REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Garden Plaza – pierwszy zielony biurowiec na Żoliborzu

Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak
Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak
Firma Budowlana Marek Antczak

REKLAMA

REKLAMA

Garden Plaza to obiekt realizowany przez firmę FB Antczak. Garden Plaza to pierwszy budynek na warszawskim Żoliborzu, który będzie spełniać wymagania certyfikatu BREEAM.

Prace budowlane ruszyły w styczniu br., a pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku już w II kwartale 2014 r. Biurowiec będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów.

REKLAMA

Najemcy coraz częściej oczekują, że siedziba ich firmy nie tylko będzie spełniała swoje podstawowe funkcje, ale zapewni również widoczną wartość dodaną. Przyjazne środowisko pracy wpływa korzystnie na komfort i efektywność pracowników. Jesteśmy przekonani, że Garden Plaza będzie optymalnym rozwiązaniem dla firm, które chcą działać zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Zadbaliśmy o to, aby projekt spójnie łączył w sobie pięć kluczowych dla użytkowników cech – elegancję, nowoczesność, światło, energię i harmonię  – podkreśla Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA

Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak

REKLAMA

Elegancja – widoczna będzie w wyjątkowej dbałości o szczegóły wykończenia. W budynku zostaną wykorzystane wysokiej jakości naturalne materiały, takie jak granit czy marmur oraz stal i szkło. Monochromatyczne wnętrza w spokojnych kolorach wraz z ciepłym oświetleniem, nadadzą wnętrzu prestiżowy charakter.

Nowoczesność – biurowiec będzie odznaczał się nowoczesną architekturą oraz wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Garden Plaza zostanie wyposażony w inteligentny, zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w budynku instalacjami (BMS), który pozwoli m.in. zminimalizować zużycie wody i energii elektrycznej oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie pomieszczeń. W konsekwencji zastosowane rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo, zmaksymalizują komfort użytkowania oraz widocznie zredukują koszty eksploatacji i modernizacji.

Zobacz także: Renaissance Tower wyróżniony certyfikatem BREEAM In-Use z oceną Very Good

Harmonia – wyrażona zostanie w komfortowym połączeniu miejsca pracy z naturą. Garden Plaza będzie idealnie komponować się z otoczeniem dzięki niskiej zabudowie oraz estetycznemu nawiązaniu do okolicznych skwerów i parków. Unikalny kształt budynku umożliwi stworzenie wewnętrznego patio, będącego doskonałym miejscem do kameralnych spotkań biznesowych oraz odpoczynku. 

REKLAMA

Energia – Garden Plaza powstaje z poszanowaniem zasady work-life balance. Zatrudnionym w biurowcu osobom zostanie zaoferowana przestrzeń usługowa, co będzie dodatnio wpływać na ich samopoczucie, zwiększając tym samym wydajność. Znajdzie się tu m.in miejsce na restauracje, kluby fitness oraz bank.

Światło – dzięki przeszklonej fasadzie budynku oraz czterokondygnacyjnej zabudowie w Garden Plaza zmaksymalizowana zostanie dostępność światła dziennego. Dzięki unikalnemu kształtowi budynku największa odległość biurka od okna to jedynie 4,6 m. W biurowcu będzie również działał system indywidualnej regulacji oświetlenia.

Szczególnym wyróżnikiem kompleksu jest także unikalna lokalizacja. Dzielnica posiada dogodną komunikację ze Śródmieściem i Wolą, oraz z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi stolicy. Dodatkowo, Garden Plaza znajduje się w strefie bezpłatnego parkowania, a w pobliżu budynku powstanie stacja rowerów miejskich Verturilo.

Polscy najemcy coraz częściej poszukują nowoczesnych, proekologicznych powierzchni biurowych. Na tle innych państw Europy Środkowej, ilość tego typu obiektów w naszym kraju wciąż jest niewielka. Przykładowo, w Budapeszcie jest ich aż dwukrotnie więcej. Cieszymy się, że nasz projekt przyczyni się do rozwoju i popularyzacji tego pozytywnego trendu – dodaje Marcin Antczak.

Za komercjalizację obiektu odpowiedzialne są agencje Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości oraz Nuvalu – wiodąca polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych.

Zobacz także: Biurowiec Senator – najlepszy projekt biurowy 2012 roku – sprzedany

Źródło: Firma Budowlana Marek Antczak

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Jak nowy rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    W obliczu rosnących wyzwań na rynku mieszkaniowym, eksperci i deweloperzy zastanawiają się, jakie kroki powinien podjąć nowy rząd, aby skutecznie przyspieszyć budowę mieszkań i zwiększyć ograniczoną podaż. Przedstawiamy wyniki szczegółowej sondy wśród branżowych specjalistów, którzy dzielą się swoimi przewidywaniami i oczekiwaniami dotyczącymi przyszłości rynku mieszkaniowego.

    Ile kosztuje pelet pod koniec 2023 roku? Jaki koszt kotła na pelet z montażem?

    Dlaczego warto ogrzewać dom peletem? Ile kosztuje pelet? Ile potrzeba peletu na zimę? Jakie są rodzaje peletu? Jakie są ceny montażu kotła na pelet?

    Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

    Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

    Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

    Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

    REKLAMA

    Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

    Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

    Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

    Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    REKLAMA

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    REKLAMA