REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wizualizacja nowego osiedla to najważniejsza wizytówka dewelopera

PPW Group
PPW Group łączy wiedzę o rynku nieruchomości i marketingu inwestycji deweloperskich.
Nieruchomości Fot. Fotolia
Nieruchomości Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jak pobudzić wyobraźnię kupującego? Wizualizacja to jedyny sposób, by przekonać klientów do zakupu „dziury w ziemi”. Trafienie w ich wyobrażenia idealnego domu to już podwaliny sukcesu inwestycji. Wiarygodny deweloper nie oszczędza na szczegółach ważnych dla jego klientów.

Mieszkanie z rynku pierwotnego jest w pewnym sensie niewdzięcznym produktem sprzedażowym. Deweloper musi skupić się na sprzedaży budynku, który nie istnieje – to oczywista trudność. Wizualizacja jest podstawowym narzędziem promocji w tej sytuacji. Z rozmów PPW Group z właścicielami mieszkań deweloperskich wynika, że materiały promocyjne mają większe znaczenie niż konkretne reklamy. Klienci często nawet nie kojarzą billboardów, a wizualizacja staje się jednym z czynników wpływających na przyspieszenie decyzji zakupowych.

REKLAMA

– Reklam, szczerze mówiąc, nie widziałam. Jeśli chodzi o stronę, logo i wizualizację – to tak, miały dla mnie znaczenie. Przede wszystkim sprawiały wrażenie dopracowanych, mało „tandetnych” i można było odnieść wrażenie, że faktycznie otrzymam „wyższy standard”, o którym pisali i mówili – odpowiada jedna z ankietowanych.

Zobacz także: Jaką powierzchnię mieszkania Polacy wybierają najczęściej?

Jakość wizualizacji to profesjonalizm dewelopera

REKLAMA

Zdecydowanie nie powinni oszczędzać na przygotowaniu wizualizacji To istotne z oczywistego powodu: jeśli klienci widzą, że firma nie oszczędza na szczegółach, wierzą w jej poważne podejście do inwestycji. Wizualizacja najwyższej jakości jest wizytówką dewelopera. Klient często inwestuje oszczędności życia w mieszkanie, więc musi być pewien swojej decyzji.

Proste rzuty na inwestycje to absolutne minimum działań promocyjnych. Deweloper zapraszający klientów na wirtualny spacer po nowym osiedlu uwiarygodnia swoją pozycję. Realistyczne wizualizacje wyglądają jak zdjęcia z dobrego katalogu, a nie zapominajmy, że to zmysł wzroku rządzi portfelem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Mieszkanie z dofinansowaniem od 2014 – opłaca się czekać?

Takie inwestycje jak Klimt House pozwalają na zwiedzanie wnętrza budynku. Wizyta na stronie pozwala na obejrzenie przykładowego mieszkania, razem z propozycją urządzenia. Coraz więcej mówi się o tym, że deweloperzy zwiększają swój budżet marketingowy i korzystają z profesjonalnych rozwiązań. Na razie nowoczesne rozwiązania charakteryzują luksusowe inwestycje, ale powoli też wkraczają do typowego budownictwa mieszkaniowego. Dobrym przykładem może być osiedle Audiopolis, które też można zobaczyć od środka.

Zobacz także: Deweloperzy nadal stosują niedozwolone klauzule umowne

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Każdy planujący zakup ma swoją wizję idealnego mieszkania – wie, jak je urządzić, lubi konkretny styl. Wybierze miejsce najbardziej zbieżne z wyobrażeniami. Deweloper stara się wywrzeć jak najlepsze pierwsze wrażenie. Jeśli swoją ofertę adresuje do klientów, którzy szukają kameralnego osiedla i rodzinnej atmosfery, wizualizacja pokazuje to, co chcą zobaczyć.

Realizm – bez koloryzowania

Sporym kłopotem rynku pierwotnego jest otoczenie przyszłego osiedla. Klienci sprawdzają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i odwiedzają budowę. Drogi, drzewa i inne zielone elementy otoczenia – to wszystko powstanie dopiero po wprowadzeniu się do nowego domu. Realistyczna wizualizacja musi odzwierciedlać rzeczywistość, dlatego często deweloperzy przedstawiają kilka wersji. Wizualizacje przedstawiane są w taki sposób, żeby kupujący nie traktowali jej jak reklamy, której nie zawsze ufają. Możemy również spotkać się z prezentacją osiedla o każdej porze roku, razem ze zmieniającym się otoczeniem. Dobra wizualizacja to najsolidniejsza oferta, jaką deweloper może przedłożyć klientom.

Zobacz także: Mieszkanie od dewelopera okiem właściciela – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA