REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wizualizacja nowego osiedla to najważniejsza wizytówka dewelopera

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
PPW Group
PPW Group łączy wiedzę o rynku nieruchomości i marketingu inwestycji deweloperskich.
Nieruchomości Fot. Fotolia
Nieruchomości Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jak pobudzić wyobraźnię kupującego? Wizualizacja to jedyny sposób, by przekonać klientów do zakupu „dziury w ziemi”. Trafienie w ich wyobrażenia idealnego domu to już podwaliny sukcesu inwestycji. Wiarygodny deweloper nie oszczędza na szczegółach ważnych dla jego klientów.

Mieszkanie z rynku pierwotnego jest w pewnym sensie niewdzięcznym produktem sprzedażowym. Deweloper musi skupić się na sprzedaży budynku, który nie istnieje – to oczywista trudność. Wizualizacja jest podstawowym narzędziem promocji w tej sytuacji. Z rozmów PPW Group z właścicielami mieszkań deweloperskich wynika, że materiały promocyjne mają większe znaczenie niż konkretne reklamy. Klienci często nawet nie kojarzą billboardów, a wizualizacja staje się jednym z czynników wpływających na przyspieszenie decyzji zakupowych.

REKLAMA

– Reklam, szczerze mówiąc, nie widziałam. Jeśli chodzi o stronę, logo i wizualizację – to tak, miały dla mnie znaczenie. Przede wszystkim sprawiały wrażenie dopracowanych, mało „tandetnych” i można było odnieść wrażenie, że faktycznie otrzymam „wyższy standard”, o którym pisali i mówili – odpowiada jedna z ankietowanych.

Zobacz także: Jaką powierzchnię mieszkania Polacy wybierają najczęściej?

Jakość wizualizacji to profesjonalizm dewelopera

REKLAMA

Zdecydowanie nie powinni oszczędzać na przygotowaniu wizualizacji To istotne z oczywistego powodu: jeśli klienci widzą, że firma nie oszczędza na szczegółach, wierzą w jej poważne podejście do inwestycji. Wizualizacja najwyższej jakości jest wizytówką dewelopera. Klient często inwestuje oszczędności życia w mieszkanie, więc musi być pewien swojej decyzji.

Proste rzuty na inwestycje to absolutne minimum działań promocyjnych. Deweloper zapraszający klientów na wirtualny spacer po nowym osiedlu uwiarygodnia swoją pozycję. Realistyczne wizualizacje wyglądają jak zdjęcia z dobrego katalogu, a nie zapominajmy, że to zmysł wzroku rządzi portfelem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Mieszkanie z dofinansowaniem od 2014 – opłaca się czekać?

Takie inwestycje jak Klimt House pozwalają na zwiedzanie wnętrza budynku. Wizyta na stronie pozwala na obejrzenie przykładowego mieszkania, razem z propozycją urządzenia. Coraz więcej mówi się o tym, że deweloperzy zwiększają swój budżet marketingowy i korzystają z profesjonalnych rozwiązań. Na razie nowoczesne rozwiązania charakteryzują luksusowe inwestycje, ale powoli też wkraczają do typowego budownictwa mieszkaniowego. Dobrym przykładem może być osiedle Audiopolis, które też można zobaczyć od środka.

Zobacz także: Deweloperzy nadal stosują niedozwolone klauzule umowne

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie

Każdy planujący zakup ma swoją wizję idealnego mieszkania – wie, jak je urządzić, lubi konkretny styl. Wybierze miejsce najbardziej zbieżne z wyobrażeniami. Deweloper stara się wywrzeć jak najlepsze pierwsze wrażenie. Jeśli swoją ofertę adresuje do klientów, którzy szukają kameralnego osiedla i rodzinnej atmosfery, wizualizacja pokazuje to, co chcą zobaczyć.

Realizm – bez koloryzowania

Sporym kłopotem rynku pierwotnego jest otoczenie przyszłego osiedla. Klienci sprawdzają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i odwiedzają budowę. Drogi, drzewa i inne zielone elementy otoczenia – to wszystko powstanie dopiero po wprowadzeniu się do nowego domu. Realistyczna wizualizacja musi odzwierciedlać rzeczywistość, dlatego często deweloperzy przedstawiają kilka wersji. Wizualizacje przedstawiane są w taki sposób, żeby kupujący nie traktowali jej jak reklamy, której nie zawsze ufają. Możemy również spotkać się z prezentacją osiedla o każdej porze roku, razem ze zmieniającym się otoczeniem. Dobra wizualizacja to najsolidniejsza oferta, jaką deweloper może przedłożyć klientom.

Zobacz także: Mieszkanie od dewelopera okiem właściciela – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA