REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Garden Plaza – pierwszy zielony biurowiec na Żoliborzu

Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak
Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak
Firma Budowlana Marek Antczak

REKLAMA

REKLAMA

Garden Plaza to obiekt realizowany przez firmę FB Antczak. Garden Plaza to pierwszy budynek na warszawskim Żoliborzu, który będzie spełniać wymagania certyfikatu BREEAM.

Prace budowlane ruszyły w styczniu br., a pierwsi najemcy wprowadzą się do budynku już w II kwartale 2014 r. Biurowiec będzie składał się z czterech kondygnacji naziemnych oraz garażu podziemnego. W bliskim otoczeniu budynku powstaną także zadaszone stanowiska dla rowerów.

REKLAMA

Najemcy coraz częściej oczekują, że siedziba ich firmy nie tylko będzie spełniała swoje podstawowe funkcje, ale zapewni również widoczną wartość dodaną. Przyjazne środowisko pracy wpływa korzystnie na komfort i efektywność pracowników. Jesteśmy przekonani, że Garden Plaza będzie optymalnym rozwiązaniem dla firm, które chcą działać zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. Zadbaliśmy o to, aby projekt spójnie łączył w sobie pięć kluczowych dla użytkowników cech – elegancję, nowoczesność, światło, energię i harmonię  – podkreśla Marcin Antczak, prezes SGB Fortune MA

Garden Plaza. Fot. Firma Budowlana Marek Antczak

REKLAMA

Elegancja – widoczna będzie w wyjątkowej dbałości o szczegóły wykończenia. W budynku zostaną wykorzystane wysokiej jakości naturalne materiały, takie jak granit czy marmur oraz stal i szkło. Monochromatyczne wnętrza w spokojnych kolorach wraz z ciepłym oświetleniem, nadadzą wnętrzu prestiżowy charakter.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Nowoczesność – biurowiec będzie odznaczał się nowoczesną architekturą oraz wykorzystaniem zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Garden Plaza zostanie wyposażony w inteligentny, zintegrowany system zarządzania znajdującymi się w budynku instalacjami (BMS), który pozwoli m.in. zminimalizować zużycie wody i energii elektrycznej oraz zapewni optymalną temperaturę i doświetlenie pomieszczeń. W konsekwencji zastosowane rozwiązania zwiększą bezpieczeństwo, zmaksymalizują komfort użytkowania oraz widocznie zredukują koszty eksploatacji i modernizacji.

Zobacz także: Renaissance Tower wyróżniony certyfikatem BREEAM In-Use z oceną Very Good

Harmonia – wyrażona zostanie w komfortowym połączeniu miejsca pracy z naturą. Garden Plaza będzie idealnie komponować się z otoczeniem dzięki niskiej zabudowie oraz estetycznemu nawiązaniu do okolicznych skwerów i parków. Unikalny kształt budynku umożliwi stworzenie wewnętrznego patio, będącego doskonałym miejscem do kameralnych spotkań biznesowych oraz odpoczynku. 

REKLAMA

Energia – Garden Plaza powstaje z poszanowaniem zasady work-life balance. Zatrudnionym w biurowcu osobom zostanie zaoferowana przestrzeń usługowa, co będzie dodatnio wpływać na ich samopoczucie, zwiększając tym samym wydajność. Znajdzie się tu m.in miejsce na restauracje, kluby fitness oraz bank.

Światło – dzięki przeszklonej fasadzie budynku oraz czterokondygnacyjnej zabudowie w Garden Plaza zmaksymalizowana zostanie dostępność światła dziennego. Dzięki unikalnemu kształtowi budynku największa odległość biurka od okna to jedynie 4,6 m. W biurowcu będzie również działał system indywidualnej regulacji oświetlenia.

Szczególnym wyróżnikiem kompleksu jest także unikalna lokalizacja. Dzielnica posiada dogodną komunikację ze Śródmieściem i Wolą, oraz z najważniejszymi węzłami komunikacyjnymi stolicy. Dodatkowo, Garden Plaza znajduje się w strefie bezpłatnego parkowania, a w pobliżu budynku powstanie stacja rowerów miejskich Verturilo.

Polscy najemcy coraz częściej poszukują nowoczesnych, proekologicznych powierzchni biurowych. Na tle innych państw Europy Środkowej, ilość tego typu obiektów w naszym kraju wciąż jest niewielka. Przykładowo, w Budapeszcie jest ich aż dwukrotnie więcej. Cieszymy się, że nasz projekt przyczyni się do rozwoju i popularyzacji tego pozytywnego trendu – dodaje Marcin Antczak.

Za komercjalizację obiektu odpowiedzialne są agencje Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości oraz Nuvalu – wiodąca polska firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych.

Zobacz także: Biurowiec Senator – najlepszy projekt biurowy 2012 roku – sprzedany

Źródło: Firma Budowlana Marek Antczak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA