anna Sitnik, zastępca dyrektora biura sprzedaży w firmie Dolcan.

Zobacz także:

Gdzie można znaleźć dwupoziomowe mieszkania?

Inwestycji, w których można kupić mieszkanie dwupoziomowe nie ma na rynku wiele. W Warszawie lokale takie dostępne są m.in. w inwestycji Skierniewicka City na Woli. Nowoczesny apartamentowiec z lokalami o wysokim standardzie, znajduje się u zbiegu ulic Kasprzaka i Skierniewickiej. Kaskadowa bryła 17-piętrowego budynku firmowana jest nazwiskiem znanego architekta, Andrzeja Markowskiego. Wyposażony w oszklone ogrody i obszerne tarasy nowoczesny budynek przyciąga wzrok w okolicy, do której sukcesywnie przesuwa się centrum Warszawy. Tutaj właśnie ulokowane są najbardziej prestiżowe inwestycje biurowe, zmieniające oblicze bliskiej Woli. W najbliższych latach po sąsiedzku wyrosną nowoczesne wieżowce. A dodatkowo także druga nitka stołecznego metra.

Zobacz także: W jakich warunkach mieszkają Polacy?

Mieszkania w Skierniewicka City zainteresować mogą na pewno wszystkich ceniących sobie miejski styl życia, którzy z niechęcią myślą o długich podróżach z przedmieścia do centrum. W sąsiedztwie nie trudno jest znaleźć sklep spożywczy, blisko jest do szkół i przedszkoli, a wszyscy, których znuży domowe jedzenie, bez trudu znajdą restaurację. Tuż obok znajduje się również Teatr Na Woli, jedna z ciekawszych scen warszawskich. Apartamenty mogą wzbudzić zainteresowanie wśród singli. Lokum o powierzchni 65 m kw. stanowi idealne rozwiązanie dla młodych i ambitnych, którzy sporo czasu spędzają w pracy. Usytuowanie w pobliżu linii tramwajowej sprzyja szybkiemu dojazdowi do pracy i sprawnemu poruszaniu się po mieście. Dodatkowo z wyższych pięter podziwiać można panoramę Warszawy, nawet siedząc w wannie, gdyż w jednym z dwupoziomowych mieszkań w łazience zamontowano okno od podłogi do sufitu.

Zobacz także: Gdzie szukać tanich mieszkań w Krakowie?

Dwa poziomy jak dom jednorodzinny

Apartamenty dwupoziomowe są małym, ale bardzo atrakcyjnym sektorem rynku nieruchomości mieszkaniowych. Dla wielu są one w jakiś sposób namiastką domu i sposobem na funkcjonalne zorganizowanie przestrzeni.

I właśnie taką odmienną wersję mieszkań dwupoziomowych można znaleźć na osiedlu Tęczowym we Włochach. W zacisznej okolicy, z dala od miejskiego hałasu u zbiegu ulic Szczęsnej i Techników znajduje się osiedle z kameralną zabudową przypominającą miejskie kamienice. Tutejsze apartamenty charakteryzują się ciszą, tak potrzebną osobom które po dniu pełnym obowiązków szukają spokoju, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygody życia w mieście. W sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne centra handlowe wzdłuż Alei Jerozolimskich (Blue City, Reduta, Macro Cash i Castorama) oraz nowoczesna przychodnia medyczna. Tęczowe jest również doskonale skomunikowane z innymi dzielnicami, 150 m od wejście na jego teren znajduje się przystanek autobusowy. Cały kompleks realizowany jest w etapach. I etap jest już oddany do użytku i w dużej mierze sprzedany.

Zobacz także: Jaką powierzchnię mieszkania Polacy wybierają najczęściej?

REKLAMA

– Klienci poszukujący mieszkań dwupoziomowych podkreślają, że są one atrakcyjne ze względu właśnie na dzieci, których tryb życia w naturalny sposób różni się od sposobu funkcjonowania dorosłych. Interesują też tych, którym po prostu zależy na wyraźnym oddzieleniu części dostępnej dla wszystkich od sfery stricte prywatnej – mówi Anna Sitnik z firmy Dolcan.

Dwupoziomowe apartamenty na osiedlu Tęczowym to lokale o powierzchni od ok. 80 m kw. To co je wyróżnia to dwa balkony – na niższym poziomie oraz w sypialni na wyższej kondygnacji. W sumie do kupienia jest tu jeszcze 7 mieszkań dwupoziomowych, w cenie 5500 zł za m kw.

Źródło: Dolcan

Zobacz także: Czy to jest dobry czas na budowę domu?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA